Guest

Cisco rozšiřuje své portfolio bezdrátových řešení. Více se soustředí na malé a střední podniky

Hierarchical Navigation

Praha 26. dubna 2017 – Společnost Cisco představila rozšíření svého portfolia bezdrátových řešení určeného pro malé a střední podniky (SMB). Mezi novinky patří nové přístupové body (venkovní i pro nasazení uvnitř budov), zařízení pro správu bezdrátové sítě a uživatelsky přívětivý software pro management celého Wi-Fi řešení. Cílem společnosti Cisco je nabídnout SMB zákazníkům možnosti, které nabízejí bezdrátová řešení určená pro velké podniky, to vše za dostupnou cenu.

Podle předpovědí expertů má být v roce 2020 globálně až 50 miliard zařízení připojených k internetu a jeho průměrná rychlost se v témže roce odhaduje na 24 Mb/s. Nejen tyto dva faktory, ale i nárůst využívání byznysových aplikací, budou znamenat výrazně vyšší datový provoz. Pro dnešní firmy jsou v době digitální transformace data a jejich využití klíčové. A proto společnost Cisco představila nové produkty, které mají pomoci malým a středním podnikům data sbírat a zpracovávat stejně efektivně jako to dělají ty velké – vše samozřejmě za přijatelnou cenu.

Jednoduché nasazení i správa
Nový softwarový produkt Cisco Mobility Express nabízí výhody řešení dříve určených pouze pro velké podniky. Prostřednictvím jednoduchého managementu dokáže za zhruba 10 minut nasadit bezdrátovou síť i laik bez hlubších IT znalostí. Řešení Cisco Mobility Express zaručuje nejenom bezpečnou a rychlou bezdrátovou síť pro uživatele, ale zároveň nabízí podnikům přehlednou datovou analytiku, která jim umožní lépe poznat jejich zákazníky.

Mezi hlavní výhody Cisco Mobility Express patří:

  • Škálovatelnost: Funkce WLAN kontroleru podporují 100 přístupových bodů a 2000 klientů.
  • Jednoduché nasazení: Technologie Plug-and-play umožňuje nasadit řešení za méně než 10 minut.
  • Viditelnost a kontrola aplikací: Podniky mohou snadno sledovat, jaké procesy v jejich síti probíhají.
  • Funkce společností Apple a Cisco: Zákazníci používající zařízení Apple mohou využít funkce FastLane. Ta umožňuje automaticky nastavit vyšší výkon pro zařízení Apple, na kterém jsou spuštěné předem definované aplikace - například ty, které jsou důležité pro chod firmy.
  • Propojení s řešením Cisco CMX: Podniky mají možnost oslovit své zákazníky přes Wi-Fi se zajímavou nabídkou a zároveň využít pokročilou analytiku k poznání jejich chování. Na základě těchto dat je pak velmi snadné zefektivnit nabídku.

Nové přístupové body
Další představenou novinkou jsou přístupové body Cisco Aironet série 1815 (pro vnitřní nasazení) a Cisco Aironet 1540 (pro venkovní nasazení). Tato zařízení jsou vhodná pro organizace, které se potýkají s omezeným rozpočtem, či dokonce nemají své IT oddělení, ale zároveň chtějí řešení, která lze v případě dalšího růstu snadno rozšířit. Obě zařízení podporují nejnovější standard 802.11ac Wave 2. Přístupové body Cisco Aironet 1815 jsou nabízeny v několika provedeních tak, aby co nejlépe odpovídaly charakteru organizace. Venkovní přístupové body Cisco Aironet 1540 i přes svou malou velikost vynikají vysokou odolností.

Když podnik roste, síť musí být připravena
Poslední oznámenou novinkou je zařízení Cisco 3504 Wireless LAN Controller. Tento WLAN kontroler je navržen tak, aby se do sítě mohla bez problémů postupně připojovat nová zařízení a přesto zůstala přenosová rychlost stále vysoká. Cisco 3504 Wireless LAN Controller podporuje zapojení až 150 přístupových bodů a 3000 klientů. Podniky přitom nemusejí vyměnit přístupové body, které již mají ve své síti nasazeny. Samozřejmostí jsou plně integrované služby jako podpora funkce Apple FastLane, zvýšená podpora služeb pro hostující připojení a BYOD zařízení a bezpečnostní funkce Open DNS a Trustsec.

Nové příležitosti pro channel partnery
Představené novinky otevírají channel partnerům nové příležitosti v segmentu, který je citlivý na rozpočet, ale ve kterém podniky zároveň hledají spolehlivé řešení s možností dalšího rozšíření. Partneři navíc mohou zajímavé služby díky cloudovému nástroji Cisco Connected Mobile Experiences, který nabízí pokročilou analytiku dat. Díky programu New Account Breakway mohou navíc partneři získat slevu na nákup bezdrátových řešení.


Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
rohacek@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 370

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products