Guest

Cisco odświeża linię flagowych rozwiązań dla sieci korporacyjnych

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Nowe przełączniki Catalyst oraz routery ze zintegrowanymi usługami (ISR - Integrated Services Routers) tworzą architekturę Cisco Corporate Network, która rozszerza w pełni programowalne, otwarte środowisko Cisco ONE i oferuje użytkownikom nowe rodzaje usług.

Warszawa, 14 października 2013r. - Firma Cisco, odpowiadając na dynamiczny rozwój rynku usług i aplikacji związanych z chmurą oraz rozwiązaniami mobilnymi, systematycznie rozwija portfolio swoich produktów sieciowych. Dzięki coraz większej inteligencji, wydajności oraz łatwości wdrażania i rozbudowy, sieci oparte o rozwiązania Cisco zwiekszają innowacyjność usług i aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów IT.

Nowe wersje przełączników Cisco Catalyst oraz routerów ze zintegrowanymi usługami (ISR - Integrated Services Router) oferują wysoką efektywność połączoną z pełną programowalnością sieci firmowych. Oba produkty są elementem nowej architektury rozwiązań Cisco Enterprise Networks, która daje aplikacjom dostęp do niezbędnych informacji sieciowych, zwiększając innowacyjność usług dostępnych dla użytkowników przy jednoczesnym ograniczeniu zaangażowania działów IT.

Nowa architektura rozszerza zasięg środowiska Cisco Open Network Environment (ONE), oferującego programowalność układom ASIC, systemom operacyjnym, funkcjom sieciowym oraz usługom dla centrów danych, sieci WAN i LAN. Cisco dostosowuje swoją ofertę rozwiązań dla dostawców usług telekomunikacyjnych i produktów sieciowych dla biznesu do w pełni otwartych i programowalnych standardów.

Architektura Enterprise Networks daje szerokie możliwości wykorzystania niezwykle bogatej oferty routerów i przełączników Cisco jako podstawy do budowania sieci przyszłości, które będą oferowały znacznie większą synergię pomiędzy aplikacjami i oprogramowaniem dla usług sieciowych a funkcjami sprzętu sieciowego. Pozwoli także przygotować klientów Cisco na nadejście ery Internetu Wszechrzeczy, dostarczając infrastrukturę sieciową dostosowaną do szerokiego spektrum nieustannie rozwijanych aplikacji - zarówno biznesowych, jak i konsumenckich.

Zaktualizowane portfolio produktów zawiera nowe platformy do budowy sieci korporacyjnych. Na przykład nowe przełączniki Cisco z serii Catalyst 6800 gwarantują najwyższą wydajność i są wykorzystywane jako podstawa do budowy kampusowych sieci szkieletowych o przepustowości na poziomie 10/40/100 Gb/s. Ponadto oferują obsługę programowalnych sieci oraz pełną zgodność z popularnymi i szeroko wykorzystywanymi przełącznikami z serii Catalyst 6500. W przypadku wdrożeń w oddziałach, Cisco udostępnia cieszącą się dużą popularnością rodzinę produktów z flagowym routerem Cisco ISR 4451-AX. Jest to najbardziej innowacyjne i wydajne rozwiązanie od czasów premiery Cisco ISR w 2004 roku, które zapewnia pełne wsparcie dla szeregu zintegrowanych usług.

Architektura Cisco ONE Enterprise Networks

Cisco ONE to kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje całą infrastrukturę sieci programowalnych, co przekłada się na wzrost innowacyjności i obniżenie kosztów operacyjnych. W ramach dużych sieci korporacyjnych architektura Cisco ONE Enterprise Networks zapewnia pełną otwartość oraz programowalność, zarówno na poziomie centrali jak i oddziałów. Gwarantuje to większą elastyczność i wydajność oraz stanowi wartość dodaną do już istniejących zasobów sieciowych.

Kluczowym elementem strategii Cisco ONE jest zestaw narzędzi onePK API (application programming interface), który pomaga programistom tworzyć aplikacje sieciowe usprawniające działanie aplikacji biznesowych. Cisco rozpoczyna wsparcie dla onePK na wszystkich nowych platformach, poczynając od routerów ISR 4451-AX i ASR 1000-AX, które zaczną wspierać onePK w pierwszym kwartale roku 2014.

Połączenie otwartego interfejsu API z warstwą usług kontrolnych umożliwia deweloperom traktowanie sieci jako jednego organizmu, dzięki czemu mogą oni tworzyć aplikacje, które następnie będą uruchamiane ze stałą wydajnością w wielu środowiskach, zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, bez konieczności każdorazowego dostosowywania ich do danego środowiska. Dzięki temu możliwe jest korzystanie ze spójnego i innowacyjnego standardu, który pozwala na znacznie szybsze i efektywniejsze osiąganie nowych celów biznesowych.

Architektura Cisco ONE Enterprise Networks ma fundamentalne znaczenia dla wykorzystania możliwości, jakie daje Internet Wszechrzeczy, inteligentnie łącząc ludzi, chmurę i przedmioty. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzenie usług dla użytkowników z każdego poziomu sieci.

Innowacyjne rozwiązania dostępne w ramach architektury Cisco Enterprise Networks obejmują m.in.:

  • Cisco Catalyst 6807-XL - modularny przełącznik dla kampusowych sieci szkieletowych nowej generacji, zoptymalizowany dla przepustowości 10/40/100 Gb/s i zbudowany w oparciu o architekturę przełącznika Catalyst 6500 dla zgodności operacyjnej. Catalyst 6807-XL to 7-slotowy przełącznik modularny o wysokości 10 RU, oferujący wydajność do 880 Gb/s na slot oraz wydajność przełączania na poziomie 11,4 TB na port.
  • Cisco Catalyst 6880-X - przełącznik przeznaczony dla mniejszych lub średniej wielkości wdrożeń sieci kampusowych, oferujący wydajność na poziomie 10 Gb/s. Catalyst 6880-X to 3-slotowy przełącznik o wysokości 4RU z szesnastoma stałymi portami 10 Gb/s Supervisor oraz czterema portami dla opcjonalnych kart liniowych 10 Gb/s lub 40 Gb/s, dzięki czemu zapewnia wsparcie dla osiemdziesięciu połączeń10 Gb/s lub dwudziestu połączeń 40 Gb/s.
  • Cisco Catalyst 6800ia - przełącznik typu Instant Access, pozwalający na szybkie wdrożenie oraz uproszczenie operacji w sieciach kampusowych wykorzystujących produkty z rodziny Catalyst 6000. Cisco Catalyst 6800ia upraszcza sieci kampusowe dzięki wirtualnej konsolidacji wielu przełączników dostępowych na różnych poziomach sieci w jeden, rozbudowany przełacznik, zapewniając przy tym pełną funkcjonalność przełączników z rodziny Catalyst 6800 i 6500 dla sieci dostępowych.
  • Cisco 4500E Supervisor Engine 8E obejmuje działaniem Cisco Unified Access™ najczęściej wdrażane, modularne przełączniki dostępowe, dzięki czemu klienci mogą korzystać ze swoich dotychczasowych rozwiązań przewodowych i roszerzyć ich elastyczność i jakość na sieci bezprzewodowe. Częścią Cisco Catalyst 4500E Supervisor Engine 8E będzie w pełni programowalny panel Cisco Unified Access Data Plane, zbudowany w oparciu o układ ASIC, który został zaprezentowany w styczniu br. wraz z przełącznikiem Cisco Catalyst 3850, zwiększając konwergencję sieci przewodowych i bezprzewodowych.
  • Cisco Integrated Services Router (ISR) 4451-AX to odpowiedź na rosnące potrzeby największych korporacyjnych oddziałów i filii w zakresie wydajności routerów, wsparcia dla natywnych usług i modelu zakupów typu pay-as-you-grow. ISR 4451-AX umożliwia specjalistom IT wdrażanie usług aplikacji w bardzo krótkim czasie, oferując przy tym natywną optymalizację WAN.
  • Cisco Aggregation Services Router (ASR) 1000-AX oferuje usługi aplikacyjne dla agregacji sieci WAN dzięki integracji rozwiązań Cisco Application Visibility and Control oraz AppNav z usługami Virtual Wide Area Application (vWAAS) dla najpopularniejszych konfiguracji wykorzystywanych przez klientów.

Dostępność produktów

Cisco ISR 4451-AX, ASR 1000-AX i 4500E Supervisor Engine 8E są już dostępne w sprzedaży; wprowadzenie na rynek przełączników z serii Catalyst 6800 planowane jest w listopadzie tego roku.

Wypowiedzi:

"Wysokiej jakości sieć jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej - pozwala bowiem użytkownikom na korzystanie z różnego rodzaju aplikacji i oferuje najwyższy poziom wrażeń. Tworzenie inteligentnych, prostych i innowacyjnych rozwiązań sieciowych będzie stanowiło klucz do zdobycia przewagi nad konkurencją oraz tworzenia nowych możliwości biznesowych. Wprowadzenie na rynek rozwiązań Catalyst 6800, Catalyst 4500 Supervisor 8E, ISR 4451-AX i ASR1000-AX jest dowodem na to, że Cisco rozumie te potrzeby i umie wychodzić im naprzeciw" - mówi Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny Cisco Systems Polska. "Niezależnie od wielkości, firmy powinny mieć odpowiednią strategię rozwoju sieci, korzystającą z najlepszych, sprawdzonych rozwiązań, tak, aby zapewnić bezpieczny rozwój biznesu. Sukces w biznesie jest bowiem bezpośrednio związany z możliwością szybkiej analizy sytuacji oraz z optymalnie przeprowadzonym procesem decyzyjnym, który w dużym stopniu zależy od sprawnie funkcjonującej infrastruktury sieciowej. Nowe rozwiązania Cisco to doskonałe narzędzia, pozwalające na sprawne zarządzanie oraz gwarantujące bezproblemowy rozwój każdego przedsiębiorstwa" - dodaje Łukasz Bromirski.

Dodatkowe informacje


Informacje o Cisco:

Polski oddział Cisco został założony w Warszawie w 1995 roku. Od tego czasu Cisco aktywnie wspiera budowę w Polsce gospodarki opartej na wiedzy. W tym czasie powstała też sieć partnerów do której należy blisko 1000 przedsiębiorstw w całym kraju. W maju 2012 r. otwarto Cisco Global Support Center w Krakowie.

Największą inicjatywą Cisco w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu jest Cisco Networking Academy – program edukacyjny działający w Polsce od 2000 r. W całym kraju funkcjonuje dziś ponad 400 współpracujących z programem szkół i uczelni, w których uczy się ok. 20 tys. słuchaczy. Od uruchomienia programu w oferowanych przez Cisco Networking Academy kursach z różnych obszarów IT wzięło udział ok. 80 tys. uczniów i studentów.

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, zmieniających nasze postrzeganie komunikacji i współpracy międzyludzkiej. Informacje o firmie Cisco można znaleźć na stronie http://www.cisco.com.

Polskie informacje prasowe firmy Cisco znaleźć można na stronie: http://www.cisco.com/web/PL/prasa/, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się na: http://newsroom.cisco.com

Blog: http://gblogs.cisco.com/pl/

Facebook: https://www.facebook.com/CiscoPoland

Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.

Kontakt:

Łukasz Dąbrowski
MANEJO Public Relations
e-mail: lukasz@manejo.pl
mobile:+48 515 130 769