CISCO
SPRUC

Witamy

Poprzednie edycje programu Cisco Universe - Wirtualna Akademia Sieciowa spotkały się z Państwa ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych uwag i zapytań od potencjalnych nowych uczestników, a także słowa zachęty, aby kontynuować program w latach kolejnych. Dlatego też Cisco Universe 2015/2016 powróci w dniu 6 października 2015.

Program w roku akademickim 2015/2016 będzie zróżnicowany. Poruszymy zagadnienia z różnych obszarów technologicznych – sieci lokalnych oraz rozległych, bezpieczeństwa sieciowego, centr przetwarzania danych, systemów komunikacji głosowej oraz video czy też technologii bezprzewodowych. Po raz pierwszy w historii Akademii skupimy się na tematyce Internet Of Things – coraz bardziej popularnej w świecie IT.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z agendą oraz do rejestracji i uczestnictwa w programie.

Z pozdrowieniami,
Zespół techniczny Cisco

Prelegenci

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

Konsultant i architect w polskim dziale Enterprise. Wcześniej pracował w Cisco Advanced Services, ISP, MVNO oraz u partnerów Cisco – co dało mu możliwość uzyskania dużego doświadczenia w różnych obszarach technicznych. Fan wirtualizacji, sieci nakładkowych i Data Center. Mówca, autor sesji i warsztatów na Cisco Live, Cisco Forum PLNOG. Posiada liczne certyfikaty branżowe takie jak CCDE 2012::7, CCIE Service Provider, Routing i Switching #19476 czy CCSI#35041.

Paweł Latała

Paweł Latała

Inżynier systemowy w Cisco Systems Polska. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. W Cisco pracuje od 2008 roku. Przez kilka lata pracował w dziale Enterprise Networking specjalizując się w rozwiązanich dla sieci kampusowych. Obecnie wspiera wybranych klientów z rynku Commercial. Od początku swojej 15-letniej kariery zawodowej związany z technologiami sieciowymi. Jako inżynier wsparcia sprzedaży pracował m.in. w 3Com, D-Link i JTT. Posiada szereg certyfikatów branżowych m.in. CCNP, CCNP Security, CCDP, CWDP, CWSP.

Tomek Jedynak

Tomek Jedynak

Pracuje w Cisco Systems od 2013 roku, obecnie na stanowisku Systems Engineer, gdzie jest odpowiedzialny za rozwój klientów z sektowa publicznego. W swoim portfolio posiada m.in. certyfikaty CCNP R&S, CCNP DC oraz CCDP. Jest absolwentem Cisco Sales Associates Program (CSAP) w Amsterdamie. Prywatnie miłośnik gry na gitarze, słuchania ciężkiej gitarowej muzyki oraz spotkań z przyjaciółmi.

Iga Rygielska

Iga Rygielska

Studentka teleinformatyki na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, obecnie stażystka w Cisco Systems Polska. Jej głównymi obszarami zainteresowań są bezpieczeństwo sieci komputerowych i Internet of Things, nad którego rozwiązaniami obecnie pracuje. Swoje zainteresowania rozwija głównie w Kole Naukowym Telephoners działającym przy Katedrze Telekomunikacji AGH i na hackathonach. Prywatnie pasjonatka astronomii, związana od 2009 z Klubem Astronomicznym Almukantarat, a także entuzjastka wycieczek górskich, nowych technologii i pracy ze zdolną młodzieżą.

Dawid Skading

Dawid Skading

Student Informatyki prowadzący koło naukowe związane z obszarem routingu i switchingu . W 2013 roku brał udział w budowaniu chmury edukacyjnej IBM Cloud Computing. Absolwent Cisco Engineer Incubator Program. Współautor książki „(AL)most important internet protocols”. Od lutego 2015 stażysta w firmie Cisco Systems rozwijający się w obszarze Internetu Wszechrzeczy. Prywatnie fan muzyki elektronicznej, głównie brytyjskiego drum and bass, szybkiej jazdy na rowerze górskim oraz niemieckiej motoryzacji.

Piotr Chomczyk

Piotr Chomczyk

Konsultant techniczny w Cisco. Od kilkunastu lat zajmuje się projektowaniem, budową i utrzymaniem systemów teleinformatycznych, początkowo jako inżynier wsparcia, potem projektant i konsultant. Zaangażowany głównie w pracę z sektorem administracji publicznej, ale także przedsiębiorstwami i operatorami telekomunikacyjnymi. Od pewnego czasu z zainteresowaniem przygląda się wszystkiemu, co dzieje się wokół idei inteligentnych miast i Internet of Things.

Piotr Linke

Piotr Linke

W Cisco pracuje od grudnia 2013 roku i dołączył razem z Sourcefirem po przejęciu firmy, gdzie pracował przez prawie 5 lat na stanowisku Specjalisty ds. Zabezpieczeń w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Ma on duże doświadczenie w zakresie rozwiązań Snort (od 2002 r.) i Sourcefire (od 2005 r.) oraz innych technologi jak: firewalle, proxy, antymalware, itp. Poprzednio Piotr współpracował z innymi renomowanymi dostawcami zabezpieczeń IT. Dobrze zna zabezpieczenia systemów operacyjnych i aplikacji, dzięki czemu znakomicie radzi sobie z takimi zagadnieniami, jak wykrywanie włamań do sieci, zmniejszanie zagrożeń oraz analiza zdarzeń. W wolnym czasie zajmuje się analizą powłamaniową, analizą malware’u oraz pisaniem exploitów na najnowsze podatności.

Krzysztof Banel

Krzysztof Banel

Jest inżynierem systemowym w stopniu konsultanta ds. produktów i technologii dla rozwiązań Data Center w firmie Cisco Systems Polska, gdzie pracuje od 2001. Zajmuje się m.in. sieciami SAN, infrastrukturą szkieletowa dużych ośrodków przetwarzania i technologiami optymalizacji dostępu. Od 2002 posiada certyfikat Cisco CCIE. Ma 15-letnie doświadczenie w budowie, projektowaniu i zarządzaniu sieciami informatycznymi. Przed podjęciem pracy w Cisco rozwijał swoje kwalifikacje m.in. w Intel Corp. oraz Citigroup.

Anna Różańska

Anna Różańska

Stażystka w Cisco Systems Polska od września 2014 roku. Z zawodu jest nie tylko informatykiem, ale też pielęgniarką – dlatego jej głównym marzeniem jest rozwijanie telemedycyny w Polsce. Posiada certyfikat CCNA R&S. Prywatnie entuzjastka zdrowego trybu życia, rozwoju osobistego, trekkingu górskiego oraz podróżowania tam, gdzie inni nie docierają.

Mateusz Grajewski

Mateusz Grajewski

Z firmą Cisco związany od 2006 roku. Obecnie zajmuje się technologiami i produktami z architektury Enterprise Networks & Security ze szczególnym uwzględnieniem sieci bezprzewodowych. W 2008/2009 roku odbył roczne szkolenie Cisco Sales Associates Program (CSAP) w Amsterdamie. Następnie pracował w Customer Proof of Concept w San Jose, Kalifornia, USA, gdzie zajmował się testowaniem systemów i sieci opartych o technologie Cisco, przede wszystkim z sektora SP oraz Enterprise. Od 2010 roku pracuje w Cisco Polska. Posiada liczne certyfikaty branżowe, m.in.: CCIE R&S, CCDP, CWDP oraz CWSP (CWNP(R)).

Tomasz Kułakowski

Tomasz Kułakowski

W polskim biurze Cisco Systems od 2005 roku. Ukończył Politechnikę Gdańską. Zawodowo od początku (1995) związany z technologiami sieciowymi w takich firmach jak Crosscom, Crocom, grupa Solidex. Obecnie zajmuje się rozwiązaniami Data Center z szczególnym uwzględnieniem wirtualizacji, zarządzania i automatyzacji. Odpowiedzialny technicznie za klientów z sektora finansowego, operatorskiego, MON i dużych przedsiębiorstw.

Sebastian Pasternacki

Sebastian Pasternacki

Inżynier sieciowy i systemowy z 15 letnim doświadczeniem na rynku IT. Od połowy 2011 pracuje w Cisco Systems Polska, początkowo w Technicznej Organizacji Partnerskiej zajmując się wsparciem, rozwojem i edukacją techniczną partnerów Cisco Systems z całej Polski, od połowy 2013 roku jako konsultant systemowy w dziale Enterprise Networks skupiający się na rozwiązaniach i usługach oferowanych przez routery, a od maja 2014 jako Architekt Rozwiązań Sieciowych. Poprzednio zdobywał doświadczenie w Polsce i Irlandii pracując jako inżynier i konsultant sieciowy dla firm integracyjnych takich jak British Telecom, PlanNet21 i NextiraOne. Specjalizuje się w rozwiązaniach Enterprise z zakresu Routing & Switching, Security oraz Mobility. Posiadacz wielu certyfikatów branżowych, w tym poczwórny CCIE #17541 R&S/SEC/SP/Wireless oraz CCDE #2012::9. Prywatnie entuzjasta rocka i metalu oraz pikantnej orientalnej kuchni, fan przerzucania żelastwa na siłowni oraz ostatnio miłośnik sztuki przemawiania publicznego.

Piotr Głosek

Piotr Głosek

Inżynier systemowy związany z firmą Cisco od 2007, specjalizujący się w technologiach współpracy, zunifikowanej komunikacji (UC) oraz wideo. Odpowiedzialny za konsultowanie rozwiązań oraz projektowanie systemów dla Klientów sektora publicznego oraz dużych przedsiębiorstw (Enterprise). Z branżą integratorską związany od roku 1996, posiada bogate doświadczenie w obszarach związanych z zarządzaniem projektami. Posiada m.in. certyfikat CCNP Voice. Prywatnie lubi piesze wędrówki po górach oraz swobodne muzykowanie.

Agenda

Agenda 2015/2016   » kliknij, aby rozwinąć

W roku akademickim 2015/2016 wszystkie sesje odbywają się o godzinie 11.00.
Haslo do sesji: universe4.

Data Rozkład seminariów w roku 2015/2016
wtorek, 22.09.2015

Sesja 0

Sesja wprowadzająca I – omówienie szkolenia i kwestii organizacyjnych.

Prowadzący

Anna Różańska

Link do zajęć

webex link
wtorek, 06.10.2015

Sesja 0

Sesja wprowadzająca II – omówienie planu zajęć, zasad korzystania z Webexa i niektórych kwestii organizacyjnych. Termin I.

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Anna Różańska
wtorek, 13.10.2015 Sesja 0 Sesja wprowadzająca II – omówienie planu zajęć, zasad korzystania z Webexa i niektórych kwestii organizacyjnych. Termin II.

Prowadzący

Anna Różańska

Link do zajęć

webex link
wtorek, 20.10.2015 Sesja 1 Architektury sieci komputerowych – co warto o nich wiedzieć?

Prowadzący

Piotr Jabłoński

Link do zajęć

webex link
wtorek, 10.11.2015

Sesja 2

Fundamenty wiedzy o sieciach – Switching

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Paweł Latała
wtorek, 01.12.2015

Sesja 3

Fundamenty wiedzy o sieciach – Routing

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Tomek Jedynak
wtorek, 15.12.2015

Sesja 4

Internet of Things – co warto o nim wiedzieć?

Prowadzący

Iga Rygielska / Dawid Skading

Link do zajęć

webex link
wtorek, 05.01.2016

Sesja 5

Fundamenty wiedzy o sieciach bezprzewodowych

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Piotr Chomczyk
wtorek, 26.01.2016

Sesja 6

Fundamenty wiedzy o bezpieczeństwie sieciowym – Przed czym chroni nas firewall?

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Piotr Linke
wtorek, 16.02.2016

Sesja 7

Architektura Centrum Przetwarzania Danych – co warto o niej wiedzieć?

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Krzysztof Banel
wtorek, 08.03.2016

Sesja 8

Fundamenty komunikacji glosowej i wideo w sieciach IP

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Anna Różańska
wtorek, 29.03.2016

Sesja 9

Zaawansowane aspekty sieci bezprzewodownych z elementami bezpieczeństwa

Prowadzący

Mateusz Grajewski
wtorek, 19.04.2016

Sesja 10

Mechanizmy wirtualizacji w sieciach oraz rozwiązania chmurowe

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Tomek Kułakowski
wtorek, 10.05.2016

Sesja 11

Fundamenty wiedzy o bezpieczeństwie sieciowym - sieci VPN

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Sebastian Pasternacki
wtorek, 31.05.2016

Sesja 12

Zaawansowane aspekty komunikacji głosowej i wideo w sieciach IP z elementami architektury

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Piotr Głosek
wtorek, 21.06.2016

Sesja 0

Sesja egzaminacyjna. Termin I.

Prowadzący

Anna Różańska
wtorek, 05.07.2016

Sesja 0

Sesja egzaminacyjna. Termin II.

Prowadzący

Anna Różańska
Agenda 2013/2014   » kliknij, aby rozwinąć

Hasło do sesji: cisco
Rozpoczęcie sesji: godzina 10:00

W trakcie logowania do sesji prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, który został podany przez Państwa w trakcie rejestracji – na tej podstawie zostanie potwierdzona obecności na sesji.

 

Data Rozkład seminariów w roku 2013/2014
29 październik 2013

Sesja 0

Omówienie szkolenia, planu zajęć, zasad korzystania z Webexa i wszelkich kwestii organizayjnych

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Adam Śniegórski
5 listopad 2013

Sesja 1

Rozwój architektury serwerowej Cisco UCS

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Tomasz Kułakowski
19 listopad 2013

Sesja 2

Architektura Collaboration – rozwiązania oraz systemy komunikacji i współpracy

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Wojciech Bogucki
3 grudzień 2013

Sesja 3

Innowacyjne architektury Fabric w Data Center

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Krzysztof Banel
17 grudzień 2013

Sesja 4

Wpływ mechanizmów wirtualizacji urządzeń na uproszczenie budowy sieci LAN

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Paweł Latała
7 styczeń 2014

Sesja 5

Wirtualizacja sieci w Data Center

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Tomasz Kułakowski
21 styczeń 2014

Sesja 6

Architektura Converged Access – integracja sieci LAN/WLAN

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Paweł Latała
4 luty 2014

Sesja 7

Sieci VPN – przegląd opcji i zaleceń

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Sebastian Pasternacki
4 marzec 2014

Sesja 8

Cisco Prime Infrastructure - zunifikowane narzędzie do zarządzania siecią

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Mateusz Grajewski
1 kwiecień 2014

Sesja 9

iiip-piip, iiip-tiip, czyli rzecz o Extensible Authentication Protocol

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Gabriel Kujawski
15 kwiecień 2014

Sesja 10

Sieci malowane oprogramowaniem – czyli Cisco onePK/SDN/Openflow

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Przemysław Pisarek
29 kwiecień 2014

Sesja 11

Systemy telefonii IP oraz rozwiązania Contact Center

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Piotr Głosek
13 maj 2014

Sesja 12

ISR – szwajcarski scyzoryk w akcji

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Sebastian Pasternacki
27 maj 2014

Sesja 13

Wstęp do rozwiązań komunikacji wideo TelePresence

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Wojciech Bogucki
10 czerwiec 2014

Sesja 14

Ethernet Flow Point - przykłady konfiguracji usług sieciowych w IOS-XR

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Adam Śniegórski
24 czerwiec 2014

Sesja 15

Zaawansowane aspekty projektowania rozwiązań wideo TelePresence

Link do zajęć

webex link

Prowadzący

Konrad Olszewski
Agenda 2012/2013   » kliknij, aby rozwinąć

Hasło do sesji: cu2012

W trakcie logowania do sesji prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, który został podany przez Państwa w trakcie rejestracji – na tej podstawie zostanie potwierdzona obecności na sesji.

 

Data Rozkład seminariów w roku 2012/2013
30 listopad 2012

Sesja testowa 1

Sesja testowa 1

Prowadzący

Sebastian Pasternacki

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
3 grudnia 2012

Sesja testowa 2

Sesja testowa 2

Prowadzący

Sebastian Pasternacki

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
04 grudnia 2012

Seminarium 1

Sieci LAN następnej generacji - Innowacje na brzegu czyli funkcjonalności nowoczesnych przełączników

Prowadzący

Paweł Latała

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
19 grudnia 2012

Seminarium 2

Fundamenty wiedzy o sieciach – Protokoły Routingu IGP (OSPF/EIGRP)

Prowadzący

Adam Śniegórski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
8 stycznia 2012

Seminarium 3

Nowoczesna architektura Centrów Przetwarzania Danych

Prowadzący

Krzysztof Banel

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
22 stycznia 2013

Seminarium 4

Fundamenty wiedzy o sieciach - Projektowanie, optymalizacja i bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych

Prowadzący

Mateusz Grajewski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
5 lutego 2013

Seminarium 5

Fundamenty wiedzy o sieciach - Multicast

Prowadzący

Krzysztof Konkowski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
5 marca 2013

Seminarium 6

Fundamenty wiedzy o sieciach - Protokoły BGP i MPLS

Prowadzący

Andrzej Szulc

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
9 kwietnia 2012

Seminarium 7

Nowoczesne sieci WAN – technologie optymalizacji teoria i praktyka (sesja z demo)

Prowadzący

Gabriel Kujawski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
23 kwietnia 2013

Seminarium 8

Zarządzanie siecią LAN/Wireless - protokoły, technologie, Cisco Prime Infrastructure

Prowadzący

Sebastian Pasternacki

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
7 maja 2013

Seminarium 9

Bezpieczeństwo - Bezpieczny dostęp do sieci Internet (zapory ogniowe nowej generacji, filtracja web i poczty)

Prowadzący

Gaweł Mikołajczyk

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
21 maja 2013

Seminarium 10

Bezpieczeństwo - 802.1x i zarządzanie tożsamością użytkowników i urządzeń w oparciu o ISE

Prowadzący

Przemysław Pisarek

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
4 czerwca 2013

Seminarium 11

Fundamenty wiedzy o sieciach - IPv6 - nowości i bezpieczeństwo

Prowadzący

Marek Moskal

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
11 czerwca 2013

Seminarium 12

Nowoczesne rozwiązania systemów serwerowych blade - Unified Computing System (UCS)

Prowadzący

Tomasz Kułakowski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały

 

Egzamin


Sesja Egzaminacyjna nr 1

Link do rejestracji na sesję egzaminacyjną nr 1:

Uwaga! Rejestracja obowiązkowa!
Hasło do rejestracji zostanie przesłane w zaproszeniu email.

Sesja Egzaminacyjna nr 2

Link do rejestracji na sesję egzaminacyjną nr 2:

Uwaga! Rejestracja obowiązkowa!
Hasło do rejestracji zostanie przesłane w zaproszeniu email.

Sesja Egzaminacyjna nr 3

Link do rejestracji na sesję egzaminacyjną nr 3:

Uwaga! Rejestracja obowiązkowa!
Hasło do rejestracji zostanie przesłane w zaproszeniu email.

Agenda 2011/2012   » kliknij, aby rozwinąć

Semestr Zimowy


Zajęcia odbywają się we wtorki, o godzinie 10:00. Czas trwania sesji to około 80 min.

Hasło do sesji: cu2012

W trakcie logowania do sesji prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, który został podany przez Państwa w trakcie rejestracji – na tej podstawie zostanie potwierdzona obecności na sesji.

 

Data Rozkład seminarów semestru zimowego
27 września 2011

Sesja testowa 1

Sesja testowa 1

Link do zajęć

webex link
4 października 2011

Sesja testowa 2

Sesja testowa 2

Link do zajęć

webex link
11 października 2011

Seminarium 1

Fundamenty wiedzy o sieciach - Routing część 1

Prowadzący

Marek Moskal

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
25 października 2011

Seminarium 2

Fundamenty wiedzy o sieciach - Budowa i funkcjonowanie sieci LAN część 1

Prowadzący

Mateusz Grajewski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
8 listopada 2011

Seminarium 3

Bezpieczeństwo - Podstawy sieci VPN

Prowadzący

Przemysław Pisarek

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
22 listopada 2011

Seminarium 4

Komunikacja głosowa i wideo po IP - Wprowadzenie

Prowadzący

Piotr Głosek

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
6 grudnia 2011

Seminarium 5

Bezpieczeństwo - Zabezpieczanie sieci LAN

Prowadzący

Paweł Latała

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
20 grudnia 2011

Seminarium 6

Fundamenty wiedzy o sieciach  bezprzewodowych - Wifi

Prowadzący

Piotr Chomczyk

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
10 stycznia 2012

Seminarium 7

Fundamenty wiedzy o sieciach - Budowa i funkcjonowanie sieci LAN część 2

Prowadzący

Rafał Staś

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
24 stycznia 2012

Seminarium 8

Fundamenty wiedzy o sieciach - Routing część 2

Prowadzący

Andrzej Szulc

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały

 

Semestr Letni


Zajęcia odbywają się we wtorki, o godzinie 10:00. Czas trwania sesji to około 80 min.

Data Rozkład seminarów semestru letniego
13 marca 2012

Seminarium 1

Bezpieczeństwo - Zapory ogniowe i filtracja treści

Prowadzący

Gaweł Mikołajczyk

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
20 marca 2012

Seminarium 2

Komunikacja głosowa i wideo po IP - Architektura systemu i zarządzanie

Prowadzący

Konrad Olszewski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
3 kwietnia 2012

Seminarium 3

Fundamenty wiedzy o funkcjonowaniu sieci Internet

Prowadzący

Marcin Aronowski

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
17 kwietnia 2012

Seminarium 4

Bezpieczeństwo - Dynamiczne sieci VPN

Prowadzący

Przemysław Pisarek

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
8 maja 2012

Seminarium 5

Jakość usług w sieciach (QoS)

Prowadzący

Sebastian Pasternacki

Link do zajęć

webex link

Materiały

przejdź do zakładki Materiały
22 maja 2012

Seminarium 6

Fundamenty wiedzy o sieciach - IPv6

Prowadzący

Krzysztof Konkowski

Link do zajęć

webex link

Materiały

 
5 czerwca 2012

Seminarium 7

Mechanizmy wirtualizacji w sieciach

Prowadzący

Maciej Flak

Link do zajęć

webex link

Materiały

 
19 czerwca 2012

Seminarium 8

Wprowadzenie do zagadnień architektury Centrum Przetwarzania Danych

Prowadzący

Grzegorz Gondek

Link do zajęć

webex link

Materiały

 

 

Egzamin


3 lipca 2012

Egzamin I termin
webex link

17 lipca 2012

Egzamin II termin
webex link

Regulamin

 1. Cisco Universe Wirtualna Akademia Sieciowa jest programem edukacyjnym skierowanym do pracowników instytucji sektora publicznego, administracji państwowej oraz wybranej grupy instytucji klasy Enterprise.
 2. Celem programu jest przyczynianie się do zwiększenia kompetencji i wiedzy specjalistycznej pracowników wymienionych w punkcie pierwszym instytucji w zakresie technologii teleinformatycznych.
 3. Uczestnictwo w programie jest dobrowolne.
 4. Program składa się z 12 wykładów, każdy trwa 90 minut.
 5. Szczegółowy harmonogram znajduje się w zakładce Agenda.
 6. Tematyka i terminarz wykładów mogą ulec zmianie w trakcie trwania programu.
 7. Wykłady będą prowadzone w języku polskim przez inżynierów polskiego biura Cisco Systems.
 8. Uczestnictwo możliwe jest wyłącznie poprzez system wirtualnych spotkań i szkoleń Cisco Webex.
 9. Wykłady będą rejestrowane (nagrywane) przy użyciu systemu Webex.
 10. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
 11. Uczestnictwo w programie wymaga posiadania konta na portalu Cisco.com .
 12. Uczestnictwo w programie wymaga rejestracji na niniejszej stronie w zakładce Rejestracja, w trakcie której wymagane jest podanie przez Kandydata następujących danych obowiązkowych: imię i nazwisko, nazwa i adres instytucji lub organizacji sektora publicznego, w której osoba jest zatrudniona, zajmowane stanowisko, służbowy adres e-mail, nazwa konta na portalu Cisco.com oraz następujących danych nieobowiązkowych: telefon stacjonarny i komórkowy.
 13. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania części danych przekazanych przez Uczestnika do rejestracji w systemie Webex.
 14. Kandydaci zakwalifikowani do programu zostaną powiadomieni o tym fakcie pocztą elektroniczną oraz otrzymają konto na niniejszej stronie umożliwiające dostęp do szczegółowego harmonogramu wykładów, materiałów prezentacyjnych i nagranych sesji historycznych.
 15. Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania kwalifikacji do programu Kandydatowi bez podania przyczyny.
 16. Organizator zastrzega sobie prawo do cofnięcia prawa uczestnictwa w programie, w trakcie trwania programu, Uczestnikom naruszającym niniejszy regulamin.
 17. Uczestnictwo w wykładach, za pośrednictwem systemu Webex, wymaga zapoznania się z instrukcją dostępu do systemu Webex wraz ze spełnieniem niezbędnych warunków dla stacji sieciowej oraz dostępu do sieci Internet, które będzie wykorzystywał Uczestnik. Po stronie Uczestnika leży spełnienie w/w warunków oraz uzyskanie dostępu do systemu Webex w trakcie trwania wykładu.
 18. Podczas logowania do systemu Webex należy posłużyć się pełnym imieniem i nazwiskiem
 19. Dołączenie do programu jest możliwe w dowolnym momencie trwania programu.
 20. Komunikacja pomiędzy Uczestnikami programu i Organizatorem odbywa się wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej (kontakt@ciscouniverse.pl).
 21. Cały program kończyć się będzie egzaminem on-line przeprowadzonym za pomocą systemu Webex.
 22. Przystąpienie do egzaminu jest dobrowolne.
 23. Warunkiem otrzymania certyfikatu uczestnictwa w programie Cisco Universe jest:
  1. Uczestnictwo (obecność) na 8 z 12 wykładów.
  2. Pomyślne zdanie egzaminu.
 24. Egzamin będzie obejmował wyłącznie materiał prezentowany w trakcie wykładów.

Ilość Uczestników Programu jest ograniczona możliwościami platformy Webex i decyduje kolejność rejestracji.


Instrukcje

Instrukcja użytkowania systemu Webex Training Center


W celu uruchomienia sesji Webex w ramach cyklu wykładów Cisco Universe Wirtualna Akademia Sieciowa należy po zalogowaniu się na niniejszej stronie wybrać zakładkę Agenda, a następnie kliknąć na link prowadzący do danej sesji Webex. W celu skorzystania z systemu Webex należy dysponować komputerem z dostępem do sieci Internet oraz przeglądarką Internetową. Nie są wymagane żadne specjalne ustawienia na firewallach gdyż system Webex wykorzystuje port 443 (SSL). Obsługiwane jest duży wybór przeglądarek Internetowych:


help.webex.com


Rekomenduje się, aby wejścia na sesję dokonać z min. 15 minutowym wyprzedzeniem (system pozwoli na wejście nawet 30 minut wcześniej).Jeżeli pojawi się następujący ekran wówczas należy wybrać YES.


Przy pierwszym uruchomieniu na danej stacji sieciowej system Webex poprosi o instalację rozszerzeń (ActiveX w przypadku przeglądarki Internet Explorer lub Java Applet dla innych przeglądarek). Zainstalowanie rozszerzenia jest warunkiem koniecznym dla możliwości skorzystania z systemu Webex Training Center i uczestnictwa w sesji. Ściągnięcie oprogramowania i jego instalacja może potrwać nawet kilkanaście minut przy łączach internetowych o słabej przepustowości.


Istnieje możliwość przetestowania wcześniejszego przeglądarki oraz komputera wykorzystując link:


http://www.webex.com/test-meeting.html


Pod kolejnym linkiem można sprawdzić wymagania dla stacji sieciowej:


http://support.webex.com/support/system-requirements.html?_nfpb=true&_pageLabel=SystemRequirementsHome


Jeżeli pojawi się ekran z szarą prawą stroną w sekcji „Join Session Now” oznacza to, że sesja jeszcze się nie rozpoczęła i nie można do niej wejść.Dla sesji, do której dostęp jest możliwy (30 minut przed rozpoczęciem sesji) ekran logowania będzie wyglądał w następujący sposób:Prosimy o podanie w polu „your name:” imienia i nazwiska tak jak na przykładzie – bardzo ważną rzeczą jest podanie najpierw imienia a potem nazwiska. Podanie tylko imienia lub nazwiska lub innego słowa lub zamiana miejscami spowoduje, że nie będziemy mogli odznaczyć pani/pana obecności na sesji.

Prosimy o podanie w polu „email address:” adresu e-mail który został podany przez państwa w trakcie rejestracji i na który otrzymali państwo potwierdzenie zarejestrowania się do programu. Podanie innego adresu lub nie podanie adresu spowoduje, że nie będziemy mogli odznaczyć pani/pana obecności na sesji.

Pole „session password:” powinno być wypełnione automatycznie – jeżeli jednak pole to jest puste (nie ma kropek) prosimy o podanie hasła do sesji webex. Hasło do sesji znajduje się w zakładce agenda na stronie programu.

 


Następnie naciskamy klawisz „Join Now”.Następnie pojawi się komunikat:Oraz po chwili pojawi się komunikat:W efekcie wykonanych kroków zostanie na stacji uruchomiona w osobnym oknie aplikacja pulpitu sesji Webex, która powinna mieć wygląd następujący:Odbiór dźwięku możliwy będzie w systemie VOIP – aplikacja zaznaczona w lewym górnym rogu ekranu. Stacja sieciowa musi być wyposażona w zestaw słuchawkowy lub głośniki. Mikrofon nie jest konieczny z tego względu, że zadawanie pytań możliwe będzie tylko poprzez panel Q & A przedstawiony na powyższym rysunku w prawym dolnym rogu ekranu.


Status połączenia powinien być następujący:

Przed uruchomieniem aplikacji VOIP system umożliwia dokonanie niezbędnych ustawień.

W trakcie sesji powinien być słyszalny głos prezentera oraz powinno być to sygnalizowane na pasku głośności w aplikacji VOIP.UWAGA !!!
W przypadku gdy Pani/Pan wchodzicie na sesję przed prezenterem (hostem) aplikacja VOIP nie będzie dostępna. Dostęp do niej pojawi się dopiero po zalogowaniu się prezentera (około 15 minut przed rozpoczęciem sesji). Jest to sygnalizowane następującym komunikatem.W momencie dołączenia prezentera pojawi się następujący komunikat:Po naciśnięciu YES rozpocznie się proces ustawiania audio oraz w następstwie zostanie uruchomiona sesja VOIP.


Uwaga !!! Państwa mikrofon zostanie automatycznie wyciszony – w trakcie sesji nie będzie możliwości porozumiewania się za pomocą głosu – zadawanie pytań będzie możliwe poprzez panel Q&A.W prawym górnym roku panelu znajduje się lista uczestników spotkania oraz lista prezenterów.Zadawanie pytań możliwe będzie przy pomocy panelu Q & A:W tym celu należy napisać pytanie i wysłać je do „All Panelists”.


W trakcie wykładu możliwe będzie również zbieranie opinii od uczestników – rodzaj ankiety.Należy odpowiedzieć na pytania i nacisnąć klawisz „Submit”. Wyniki prezentowane są w następującej formie.


 

Rejestracja

 
 

Logowanie możliwe jest dopiero po otrzymaniu potwierdzenia o udziale w programie drogą mailową.


Pytania prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@ciscouniverse.pl