Guest

Cisco Secure – wszystko o bezpieczeństwie w sieci

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Już w przyszłym tygodniu (19-20 listopada) rusza kolejna edycja Cisco Secure – konferencji w całości poświęconej kwestiom bezpieczeństwa sieciowego.

World Economic Forum w raporcie z 2012 roku dokumentującym zagrożenia globalne umieścił ataki w cyberprzestrzeni na 4 miejscu wśród największych zagrożeń dla bezpieczeństwa i stabilności globalnej. NATO zidentyfikowało zagrożenia w cyberprzestrzeni jako jedno z czterech największych ryzyk i zagrożeń dla pokoju na świecie obok takich zagadnień jak: terroryzm, rozprzestrzenianie broni masowego zniszczenia i bezpieczeństwa energetycznego. Dlaczego tak się dzieje, jakie są tego przyczyny? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas tegorocznej edycji Cisco Secure.

W tym roku program jest wyjątkowo bogaty i ciekawy merytorycznie. Starannie dobrany sztab prelegentów pod przewodnictwem ekspertów z Cisco wypełni 2 dni konferencji serią wykładów i prezentacji, obejmujących tematyką najciekawsze i najbardziej aktualne strategie oraz manewry z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. W trakcie spotkania uczestnicy poznają najskuteczniejsze sposoby obrony, rozpoznania i walki z zagrożeniami sieci. Podczas tej edycji dostępne będą dwie ścieżki – techniczna oraz konsultacyjna, która skupi się na bezpieczeństwie jako procesie.

Nowością w tym roku będzie między innymi miejsce, w którym odbędzie się konferencja – warszawskie Forty Sokolnickiego, XIX-wieczny trzon Twierdzy Warszawa. Historia i charakter tego miejscach doskonale korespondują z tematyką konferencji.

Wśród Partnerów konferencji znajdują się: Intel (Główny Partner Technologiczny), Lancope (Partner Technologiczny), Sevenet, Trecom, NextiraOne (Złoci Partnerzy), Q4Net, SafePlus (Srebrni Partnerzy).

Więcej informacji o konferencji oraz szczegółowy program dostępne na stronie www.ciscosecure.pl.

 


Informacje o Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

Blog: http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769