Guest

Cisco Forum 2014 – zakopiański szczyt technicznych innowacji

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Cisco Forum to jedna z największych konferencji technicznych w Polsce, a na pewno największa organizowana w całości przez inżynierów dla inżynierów. Kolejna, 16. już edycja Cisco Forum odbędzie się w dniach 19-21 marca 2014 roku w Zakopanem.

Warszawa, 17 lutego 2014r. – Cisco Forum od lat stanowi główny punkt w kalendarzu osób profesjonalnie zajmujących się technologiami sieciowymi i infrastrukturą internetową. Ta trzydniowa konferencja, która w zeszłym roku zgromadziła w Zakopanem rekordową liczbę ponad 1000 uczestników, odzwierciedla najbardziej aktualne zagadnienia w branży nowoczesnych technologii, prezentuje innowacyjne rozwiązania i daje niepowtarzalną okazję do wymiany poglądów w gronie specjalistów IT z całego kraju.

Podczas tegorocznej edycji, Cisco wraz z Partnerami przedstawi wizję Internetu Wszechrzeczy i ogromnego potencjału innowacji, jaki w nim drzemie. Cisco Forum 2014 koncentrować się będzie w szczególności na rozwiązaniach dla centrów przetwarzania danych, architekturze SDN oraz na bezpieczeństwie i mobilności. Podczas konferencji zaprezentowanych zostanie - po raz pierwszy w Polsce – wiele nowych produktów i rozwiązań Cisco, a także inspirujące przykłady najlepszych praktyk oraz najciekawszych wdrożeń.

Na uczestników Cisco Forum 2014 czeka ponad 80 różnego rodzaju sesji – w tym wykładów, prezentacji, warsztatów technologicznych oraz sesji typu flash – będących zapowiedziami i prezentacjami nowych trendów i technologii, które zdefiniują rynek rozwiązań teleinformatycznych w najbliższych latach. Nowością na tegorocznym Cisco Forum będzie specjalne spotkanie dla dyrektorów działów IT i bezpieczeństwa, stanowiące platformę do dyskusji o przyszłości technologii i jej wpływie na procesy biznesowe oraz o zmieniającej się roli działów IT w organizacjach.

– W ostatnim czasie dużo mówimy o nadchodzącej erze Internetu Wszechrzeczy Dziś zaledwie 1% przedmiotów w fizycznym świecie jest podłączonych do sieci. Wyobraźmy sobie jakie możliwości otworzy podłączenie pozostałych 99%. Aby wykorzystać ten potencjał, niezbędne jest wdrożenie konkretnych rozwiązań i konkretni ludzie, którzy będą potrafili to zrobić. Cisco Forum to miejsce, gdzie technologie Internetu przyszłości prezentujemy najwyższej klasy specjalistom i gdzie zdobywają oni potężną dawkę wiedzy i umiejętności, niezbędnych do tego, aby Internet Wszechrzeczy – a więc sieć łącząca ludzi, procesy, dane i przedmioty - stał się naszą codziennością – powiedział Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny, Cisco Systems Polska.

Cisco Forum 2014. 19-21 marca 2014, Hotel Mercure Kasprowy, Zakopane. www.ciscoforum.pl

Dotychczas potwierdzeni Partnerzy konferencji:

  • Platynowy Partner – Integrated Solutions
  • Złoci Partnerzy – Sevenet, Trecom
  • Srebrny Partner – Atende
  • Partnerzy Konferencji – Comtegra, Centrum Szkoleniowe Hector, Exatel, F5 Networks, Infoblox, Passus, Q4Net, S&T.
  • Partnerzy Technologiczni – mLife, NetApp

Więcej informacji o konferencji, agenda oraz rejestracja na www.ciscoforum.pl .

 


Informacje o Cisco:

Cisco jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Sprzęt, oprogramowanie i usługi firmy Cisco są wykorzystywane do budowy rozwiązań internetowych, które umożliwiają zarówno użytkownikom indywidualnym, firmom, jak i całym państwom podniesienie efektywności, zwiększenie poziomu zadowolenia klientów oraz poprawę konkurencyjności. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy ponad 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto w Krakowie Cisco Global Support Center, centrum wsparcia dla klientów i partnerów Cisco, które w lipcu 2013r. rozbudowano o kolejne biuro.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 22 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie:  http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com.

Blog:http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769