Masz konto?

 •   Spersonalizowana zawartość
 •   Twoje produkty i wsparcie

Potrzebujesz konta?

Utwórz konto

Warszawa | 10 grudnia, 2019

Spotkanie z technologią

Data Center Cisco – Głowa w chmurach, nogi twardo na ziemi

 • Data:2019-12-10
  9:00 – 16:00
 • Polska:Warszawa
  Marszałkowska 94
  Novotel Warszawa Centrum
 • Czas trwania: 1 dzień

Wprowadzenie

Dobry strateg patrzy kilka kroków naprzód.

Co wybrać pod aplikacje krytyczne dla biznesu? Dziś sprawdzona platforma wirtualizacyjna bywa bardzo kosztowna i może ledwo bronić się przed wymaganiami jutra.

Całkowita migracja do chmury? To trudno odwrócić. Świat kontenerów – fascynujący, ale dopiero zdobywa popularność i stawia wiele nowych wyzwań.

Jaka platforma najlepiej sprawdzi się dla Twoich aplikacji i czy będzie to to samo rozwiązanie zarówno dziś, jak i jutro?

 

Zapraszamy na wspólną podróż po technologiach Data Center.

Wspólnie zastanowimy się jaki przygotować sprzęt i jak go połączyć oraz co zrobić, aby zabezpieczyć się przed utratą danych spowodowaną awarią lub atakiem.

Jeśli to atak, to jak się na niego przygotować i jak ocenić skalę zagrożenia? Utrata środowiska to powód, aby zastanowić się nad przygotowaniem platformy niezależnej od sprzętu oraz wirtualizatora. Jak to zrobić, aby umożliwić migrację między różnymi platformami? Jak monitorować pracę takiego środowiska?

Na te wszystkie pytania postaramy odpowiedzieć w czasie naszej wycieczki po technologiach Data Center Cisco.

Agenda

9:00 – 9:30 Rejestracja  
9:30 – 9:45 Głową w chmurach, ale nogami twardo na ziemi...
Grzegorz Dobrowolski
9:45 – 10:00 Przełom w przetwarzaniu danych z wykorzystaniem nowej warstwy pamięci
Paweł Skowron (Intel)
10:00 – 11:00 Serwery - łatwe zarządzanie, wysoka dostępność czy duża wydajność? - Cisco Hyperflex to solidna podstawa pod aplikacje Grzegorz Gondek
11:00 – 11:15 Integracja Veeam Backup & Replication z infrastruktura CISCO HyperFlex Tomasz Krajewski (Veeam)
11:15 – 11:40 Przerwa  
11:40 – 12:25 Stało się! Ktoś przełamał nasze linie obrony... Jak zabezpieczyć Data Center wykorzystując Cisco Tetration Tomek Kułakowski,
Przemysław Pisarek
12:25 – 13:10 Aplikacje, deweloperzy, kontenery i kosmiczne wymagania - głowa boli! Cisco Container Platform i Cisco Cloud Center podołają wyzwaniu. Tomek Kułakowski,
Przemysław Pisarek
13:10 – 13:40 Aplikacja nie działa. To na pewno infrastruktura! Kamil Ciukszo
(Alterdata.io)
13:40 – 14:30 Lunch  
14:30 – 15:00 Cisco ACI i Nexusy 9000, czyli solidny fundament Data Center Krzysztof Banel,
Paweł Latała
15:00 – 15:30 Mam już nową sieć w Data Center i co dalej? Krzysztof Banel,
Paweł Latała
15:30 – 15:45 Modele finansowe Cisco Capital dla architektury DC Zdzisław Stoga
15:45 – 16:00 Zakończenie  

Sorry, no results matched your search criteria(s). Please try again.

Opisy sesji

Głową w chmurach, ale nogami twardo na ziemi...

W dobie cyfryzacji rola IT oraz szeroko rozumianej informatyzacji ulega transformacji i staje się krytyczna dla działalności firmy.
Jeżeli powiemy, że finansowanie i płynność finansowa jest dla firmy jak krwiobieg dla organizmu człowieka, tak IT oraz systemy informatyczne są niczym system nerwowy.
Bez sprawnie działającego IT firmy nie są w stanie dostarczać swoich produktów i usług w odpowiednim czasie, do właściwych klientów, w wymaganej jakości oraz cenie.
Co za tym idzie zmieniają się też wymagania dotyczące sposobu działania IT.
Jak zapewnić zwinność, elastyczność, skalowalność i bezpieczeństwo przy jednoczesnej kontroli kosztów? Odpowiedzią na wiele z tych wyzwań jest dziś chmura obliczeniowa. Czy aby na pewno tak właśnie jest?
Jak sprawić, aby chmura obliczeniowa stała się dla aplikacji tym, czym wirtualizacja stała się dla systemów operacyjnych? Jak zapewnić elastyczność przenoszenia aplikacji między chmurami, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo informacji oraz jakość świadczonych usług dla klientów? Jak zintegrować chmurę z centrum przetwarzania danych?
Technologie Cisco Data Center to odpowiedzi na te, jak i wiele innych wyzwań, jakie stawia nam transformacja IT.

 

Przełom w przetwarzaniu danych z wykorzystaniem nowej warstwy pamięci

Nowe i coraz ważniejsze zadania obliczeniowe skoncentrowane na danych, takie jak analizy w czasie rzeczywistym, AI / ML, VR / AR, IoT, HPC i cyberbezpieczeństwo, wymagają ogromnej przepustowości za rozsądną cenę. Obecna hierarchia pamięci operacyjnej (DRAM) i przestrzeni dyskowej (FLASH) nie są w stanie spełnić tego zadania. Potrzebna jest nowa warstwa pamięci, które będzie trwała, o wysokiej przepustowości / niskim opóźnieniu, a przy tym niedroga, skalowalna i łatwa do zintegrowania z istniejącymi aplikacjami. Takie rozwiązanie może dostarczyć ogromny wzrost wydajności przy akceptowalnym koszcie. Istniejące przykłady użycia dla wielu kluczowych aplikacji demonstrują znaczny postęp w prędkości przetwarzania, kosztu w stosunku do wydajności, zużycia energii oraz skalowalności.

 

Serwery - łatwe zarządzanie, wysoka dostępność czy duża wydajność? Cisco Hyperflex to solidna podstawa pod aplikacje

Świat rozwiązań IT ciągle się rozwija. Technologie dają coraz większe możliwości, wydajności procesorów podwajają się, pamięci jest więcej, ale jednocześnie rośnie stopień skomplikowania rozwiązań, a tolerancja na awarię zmniejsza się. Administracja platformami IT wymaga wysokich kompetencji i niejednokrotnie dużych zespołów. Podczas sesji przedstawimy pomysł na to jak hiperkonwergencja pozwala poradzić sobie z tymi problemami. Pokażemy, jak uruchomić gotowe do pracy środowisko IT, łatwo zarządzać nim, a najczęściej wykonywane zadania zautomatyzować. Zaprezentujemy, jak przygotować kompletną platformę obliczeniową przy użyciu rozwiązania Cisco HyperFlex i jak zaprojektować wysokodostępne środowisko na tej platformie.

 

Integracja Veeam Backup & Replication z infrastruktura CISCO HyperFlex

Podczas tego krótkiego pokazu na żywo pokażemy jak w prosty sposób Veeam Backup & Replication integruje się z CISCO HyperFlex w celu uzyskania szybkiego i skutecznego backupu maszyn wirtualnych.  

 

Stało się! Ktoś przełamał nasze linie obrony... Jak zabezpieczyć Data Center wykorzystując Cisco Tetration.

W trakcie sesji pokażemy w jaki sposób może wyglądać budowanie skutecznych mechanizmów obronnych w Data Center: od zabezpieczania workload i inwentaryzacji podatności, poprzez wykrywanie podejrzanej aktywności procesów i użytkowników a na segmentacji środowisk aplikacyjnych skończywszy.

 

Aplikacje, deweloperzy, kontenery i kosmiczne wymagania - głowa boli! Cisco Container Platform i Cisco Cloud Center podołają wyzwaniu.

Poranny ból głowy? A może po prostu niezapowiedziana migracja aplikacji do nowego środowiska obliczeniowego? A może trzeba zaktualizować klastry Kubernetes do nowszej wersji programowania. Koledzy z działu Dev dopominają się o trzy nowe środowiska testowe i dwa deweloperskie...
W trakcie tej sesji pokażemy, że życie w dziale operations może być lepsze! Zamiast aspiryny zademonstrujemy Cisco Cloud Center oraz Cisco Container Platform jako dwa narzędzia do zarządzania środowiskami aplikacyjnymi i budowania w sposób prosty i skuteczny chmury.

 

Aplikacja nie działa. To na pewno infrastruktura!

Application Dynamics to rozwiązanie, które pozwoli błyskawicznie wykryć problemy z funkcjonowaniem aplikacji oraz pokazać dokładnie z czego one wynikają. Czy rzeczywiście winna jest sieć/serwery czy też może baza danych nie odpowiada, bo zapytanie wykonuje się bardzo długo. A może po prostu nowa wersja aplikacji mobilnej jest źle napisana...

 

Cisco ACI i Nexusy 9000, czyli solidny fundament Data Center

Po 5 latach na rynku Cisco ACI stało się wiodącym rozwiązaniem SDN w Data Center także w naszym kraju. Co nowego dzieje się w ACI oraz w rodzinie przełączników Nexus 9000? Komu potrzebne 400Gbps? Jak łączyć światy LAN/WAN/DC?

 

Mam już nową sieć w Data Center i co dalej?

Przegląd narzędzi dla zadań tzw. drugiego dnia, czyli jak sobie radzić po wdrożeniu nowej sieci. W jaki sposób można sprawniej migrować aplikacje? Czy można uniknąć problemów zanim one wystąpią? Czy rzeczywiście sieć działa tak jak to sobie zaplanowałem? Czy już pora zaktualizować oprogramowanie? A jeśli odpowiedź na te pytania jest na wyciągnięcie ręki...?

 

Modele finansowe Cisco Capital dla architektury DC

W dzisiejszym środowisku biznesowym decyzja, przed którą stoją firmy, to nie tylko CO, lecz także JAK kupować. Modele Cisco Capital wskazują jak firmy mogą nabyć rozwiązania Cisco.

 

* Rekomendowane przeglądarki do rejestracji: Safari oraz Firefox

Alternatywny link do rejestracji

 

 

Lokalizacja

Hotel Novotel Centrum

ul. Marszałkowska 94
Warszawa
Poland