Guest

Technologia, wizja, przywództwo, sukces - Cisco Connect 2013

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Liderzy największych firm w Polsce, wizjonerzy technologii i biznesu, w jednym czasie i miejscu. Gościem specjalnym Cisco Connect będzie Rudolph Giuliani

Warszawa, 14 listopada 2013r. - Nowe technologie i Internet stały się naturalną częścią naszego życia, równie naturalną jak elektryczność. Z technologii korzystamy niemal na każdym kroku. Oczekujemy, że z każdego miejsca i o każdej porze będziemy mogli się komunikować, łączyć z siecią i korzystać z jej zasobów. Umożliwiają nam to coraz bardziej inteligentne urządzenia, do których coraz większych możliwości coraz szybciej się przyzwyczajamy. Jednocześnie każdy ruch jaki wykonujemy w sieci, pozostawia po nas cyfrowy ślad, za który wiele firm jest w stanie wiele zapłacić. A gdzieś poniżej naszych sieciowych interakcji, czy to prywatnych, czy to na linii usługodawca – klient, coraz częściej bezpośrednio ze sobą komunikują się przedmioty, tworząc tzw. Internet Rzeczy.

Brzmi futurystycznie, a tymczasem dzieje się już teraz. A firmy, które odpowiednio wcześnie dostrzegły potencjał tkwiący w tej technologicznej rewolucji i potrafiły go wykorzystać, stały się prawdziwymi liderami światowego biznesu i najpotężniejszymi firmami globu.

- Prawdziwa rewolucja jednak dopiero przed nami. Według danych Cisco w 2020r. na świecie będzie 50 miliardów podłączonych do sieci urządzeń, 50-razy więcej niż w roku 2008. To ogromny biznesowy potencjał. Jednak aby go wykorzystać, potrzebne będą: jasna wizja tego, co będą nam oferowały technologie przyszłości oraz odważne przywództwo, które pozwoli nam tę wizję przekuć w sukces. O roli owego przywództwa w zdominowanym przez technologię świecie już 26 listopada będziemy rozmawiać na Cisco Connect w Warszawie – mówi Dariusz Fabiszewski, Dyrektor Generalny Cisco Systems Poland.

Cisco Connect to wydarzenie, które na całym świecie gromadzi najwybitniejsze i najważniejsze osobistości szczebla CxO. Pierwsza polska edycja Cisco Connect odbędzie się 26 listopada 2013 roku w Warszawie. Jakie biznesowe wizje będzie tam można poznać?

- Wyobraźmy sobie możlwość natychmiastowego dostępu do zsyntetyzowanych infomacji, dostosowanych do naszego gustu, z dosłownie całego poznanego świata. Otwieram rano oczy i wiem, że kubek mojej ulubionej kawy (tej konkretnej, z ziaren meksykańskich ze wschodniego wybrzeża) kosztuje dzisiaj 7$ i zanim dojadę do biura, odwiedzę ulubioną kawiarnię, gdzie będzie już na mnie czekał. Dokładnie tak rozgrzany abym mógł zacząć pić go w najlepszym możliwym momencie. Czy nie chciałbym komuś za to zapłacić? – zastanawia się Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny Cisco Systems Poland, od lat upowszechniający wizję Internetu Wszechrzeczy, łączącego ludzi, przedmioty, dane i procesy. – Równie ciekawa jest wizja połączenia naszej lokalizacji i praw dostępu. Po co nam kluczyk do samochodu, skoro nasz samochód wie, że to my i otworzy się, gdy podejdziemy? A gdy zostaniemy napadnięci, nie tylko nie otworzy się, ale automatycznie zawiadomi policję i to bez naszej ingerencji? A gdy zostaniemy ranni w wypadku, otaczająca nas infrastruktura drogowa powiadomi wszystkie dostępne w okolicy służby ratunkowe?

O takich fundamentalnych zmianach w sposobie życia, jakie wywołuje rozwój technologii, o pojawiających się w związku z tym nowych możliwościach dla biznesu i konieczności podejmowania niestandardowych decyzji w celu wykorzystania tych możliwości opowiedzą goście specjalni Cisco Connect – Rudolph Giuliani, legendarny burmistrz Nowego Jorku, oraz Peter Hinssen, guru innowacyjnego myślenia biznesowego oraz autor głośnej książki The New Normal.

Cisco Connect jest organizowane przez Cisco Systems Poland, we współpracy z Partnerami –  firmami Intel, Sevenet, Trecom, Integrated Solutions, Orange.

Cisco Connect. Where leaders meet visionaries.
Warszawa, EXPO XXI, 26 listopada 2013, www.ciscoconnect.pl

Partnerzy:

Intel – Główny Partner Technologiczny
Sevenet – Partner Główny
Trecom – Partner Srebrny
Integrated Solutions/Orange – Partner Srebrny

 


Informacje o Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

Blog: http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769