Guest

Studie IDC pro Cisco: cloud se stává samozřejmostí, naplno jej ale dokáže využít jen minimum organizací

Hierarchical Navigation

Cisco představuje nové, vylepšené profesionální služby, které mají zákazníkům pomoci zrychlit zavádění cloudových technologií a podpořit digitální transformaci

Praha 21. září 2016 – Společnost Cisco zveřejnila výsledky globální výzkumné studie, podle níž stále více podniků zavádí cloud, avšak jen málo z nich dokáže maximálně využít jeho potenciální přínosy. Výzkum ukazuje, že téměř 68 % zkoumaných subjektů ve svém podnikání využívá cloud. To představuje výrazný nárůst oproti předchozímu roku, kdy na stejnou otázku odpovědělo kladně 42 % dotázaných. Na uvedeném růstu se výraznou měrou podílejí cloudové aplikace pro bezpečnost a internet věcí. Většina organizací (69 %) však podle studie postrádá pokročilou cloudovou strategii. Pouhá 3 % pak mají optimalizovanou cloudovou strategii, která pomáhá k dosahování nadprůměrných obchodních výsledků.

Studii s názvem „Cloud se stává běžnou praxí: Všichni se snaží, někteří profitují, málokdo maximalizuje hodnotu“ zpracovala za přispění Cisco analytická a poradenská společnost IDC. Studie vychází z průzkumu mezi manažery s rozhodovací pravomocí v oblasti IT ve více než 6100 podnicích a organizacích z 31 zemí, které do svého IT prostředí úspěšné zavádí privátní, veřejné a hybridní cloudy. Průzkum proběhl již druhým rokem, tentokrát s téměř dvojnásobným počtem respondentů.

Studie zjistila, že subjekty, které vykazují nejpokročilejší úroveň využívání cloudových technologií, dosahují v průměru z každé cloudové aplikace dodatečný výnos ve výši 3 milionů dolarů a úspory ve výši 1 milionu dolarů. Nové výnosy jsou nejčastěji výsledkem prodeje nových produktů a služeb, schopnosti rychleji získat nové zákazníky nebo schopnosti obsadit nové trhy.

Studie také ukázala, že 95 % organizací s optimalizovanou cloudovou strategií vybudovalo hybridní IT prostředí, které využívá více privátních a veřejných cloudů. Ty si daná organizace vybírá s ohledem na ekonomická kritéria, umístění cloudu a interní politiky.

Webový dotazník umožňuje firmám analyzovat jejich připravenost na cloud

Společnost Cisco pomáhá firmám přenést závěry studie IDC do praxe. Na internetových stránkách Cisco Business Cloud Advisor Adoption Report je možné vyplnit krátký dotazník, který pomáhá zhodnotit míru pokročilosti využití cloudu v organizaci a porovnat související obchodní přínosy s jinými podnikatelskými subjekty — podle odvětví, velikosti a zeměpisné polohy. Podniky mají přístup k tomuto nástroji a dalším informacím na adrese www.cisco.com/go/bca. Tento nástroj budou nabízet svým zákazníkům i partneři společnosti Cisco.

Nové profesionální služby pomohou v zavádění cloudu

Společnost Cisco představila nový soubor profesionálních služeb v oblasti cloudu, jejichž účelem je usnadnit podnikům hledání správné cesty z jejich „cloudového bludiště“. Tyto služby pomohou zákazníkům překlenout případné mezery v dovednostech a zkušenostech jejich pracovníků při realizaci strategií pro digitální transformaci a implementaci cloudových projektů.

Nabídka Cisco Cloud Professional Services zahrnuje:

  • Nový multicloudový management a orchestrační služby pro Cisco Cloud Center, které umožňují zákazníkům vytvořit jednotný model aplikace a následně ho implementovat a spravovat v libovolném cloudovém prostředí.
  • Nové služby pro zrychlení cloudu, které urychlují návrh a implementaci tradičních privátních cloudů i cloudových řešení jako OpenStack a PaaS.
  • Rozšířené aplikace a služby pro cloudovou migraci, které automatizují celý proces a snižují rizika při nasazení a přesunu aplikací v cloudu.
  • Služby pro transformaci IT zaměřenou na řízení změn v DevOps, které pomáhají sladit podnikové procesy a funkce. Ty umožňují zákazníkům integraci a optimalizaci napříč tradičními a DevOps prostředími a týmy.
Souhrn výsledků studie IDC si můžete stáhnout zde. Infografika shrnující závěry výzkumu je k dispozici zde.

Kontaktní osoby:

Martin Roháček
mediální zástupce, Madison PA
rohacek@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 370

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products