Rejestracja otwarta


Do konferencji pozostało

  • Data: 26 kwietnia
  • Miejsce: Cisco Systems Poland Sp. z o.o.
    ul. Domaniewska 39B,
    02-672 Warszawa, Polska
  • Czas trwania:9:30 - 12:45
▲ Back to Top

Cisco Big Data Day

Serdecznie zapraszamy na seminarium Cisco Big Data Day organizowane przez Cisco Sytems Poland i naszych partnerów merytorycznych, firmy: Alterdata, SAS i Silmine.

Seminarium kierujemy do osób zajmujących się tematami związanymi z analityką danych – zarówno od strony koncepcyjnej jak i operacyjnej. Podczas seminarium skupimy się na tym jak za pomocą różnych podejść i różnych narzędzi zaadresować potrzebę analizowania dużych zbiorów danych pochodzących z różnych źródeł.

Postaramy się również zwrócić Państwa uwagę na istotną rolę infrastruktury, na której rezydują w/w narzędzia – skupimy się jednak na aspektach ogólnych korzyści wynikających z zastosowania odpowiedniej platformy sprzętowej, a nie na jej szczegółowych funkcjonalności.

▲ Back to Top

Agenda

Godzina

Nazwa sesji

9:30 - 10:00

Wstęp. Jakie znaczenie ma infrastruktura w rozwiązniach Big Data
Krzysztof Baczyński (Cisco)

10:00 - 10:30

Apache Hadoop jako platforma dla zaawansowanej analityki – studium wybranych przypadków
Kamil Folkert (Silmine)

10:30 - 11:00

UCS Director Express for Big Data – jedno narzędzie do ządzania i monitoring klastra Hadoop, Systemów operacyjnych i infrastruktury
Krzysztof Banel (Cisco)

11:00 - 11:15

Przerwa

11:15 - 12:00

Edge-to-Enterprise – kompletna platforma analityki dla IoT od SAS i Cisco
Michał Kudelski (SAS), Artur Czerwiński (Cisco)

12:00 - 12:30

Wykorzystanie analitycznej hurtowni danych Big Data do analizy danych z infrastruktury i systemów Cisco WiFi
Kamil Ciukszo (Alterdata)

12:30 - 12:45

Podsumowanie
Krzysztof Baczyński (Cisco)

▲ Back to Top

Prelegenci

Krzysztof Baczyński

Krzysztof Baczyński

Specjalista w Cisco Systems Poland, odpowiedzialny za rozwój sprzedaży rozwiązań Cisco dedykowanych do platform analitycznych i technologii Big Data. Od 9 lat związany z Cisco, przez ostanie 4 lata, rozwijał sprzedaż rozwiązań dedykowanych do Cetrów Przetwarzania Danych i uczestniczył we wprowadzaniu na polski rynek nowych technologii z tej dziedziny (np. UCS, ACI, Hyperflex itp.). Od 2016 roku odpowiada za zbudowanie wśród klientów i partnerów mocnej pozycji Cisco jako najlepszej platformy dedykowanej do rozwiązań z zakresu analityki i Big Data.

Krzysztof Banel

Krzysztof Banel

Krzysztof Banel, jest konsultantem technicznym dla rozwiązań Data Center w Cisco Systems Polska, gdzie pracuje od 2001. Zajmuje się m.in. automatyzacją IaaS/PaaS w modelu DevOps, architekturą chmur hybrydowych, rozwiązaniami SDx dla sieci, storage i serwerów.

Specjalizuje się w wiodących rozwiązaniach Cisco dla Data Center: ACI (Application Centric Infrastructure), UCS (Unified Computing Systems), hiperkonwergentny storage Hyperflex, rodzina przełączników Cisco Nexus/MDS.

Od 2002 posiada certyfikat Cisco CCIE. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu, budowie i zarządzaniu infrastrukturą informatyczną. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (1993). Przed podjęciem pracy w Cisco rozwijał swoje kwalifikacje m.in. w Intel Corp. oraz Citigroup.

Kamil Ciukszo

Kamil Ciukszo

Kamil Ciukszo - Założyciel i CEO Alterdata.io, firmy dostarczającej rozwiązania i platformę Big Data i analityki. Odpowiada za strategię i sprzedaż. Doświadczony menedżer sprzedaży i rozwoju biznesu. Od kilkunastu lat pracujący na rynku technologii ICT w firmach takich jak Vector, Sprint, Netia oraz Cisco.

Uczestniczył i prowadził projekty z dziedziny telewizji cyfrowej, rozwoju Internetu szerokopasmowego oraz mobilnego, jak również usług zarządzanych i chmurowych.

Ostatnio Dyrektor ds. Operacyjnych i Strategii polskiego oddziału firmy Cisco.

Artur Czerwinski

Artur Czerwinski

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Z firmą Cisco związany od 1998. Początkowo na rynku polskim odpowiedzialny za technologiczną współpracę z operatorami telekomunikacyjnymi. Od 2002 roku rozwijał pozycję Cisco na rynkach Środkowej i Wschodniej Europy pełniąc funkcję dyr. technicznego na tym obszarze. Od 2008 zarządzał zespołem wysokiej klasy konsultantów technologicznych odpowiedzialnych za najbardziej zaawansowane projekty na terytorium Rosji, CEE i Bliskiego Wschodu. W 2011 przejął odpowiedzialność za rozwój na rynku polskim zaawansowanych technologii komunikacyjnych określanych mianem Unified Communications, a w 2014 za rozwiązania Enterprise Networking obejmujące routing, przełączniki oraz sieci bezprzewodowe. Od 2016 roku zajmuje się obszarem Internetu Rzeczy (IoT).

Kamil Folkert

dr inż. Kamil Folkert - Członek Zarządu 3Soft, Big Data Expert SILMINE

Odpowiedzialny za obszar R&D. Ekspert w zakresie architektury systemów informatycznych i danych.
Analizuje światowe trendy, bada najnowsze technologie, buduje prototypy, mierzy i sprawdza.
A gdy ma pewność, że innowacja technologiczna przyniesie oczekiwane korzyści, stosuje ją.
Absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.
Wykładowca na Høgskulen i Sogn og Fjordane w Førde w Norwegii, konsultant w licznych projektach realizowanych w Polsce i za granicą.
Autor publikacji naukowych.
Prywatnie wciąż poszukuje nowych możliwości rozwoju i nauki, regularnie prowadzi konsultacje z architektami z Doliny Krzemowej w USA.

Michał Kudelski

Michał Kudelski

Ekspert w dziedzinie szeroko rozumianego Business Intelligence. Posiada wieloletnie doświadczenie w analityce, w tym doktorat w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego obroniony na Politechnice Warszawskiej. Pracował zarówno w globalnych firmach komercyjnych, jak i na uczelniach - w kraju i za granicą. Pasjonat nowych technologii i osiągnięć naukowych w dziedzinie sztucznej inteligencji, nieustannie poszukujący ich zastosowań praktycznych oraz wartości biznesowych.

W SAS Institute zajmuje się wsparciem sprzedaży oraz wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarach takich jak telekomunikacja, energetyka, manufacturing czy bankowość. Specjalizuje się w zaawansowanej analityce oraz w technologiach pracujących w czasie rzeczywistym (real-time decisioning, event stream processing, real-time analytics).

Podziel się