Guest

Ericsson a Cisco uzavřely strategické partnerství. Budou společně vytvářet sítě budoucnosti

Praha 9. listopadu 2015 – Společnosti Cisco a Ericsson oznámily uzavření celosvětového obchodního a technologického partnerství, jehož cílem je vytvoření sítí nové generace. Strategické partnerství podpoří rozvoj a urychlí inovace a proces digitální transformace, který požadují zákazníci napříč odvětvími. Obě společnosti předpokládají, že díky vzájemné spolupráci zvýší do roku 2018 své tržby minimálně o miliardu dolarů.

Spolu s oznámením spolupráce uzavřely společnosti několik dohod, ve kterých se zavazují ke spolupráci v klíčových rozvíjejících se segmentech trhu. Mimo jiné podepsaly širokou redistribuční dohodu a dohodly se na dalších jednáních ohledně licenčního portfolia a sdílení patentů v rámci politiky FRAND. Součástí dohody jsou také licenční poplatky, které Cisco společnosti Ericsson zaplatí.

Obě společnosti plánují společný postup především v oblasti tvorby portfolia koncových produktů, řešení pro poskytovatele služeb a tvorby podnikových řešení pro bezproblémové fungování síťové infrastruktury. Zákazníci získají nástroje, které jim umožní zvládnout přechod směrem k digitální ekonomice.


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
lodl@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products