Guest

Mobilní novinky společnosti Cisco: spolupráce se společnostmi Verizon a Ericsson i bezpečnostní řešení

Hierarchical Navigation

Praha 9. března 2017 – Společnost Cisco oznámila navázání dvou nových spoluprácí v oblasti mobility. Spolu se společností Verizon se zaměří na nasazení 5G technologií v podnikovém segmentu s cílem maximálně využít jejich potenciál. Nové společné řešení společností Cisco a Ericsson cílí na poskytovatele mobilních služeb. Díky využití nástrojů pro spolupráci společnosti Cisco a mobilních sítí společnosti Ericsson mohou proměnit mobilní telefony svých zákazníků na efektivní zařízení pro týmovou spolupráci. Cisco také představilo novou bezpečnostní architekturu pro mobilní sítě, která nabízí vícevrstvou ochranu napříč sítěmi, koncovými zařízeními a cloudem. Všechny tyto novinky odhalila společnost Cisco v Barceloně na výstavě Mobile World Congress. Její účastníci si tak mohli nejenom vyzkoušet nejmodernější hračky, ale zároveň se seznámit s budoucností mobilních sítí, na kterých jsou nové technologie postaveny.
                              
Podle předpovědí společnosti Cisco bude už v roce 2020 na světě kolem 26,3 miliard síťových zařízení. To je zhruba o 10 miliard více, než bylo v roce 2015. Tento nárůst mění podobu sítí směrem k 5G technologiím i způsob týmové spolupráce. Zároveň však zvyšuje nároky na bezpečnost. Proto společnost Cisco oznámila v Barceloně, na největší světové výstavě mobilních technologií Mobile World Congress, několik novinek, mezi nimi také dvě spolupráce s předními globálními firmami: Verizon a Ericsson. Kromě toho představilo Cisco také vlastní bezpečnostní řešení pro poskytovatele mobilních služeb.

Cisco a Verizon: 5G technologie pro podniky všech velikostí

Jako člen Verizon 5G Technology Forum spolupracuje společnost Cisco se společností Verizon na rozvoji 5G technologií pro využití ve velkých, středních i malých podnicích. Poskytovatelům služeb tak otevírají další možnosti, jak oslovit stávající i nové zákazníky a nabídnout jim maximální využití vysokorychlostního 5G připojení.

Společnost Cisco dodává klíčové prvky mobilní architektury pro 5G technologie od společnosti Verizon. Mezi tyto prvky pilotních projektů patří:

  • Virtualizované cloudové paketové jádro vyhovující standardům definovaným členy 5G Technology Forum je součástí platformy Cisco Ultra Service Platform. V praxi to znamená rychlejší zpřístupnění služeb díky zjednodušení operačních a onboarding procesů pomocí virtualizovaných síťových funkcí (VNFs). Požadované aplikace tak mohou být uživatelům doručeny v reálném čase. Cisco připraví páteřní infrastrukturu, aby mohli poskytovatelé nabídnout gigabitové širokopásmové připojení, které bude možné díky 5G technologii.
  • Softwarová platforma Virtual Managed Services, která využívá virtualizace, automatizace, analytiku a  cloudové prostředí k nasazení bezpečnostních a síťových služeb jako je například Cisco iWAN. Společnost Cisco rovněž nasadí předprodejní verzi 5G routerů.

Obě společnosti budou společně testovat konektivitu a výkon 5G sítí a možnosti využití této technologie napříč podniky všech velikostí.

Cisco a Ericsson: Z mobilního telefonu efektivní pracovní nástroj

Společnosti Cisco a Ericsson představily v Barceloně řešení Collaboration Mobile Convergence (CMC), které spojuje široké portfolio služeb pro týmovou spolupráci společnosti Cisco s řešením společnosti Ericsson, které umožňuje volání přes LTE sítě (tzv. VoLTE komunikace). Toto propojení umožňuje vytvořit z obyčejného mobilního telefonu efektivní nástroj pro týmovou spolupráci. Uživatelé tak mohou využít možností, které nabízí platforma Cisco Spark - posílání zpráv, sdílení souborů či videokonference v HD rozlišení. Probíhající hovory lze jednoduše mezi zařízeními přesunout, a to i na nedávno představený digitální flipchart Cisco Spark Board. Uživatelé mohou volat prostřednictvím klasického telefonního spojení i aplikace Cisco Spark. Mobilní síť podporuje přesun hovorů probíhajících přes 2G, 3G, LTE či Wi-Fi přístup.

Kompletní portfolio pro bezpečnost mobilních sítí

Přechod na technologii 5G, virtualizace a cloudové technologie zrychluje a zefektivňuje obchodní procesy. Tyto změny s sebou ale přinášejí i nové výzvy pro kybernetickou bezpečnost organizací. Mobilní operátoři se tak musí více než dříve zaměřit na obranu před známými i budoucími hrozbami a vybudovat robustní ochranu svých sítí. Společnost Cisco proto uvedla komplexní bezpečnostní architekturu pro poskytovatele mobilních služeb.

Portfolio bezpečnostních řešení zahrnuje:

  • Bezpečnost sítí: Společnost Cisco uvedla novou generaci škálovatelných, fyzických a virtuálních bezpečnostních bran. Ty jsou podporovány firewally nové generace ze série Firepower 9300 a Firepower 4100, routery ze série ASR 900 a bezpečnostním řešením Cisco Adaptive Security Virtual Appliance.
  • Bezpečnost zařízení: Bezpečnostní řešení zaměřené na zařízení umožňuje podnikům a poskytovatelům služeb rozšířit viditelnost a ochranu na úrovni zařízení. Nabízí tak robustní platformu pro podniková mobilní zařízení. 
  • Cloudová bezpečnost: Poskytovatelé služeb nyní mohou zákazníkům nabízet nové bezpečnostní produkty, které lze mohou spravovat ze svého cloudu nebo z cloudového prostředí společnosti Cisco. Ta představila bezpečnostní platformu Cisco Umbrella for Service Providers, která pokrývá všechny potřeby zákazníků mobilních operátorů, kterým zároveň otevírá nové obchodní možnosti. Dále Cisco integrovalo bezpečnou internetovou bránu Cisco Umbrella s paketovým jádrem Cisco Evolved Packet Core.

Bezpečnostní řešení pro poskytovatele mobilních služeb od společnosti Cisco již využívají společnosti Deutsche Telekom či Samsung.


Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
rohacek@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 370

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products