Guest

Gigabit ve vterine - TETAnet nabídne pripojení k internetu rychlostí 1 Gb/s na technologiích Ciscoo

Hierarchical Navigation

Obyvatelé Ústí nad Labem mohou být na nástup digitální éry připraveni. Severočeský poskytovatel internetového připojení TETAnet totiž od ledna nabízí symetrické připojení k internetu o rychlosti 1 Gb/s. Umožnila mu to kvalitní vlastní sít a také výkonné technologie Cisco. Díky rozvoji vlastní optické a kabelové síte i využití technologií Cisco si mohou zákazníci tohoto operátora užít nejen vyšší rychlost připojení, ale i plnou implementaci protokolu IPv6 či video ve vysokém rozlišení.

Praha 14. ledna 2016 – Severočeský poskytovatel internetu TETAnet začal od ledna nabízet svým zákazníkům symetrické* připojení k internetu rychlostí až 1 Gb/s. To je asi pětadvacetkrát rychlejší než dnes nejběžnější připojení přes technologii DSL. Do své sítě nasadil směřovače Cisco ASR 920 v distribuční části své sítě a technologie Cisco využil i při upgradu datového centra v Praze a vybudování svého datového centra v Ústí nad Labem. Řada výkonných páteřních směřovačů pro agregované služby Cisco ASR 920 umožňuje díky své škálovatelnosti a vysokému výkonu poskytovatelům nabídnout služby typu „triple-play“. To znamená přenos hlasu, videa i dat. Operátori tak mohou nabízet nejen rychlé připojení, ale i další služby jako je televize či rádio přes internet, VoIP hlasové služby a další, vše s vysokou spolehlivostí.

TETAnet nabízí své služby na vlastní optické a kabelové sítí v Ústí nad Labem a dalších okolních městech. S pomocí technologií společnosti Cisco mohl TETAnet začít nabízet rychlosti připojení 1 Gb/s a to symetricky. Domácnosti a firmy v Ústí nad Labem tak mají k dispozici jednu z nejvyšších rychlostí připojení k internetu v Česku. Díky upgradu datového centra v Praze navíc společnost zvýšila i spolehlivost svého peeringu, takže nyní mohou zákazníci této společnosti těžit ze všech výhod, které nabízí sítě nové generace (NGA). Rychlost připojení je naprosto dostatečná pro všechny současné internetové služby, ať jde již o přehrávání videa, internetovou televizi či další cloudové služby. Pro zákazníky tohoto poskytovatele tak skutečně přestává být rozdíl, jestli mají svá data umístěna lokálně na svém počítači či v nějakém cloudovém úložišti. Obojí mají totiž k dispozici bez jakéhokoli zpozdění. Právě využívání cloudových úlozišť a postupný přesun rady aplikací do cloudu zvyšuje důležitost symetrického připojení, protože data se nejen stahují, ale také odesílají.

„Internetová přípojka je dnes naprosto běžnou součástí našeho života, chceme, aby naši zákazníci nemuseli řešit, jak jsou připojeni či jakou mají anténu. Parametry připojení dnes již nemohou být limitem a díky vylepšením v naší síti již nejsou,“ říká Zdenek Smrz, technický ředitel TETAnet a doplňuje: „V žádném případě jsme se nechtěli soustředit jen na zvýšení rychlosti, ale kladli jsme důraz i na vyšší spolehlivost a stabilitu našich služeb. Vzhledem k naší dlouhodobé spolupráci byly technologie Cisco pro nás jasnou volbou, protože nám umožnily dosáhnout těch parametrů, které jsme chtěli.“

„Jsem přesvědčen, ze právě takoví poskytovatelé jako TETAnet a jimi nabízená nová generace síti mohou pomoci nastartovat ekonomický růst i v sociálně handicapovaných regionech, mezi než Ústecký kraj patří. Gigabitové připojení a stabilní spolehlivá sít umožní domácnostem, ale i firmám v tomto regionu využít možností, které jim internet nabízí,“ říká generální ředitel Cisco CR Michal Stachník.

* Připojení TETAnet je symetrické, to znamená, ze rychlosti stahování (download) i odesílání (uploadu) dat je stejná.

Kontaktní osoby:

Jan Lodl
mediální zástupce, Madison PA
lodl@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek
mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215


O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

O TETA

Poskytovatel TETA s.r.o. provozuje sít TETAnet v Ústí nad Labem, Chabarovicích, Petrovicích, Chlumci u Ústí nad Labem a v Telnici. Dále pusobí jako systémový integrátor. TETAnet disponuje vlastními optickými a kabelovými rozvody, na nichz nabízí stabilní a rychlé pripojení k internetu a sluzby kabelové televize. TETA vybudovala nové datové centrum v Ústí nad Labem a muze tak nabízet kvalitní datové sluzby i firmám v Ústeckém kraji. Spolecnost TETA s.r.o. dlouhodobe patrí mezi partnery spolecnosti Cisco.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products