Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Digitální zákaznická zkušenost na základě analýzy dat

Digitalizace komunikace malých a středních podniků pomocí analýzy dat. Podpora zákaznických sítí prostřednictvím bezpečného Wi-Fi.

Podniky, které se zaměřují na zkušenost zákazníka, dosahují výrazně lepších výsledků než jejich konkurence a průměr trhu, jak vyplývá z vyhodnocení výkonnosti akcií za šestileté období, které provedla společnost Watermark Consulting. Data a způsob jejich využití jsou klíčem k zajištění mimořádných služeb, jaké si vaši zákazníci zaslouží. Důležitou roli přitom hrají faktory jako diverzifikace způsobů komunikace, nabízení „něčeho navíc“ a připravenost systémů na nové požadavky.

1. Myslete jako vaši zákazníci

Data představují zlatou žílu, která se táhne celým vaším podnikem. Pomocí správných analytických nástrojů a infrastruktury ke sběru dat, můžete zjistit, co si vaši zákazníci přejí, poskytnout jim to ve chvíli, kdy si to přejí, a dokonce předpovídat, co si budou přát, dříve, než si to vůbec přát začnou. To vše můžete vědět v reálném čase a okamžitě se rozhodovat na základě faktů. Zákazník si rád připadá hýčkaný: data, která sbíráte, můžete využít k personalizaci nabídky podle údajů o posledním nákupu nebo aktuální poloze či k okamžitému reagování na online dotazy se znalostí aktuálního kontextu. Ke zpracování takových dat budete samozřejmě potřebovat značný výpočetní výkon a robustní síť.

2. Wi-Fi na účet podniku

Taková nabídka funguje výborně u mnoha typů podniků. Kdekoli se váš zákazník může fyzicky nacházet, vyplatí se mu nabídnout bezplatný bezpečný přístup k Wi-Fi. Připojení funguje jako pobídka pro zákazníka zdržet se déle, procházet internet, nakupovat, třeba i pracovat, a zároveň si užívat výhody a pohodlí pobytu ve vašich prostorách.

3. Setkávejte se odkudkoliv

Každý podnik oslovuje zákazníky, spolupracuje s partnery, komunikuje s dodavateli a jedná se zprostředkovateli. Nástroje pro spolupráci vše usnadňují, přenáší na osobní rovinu a mohou výrazně zkvalitnit zkušenost zákazníka. Videokonferenční řešení jako WebEx umožňují setkat se se zákazníkem „tváří v tvář“ a sdílet dokumenty a prezentace bez ohledu na to, jaké zařízení užíváte. Jiná řešení, např. Spark, umožňují setkávání a spolupráci se zákazníky ve virtuálních konferenčních místnostech.

4. Pevné základy – pečujte o svoji síť

Nezapomeňte zvážit, jak vám může vaše stávající síť pomoci. Můžete mít odvážné vize, ale uvažte, jaký výpočetní výkon a úložnou kapacitu budete k jejich naplnění potřebovat. Tyto složky jdou ruku v ruce a při modernizaci sítě se vyplatí uvažovat i o nich. Nenabízejte další služby, dokud nemáte jistotu, že můžete technicky zajistit jejich poskytování – zákazníci nemají rádi zdlouhavé načítání stránek při pomalém Wi-Fi připojení a opožděné rekce online podpory. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak může počítačová síť podpořit rozvoj vašeho podniku, přečtěte si tento článek o obchodním růstu.

Budete-li se řídit těmito čtyřmi kroky, budete na dobré cestě ke zvýšení zisků, získání nových zákazníků a dosažení jejich větší loajality.

Přihlaste se k odběru e-mailů a získejte aktuální informace o poradenství, podpoře a nabídkách pro malé a střední podniky.