Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco investuje 5 miliard dolarů do 5G technologií a představuje nové produkty napříč svým portfoliem

Praha, 5. března 2019 – Studie Cisco Mobile Visual Networking Index předpovídá, že v roce 2022 bude průměrné 5G připojení generovat třikrát více dat než průměrné 4G připojení. Poskytovatelé služeb tak musejí rozšířit své sítě, aby byli na tyto změny připraveni. Zároveň však musejí investovat do 5G služeb, aby mohli na trhu zůstat konkurenceschopnými. Společnost Cisco proto představila plán, ve kterém investuje 5 miliard dolarů, aby pomohla svým zákazníkům v přechodu na 5G sítě.

Technologie 5G jsou strmě na vzestupu. Společnost Cisco již dnes spolupracuje s více než 100 aktivními zákazníky po celém světě na rozvoji jejich 5G služeb a více než 40 poskytovatelů služeb nasazuje řešení z portfolia Cisco 5G Now. Společnost Cisco se rozhodla i nadále rozšiřovat tuto spolupráci, a proto v příštích třech letech vloží 5 miliard dolarů do svého finančního programu, ze kterého budou moci zákazníci financovat rozvoj svých 5G technologií.

Novinky v portfoliu Cisco
Dále společnost Cisco představila mnoho produktových novinek napříč svým portfoliem.

  • Intent-based sítě: v portfoliu produktů pro intent-based sítě nabízí Cisco svým zákazníkům nově nástroj Cisco Unified Domain Center, který integruje již stávající nástroj Cisco DNA Center a umožní jednoduše spravovat mobilní, WAN i LAN sítě v jednom přehledném rozhraní.
  • Směrování: v oblasti směrování odhalilo Cisco tři nové produkty – 400G karty rozhraní pro směrovače řady Cisco NCS 5500 zajišťující masivní škálování. Tyto směrovače jsou zároveň připraveny na požadavky 5G technologií. Dále rozšiřuje Cisco rodinu NCS o směrovače Cisco NCS 560 a Cisco NCS 540.
  • Automatizace: v oblasti automatizace představilo Cisco hned šest novinek. Cloudová služba Cisco Crosswork Cloud nabízí pokročilou analytiku síťových dat pro síťové operátory, které jim mohou pomoci zlepšit služby. Architektura Cisco Crosswork SON (Self Organizing Network) zase využívá strojového učení a dokáže lépe reagovat na případné problémy na základě síťových dat, která spolu s dalšími telemetrickými vzorky sbírá řešení Crosswork Data Gateway. Analytické funkce architektury lze navíc rozšířit prostřednictvím nástroje Cisco Crosswork User-centric SON, který zajišťuje zlepšení uživatelské zkušenosti a rychlejší připojení. Analytiku v reálném čase dále umožní řešení Crosswork Optimization Engine, které optimalizuje provoz v softwarově definovaných sítích, aby se dokázaly přizpůsobovat měnícím se podmínkám. Kromě těchto pěti novinek z produktové řady Cisco Crosswork představila společnost také nástroj Cisco Network Services Orchestrator, nabízející zákazníkům automatizovaný provisioning na vyžádání. Tento nástroj podporuje sítě od více dodavatelů, do kterých může být připojeno více než 100 000 zařízení.
  • Bezpečnost: směrovače s operačním systémem Cisco IOS XR nyní využívají přístup „hardware root of trust“, který představuje klíčový prvek pro budování důvěryhodných sítí. Navíc Cisco rozšiřuje také své bezpečnostní řešení Cisco Umbrella, díky kterému mohou organizace zajistit bezpečnost pro všechna svá mobilní zařízení, nehledě na jejich stáří.
  • Wi-Fi 6: Společnost Cisco spolupracovala se společností Samsung a společně vytvořily první zařízení na trhu, které plně využívá nový standard Wi-Fi 6. Samsung Galaxy S10 funguje bez problémů na Wi-Fi 6 sítích od společnosti Cisco.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.