Masz konto?

  •   Spersonalizowana zawartość
  •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Technologia to most, dzięki któremu niemogący mówić mają głos

Mój ojciec zawsze mówił mi, abym skupiała się na mojej wizji i pasjach. Gdy skupisz się na czymś, co jest Twoją pasją i masz jasny plan, co chcesz osiągnąć, znajdziesz właściwą drogę, pokonasz trudności i spełnisz swoje marzenia.

Życie Mary Elizabeth McCulloch zmieniło się podczas jej pierwszej podróży do Ekwadoru. Pojechała tam na wymianę szkolną, gdy miała 17 lat. To właśnie tam zaczęła pracować jako wolontariuszka w sierocińcu dla dzieci i niepełnosprawnych dorosłych. Wielu z nich cierpiało na porażenie mózgowe i nie mogło mówić.

Była zdeterminowana aby dać im głos, zainspirować innych ich słowami tak, jak robił to jej ojciec w stosunku do niej. Gdy powiedziała mu o swoim marzeniu, odpowiedział jej:

„Tak, możesz to zrobić”.

Czasami — mówi Mary Elizabeth — zmienianie świata zaczyna się od kilku sylab. Pamiętając o słowach ojca, wyobraziła sobie, co by było, gdyby osoby niepełnosprawne mogły się skutecznie komunikować ze światem.

Wtedy Mary Elizabeth założyła Project Vive, firmę, której celem było stworzenie taniej technologii dostępnej dla osób niepełnosprawnych.

Voz Box to główny projekt firmy. Jest to urządzenie do generowania mowy, umożliwiające osobom niepełnosprawnym komunikowanie się i uzyskanie dostępu do edukacji i zatrudnienia. Urządzenie wykorzystuje konfigurowalne czujniki, aby dopasować się do niskich zdolności motorycznych dowolnego użytkownika. Do komunikacji z nim można wykorzystywać palce, dłonie, łokcie, kolana, stopy i oczy.

Arlyn Edelstein była pierwszą osobą, która użyła Voz Box. Dzięki temu inteligentnemu urządzeniu mogła udostępnić swoje wiersze po raz pierwszy w swoim życiu. Gdy Mary Elizabeth usłyszała niezwykłe słowa Arlyn, zrozumiała, że jej technologia ma moc zmieniania życia.

W 2017 roku wraz z zespołem Project Vive zajęła pierwsze miejsce w konkursie Cisco Global Problem Solver (GPS) i otrzymała nagrodę 100 tys. USD. Mary Elizabeth twierdzi, że ta nagroda miała kluczowe znaczenie w pierwszych latach firmy. Dzięki niej na początku zgromadziła pieniądze bez szukania inwestorów i mogła mieć pewność, że firma będzie realizowała swoją misję.

Gdy na Konferencji wpływowych kobiet organizowanej przez Cisco zapytano ją, jaką radę ma dla młodych kobiet, Mary Elizabeth odpowiedziała:

„Jeśli poniesiesz porażkę, pamiętaj, aby wyciągnąć z niej wnioski. Zawsze będą ludzie, którzy nie będą rozumieć Twojego marzenia lub możliwości jego realizacji. Używaj ich jako przykładu podczas wyjaśniania swojej wizji, jej znaczenia i efektywności ekonomicznej”.

Most dla osób bez głosu

Project Vive ma na celu danie głosu 1 milionowi osób niemówiących do 2035 roku.

Polecane:

Dając głos osobom bez głosu

Pamiętna wycieczka do Ekwadoru zmieniła życie Mary Elizabeth McCulloch i zainspirowała ją do tego, aby wykorzystać technologię do pomagania ludziom w potrzebie.

Wpływ społecznej odpowiedzialność biznesu w regionie: innowacje

Wyobraź sobie wspólną cyfrową przyszłość, w której każdy może rozwiązywać globalne problemy.

Mapy wpływu globalnego

Społeczna odpowiedzialność biznesu w Cisco to siła współpracy dla dobra społeczności i planety.