Guest

Cisco ocenilo nejlepší partnery v roce 2015

Hierarchical Navigation

Celkem 12 partnerských společnosti si odneslo ceny z letošního ročníku ocenění Cisco Partner roku. Ocenění si odnesli partneři za realizaci výjimečných projektů, nárusty prodejů, vynikající spolupráci či za celkový přístup k technologiím.

Praha 27. října 2015 – V rámci Partnerských dní ocenila společnost Cisco nejlepší partnery v roce 2015. Tak jako každý rok, i letos byla největší pozornost věnována zejména projektům, které umožňují zákazníkům nejlépe zvládnout nové výzvy. Ty před ne staví změny, kterými prochází nejen svět informačních technologií, ale i celá společnost.

„Nacházíme se v éře digitální revoluce a informační technologie jsou pro radu firem dnes již nezbytnou podmínkou k tomu, aby se udržely na trhu a mohly fungovat,“ uvádí Ivo Němeček, regionální manažer společnosti Cisco CR a dodává: „Firmy dnes celí stále vetším výzvám a technologie jim mohou pomoci je zvládnout. To ale klade obrovské nároky na naše partnery, kteří pomáhají uvést zákaznické projekty v život a bez jejichž nasazení a znalostí by je nebylo možné realizovat.“

Hned ve dvou kategoriích byly letos oceněny projekty realizované pro resort Ministerstva dopravy. Ocenění Projekt roku si odnesla společnost Clarystone za dodávku datových a přenosových technologií pro Kontrolne analytické centrum řízení dopravy, které spadá do kompetence Správy železniční dopravní cesty, státní organizace. Pres technologie Cisco tak bude probíhat elektronická komunikace dispeceru a přenos velkých objemu dat v rámci železniční infrastruktury po celé České republice.

V kategorii IoT pak získala ocenění společnost Simac Technik CR, která s Českými drahami spolupracuje na zajištění internetového propojení ve vlacích. Projekt využívající wi-fi infrastrukturu společnosti Cisco musel mimo jiné zajistit konektivitu s využitím více mobilních operátoru, aby byla zajištěna co nejvyšší dostupnost a kvalita připojení po celou dobu jízdy vlaku. Zároveň bylo nutné zajistit nejen dostatečnou kapacitní sít uvnitř jednotlivých vagónu, ale i propojení jednotlivých přístupových bodu mezi vagóny. Díky tomu mohou mezi nimi cestující procházet, aniž by došlo k přerušení spojení.

Kategorii Collaboration ovládla společnost Soitron. Ta získala ocenění za nasazení systému pro vzdálenou spolupráci ve společnosti DataSpring. Tento poskytovatel tak mohl nabídnout novou službu cBridge. Zákazníci společnosti DataSpring tak mohou získat nástroje pro vzdálenou spolupráci společnosti Cisco formou služby a zpřístupnit je tak i menším a středním firmám, pro které byly doposud tyto nástroje finančně náročné. „Snažíme se našim zákazníkům vždy nabízet něco navíc. Uvědomujeme si ze, tlak na úspory a zvýšení efektivity práce s sebou nese i zvýšený zájem o služby jako je cBridge,“ uvádí David Lukeš, provozní a technický ředitel společnosti DataSpring a dodává: „Kombinace technologií Cisco a zkušeností i podpory ze strany společnosti Soitron nám pomohla celý projekt zvládnout a nabídnout našim zákazníkům produkt, jaký potřebují.“

Ocenění za oblast datových center si odnesla společnost Intercom Systems, která se nedávno zařadila mezi Gold partnery Cisco. Několik úspěšných cloudových projektu a výrazná aktivita v této oblasti pak vynesla ocenění ve stejnojmenné kategorii společnosti Cloud4Com. Alef Distribution získal ocenění v kategorii Distributor roku, jeho sesterská společnost Alef Nula pak bodovala v segmentu poskytovatelů služeb. Za úspěšné působení v oblasti veřejného sektoru byla oceněna společnost ICZ, v oblasti komerčního sektoru Dimension Data Czech Republic a v kategorii velkých zákazníku pak společnost Anect.

Cenu v kategorii joint marketing si z letošních partnerských dnů odnesla společnost MHM Computer, prodejní kategorii pak ovládla společnost Salto.

Všem oceněným partnerům společnost Cisco gratuluje a děkuje jim za jejich podporu, nasazení i nadšení, s jakým pomáhají měnit současný svět na cestě k digitální ekonomice.

Ocenení v jednotlivých kategoriích

 • Distributor - ALEF Distribution CZ, s.r.o.
 • Service Provider Segment           -    ALEF NULA, a.s.
 • Enterprise Customer Segment    -    ANECT a.s.
 • Cloud Provider                            -    Cloud4com, a.s.
 • Commercial Segment                  -    Dimension Data Czech Republic s.r.o.
 • Collaboration                              -    SOITRON s.r.o.
 • Joint marketing                           -    MHM computer a.s.
 • Data Center                                 -    INTERCOM SYSTEMS a.s.
 • Public Customer Segment          -    ICZ a.s.
 • IoT                                               -    Simac Technik CR, a.s.
 • Sales Excellence                         -    SALTO spol. s r. o.
 • Projekt roku                                -    Clarystone s.r.o.

Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
lodl@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products