Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Cisco představilo podpůrné programy pro novou éru podnikových sítí. Osloví až 3,5 milionu IT specialistů

Praha 19. července 2017 – Společnost Cisco oznámila nové tréninkové programy zaměřené na nedávno představené intuitivní sítě. Tímto krokem chce společnost Cisco naplnit svoji vizi nové éry podnikových sítí, které se dokážou automaticky adaptovat na aktuální prostředí, využívají umělé inteligence pro své zdokonalování a nabízejí zabudovaná pokročilá bezpečnostní řešení. Společnost Cisco představila nové programy pro svůj globální ekosystém čítající 3 miliony síťových inženýrů, 60 000 partnerů a 450 000 vývojářů. Díky nim mohou síťoví inženýři získat potřebné znalosti, které jim umožní lepší zapojení do byznysových aktivit organizací, partneři díky nim budou moci nabídnout zákazníkům nové obchodní modely a vývojáři budou mít k dispozici nové nástroje pro vývoj a nasazení aplikací přímo do sítě.

Podle odhadů odborníků bude v roce 2020 k internetu připojen každou hodinu 1 milion nových zařízení. Společnost Cisco proto představila zcela novou podobu podnikových sítí, která je jedním z největších milníků v této oblasti. Řešení intuitivních sítí už otestovaly například Národní úřad pro letectví a kosmonautiku NASA, univerzita v Jade, zdravotnická zařízení v Newcastlu a Lovani či plavební společnost Royal Caribbean Cruises Ltd.

Programy pro rozsáhlý partnerský ekosystém

S novou érou podnikových sítí se budou měnit i požadavky na IT profesionály. Společnost Cisco proto oznámila nové tréninkové programy, které jim pomohou získat potřebné znalosti a dovednosti a připravit je tak na novou éru v oblasti podnikových sítí.

Jednotlivé podpůrné programy jsou zaměřeny na:

Síťové inženýry: Dnes je manuálně nastavováno 80 až 95 % síťových operací. Intuitivní síť automatizuje rutinní úkony tak, že byznysový účel daného požadavku automaticky promítá do nastavení podnikové sítě. Síťoví inženýři tak budou blíže byznysové části podniku a mohou se podílet na vytváření strategických iniciativ organizací. Aby síťoví inženýři měli dostatečné znalosti, mění společnost Cisco své učební osnovy. Na podzim představí dva nové programy rozšiřující existující portfolio tréninkových programů pro softwarově definovaný přístup (SDA).

Vývojáře aplikací: Přesun k otevřeným, programovatelných sítím otevře vývojářům aplikací mnoho nových možností. S tím, jak se klasická síť postupně mění v softwarový kód, aplikace a jednotlivé části infrastruktury jsou více propojené, naskýtá se vývojářům nová platforma pro inovace. Nové centrum Cisco DNA Developer Center nabídne komunitě Cisco DevNet, čítající 450 000 vývojářů, nové nástroje, které jim usnadní nasazení nových inovativních aplikací přímo do sítě.

Channel partnery: Přechod na softwarový síťový model (software-centric) vyžaduje i změnu přístupu partnerů společnosti Cisco. Aby mohli vytvořit nové obchodní příležitosti, získat nové dovednosti a rozvinout svoji dosavadní praxi, poskytne společnost Cisco nástroje, programy a iniciativy. Partneři díky nim mohou nabídnout svým zákazníkům nové sítě, které zahrnují nejmodernější bezpečnost, automatizaci a pokročilou analytiku.

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na https://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na https://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 775 854 370
E-mail: rohacek@madisonpa.cz

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
Tel.: +420 606 246 215
E-mail: hynek@madisonpa.cz