Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco aktualizuje řešení Cisco ACI. Nabízí nové funkce pro datová centra i prostředí privátních cloudů

Praha 10. listopadu 2017 – Společnost Cisco oznámila aktualizaci svého řešení pro softwarově definované sítě Cisco Application Centric Infrastructure (Cisco ACI). Organizace tak mohou snadněji implementovat pokročilé síťové technologie. Nová verze Cisco ACI 3.0 přinese více než 4000 stávajícím zákazníkům efektivnější automatizaci sítě, zjednodušenou správu a zdokonalené zabezpečení pro libovolnou kombinaci kontejnerizovaných workloadů, virtuálních strojů a fyzických serverů pro privátní cloudová prostředí a on‑premise datová centra.

Datová centra dnes prochází zásadními změnami a organizace neustále hledají nové způsoby, jak zvýšit rychlost, flexibilitu, bezpečnost a jak zlepšit škálovatelnost ve stále složitějších datacentrových a multicloudových prostředích. Nové funkce Cisco ACI umožňují centrálně řídit a automatizovat základní provoz IT i většího počtu datových center v odlehlých lokalitách a z jednoho místa snadněji spravovat a přesouvat jednotlivé workloady. Jedná se o důležitý krok společnosti Cisco spojený s přechodem na aplikačně orientovanou infrastrukturu.

Nová verze softwaru Cisco ACI 3.0 je již dostupná a obsahuje funkce pro:

  • Centralizovanou správu mnoha lokalit: Zákazníci mohou snadno propojit a spravovat větší počet infrastruktur Cisco ACI v různých geografických lokalitách a zlepšit dostupnost díky izolování chybných domén, přičemž celkový přehled o síti poskytuje centrální administrátorský portál. Tím se podstatně zjednodušuje obnova po výpadku a možnost škálovat aplikace.
  • Integraci open-source systému Kubernetes: Zákazníci mohou nasadit své workloady jako mikroslužby v kontejnerech a pomocí open source systému Kubernetes pro ně v nástroji Cisco ACI definovat síťové politiky. Mohou tak vytvářet jednotné síťové konstrukty pro kontejnery, virtuální stroje a fyzické servery. To umožňuje stejnou úroveň hloubkové integrace kontejnerů, jakou má Cisco ACI s řadou hypervizorů.
  • Zlepšení provozní flexibility a viditelnosti: Uživatelské rozhraní Cisco ACI nové generace zvyšuje efektivitu a komfort práce díky novému konzistentnímu uspořádání, zjednodušeným topologickým diagramům a vylepšeným průvodcům řešením problémů (troubleshooting wizards). Cisco ACI také obsahuje mód Graceful Insertion and Removal pro zjednodušení údržby. Dále podporuje různé operační systémy, nástroje pro řízení kvót a měření latence u koncových bodů.
  • Zvýšení bezpečnosti: Cisco ACI 3.0 obsahuje i nové funkce na ochranu sítí proti útokům, jako jsou například podvržení IP/MAC adresy, díky integraci mechanismu First Hop Security, automatické autentizaci workloadů a jejich umisťování do důvěryhodných bezpečnostních skupin a podpoře vynucování stejných granulárních bezpečnostních politik v koncových bodech v téže bezpečnostní skupině.

V rámci konceptu ACI Anywhere tak společnost Cisco poskytuje škálovatelné řešení, které zákazníkům pomůže úspěšně budovat a rozvíjet multicloudová a geograficky distribuovaná prostředí.

 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na https://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na https://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz