Guest

Dokončete úkoly společně. Na mobilu, tabletu či počítači. Přichází Cisco Spark

K tomu, abyste se mohli setkat se svým týmem, nemusíte být nutně v kanceláři. Společnost Cisco představuje službu Cisco Spark pro efektivní virtuální týmovou spolupráci, komunikaci a bezpečné sdílení dokumentů. Loni představená aplikace Project Squared tak dostává komerční podobu. Základní verze ale zůstává bezplatná.

Praha 8. dubna 2015 – Sociální sítě se stávají populární platformu pro komunikaci a sdílení dokumentů a informací. Jsou totiž mnohem flexibilnější než e-mail. Pro firemní použití ovšem nejsou dostatečně bezpečné. Společnost Cisco proto připravila bezpečnou alternativu v podobě Cisco Spark, která umožní propojit tým bez ohledu na to, kde se jeho jednotliví členové nachází. Spark vychází z aplikace Project Squared, která byla představena loni v listopadu, a výrazně rozšiřuje její možnosti. Ve virtuálních projektových místnostech mohou menší týmy sdílet dokumenty nebo zůstat vzájemně v kontaktu. Nemusí být přitom všichni současně on-line. I když například některý z členů týmu není zrovna dostupný on-line, místo zasílání různých zpráv e-mailem či SMS najde všechny potřebné informace na jednom místě, ve virtuální projektové místnosti na Cisco Spark.

Základní varianta služby Cisco Spark zůstává bezplatná. Jednotliví členové týmu mohou díky ní efektivně a bezpečně spolupracovat uvnitř i mimo zázemí firmy s pomocí téměř jakéhokoli stolního i mobilního zařízení. Na základě připomínek uživatelů k aplikaci Project Squared společnost Cisco výrazně rozšířila možnosti, které nyní produkt nabízí. Kromě možnosti vytvářet virtuální projektové místnosti a sdílet dokumenty, je nyní k dispozici například funkce moderátora konferenční místnosti, který rozhoduje o zapojení nebo vyloučení členů z konference, administrátorské funkce pro správu uživatelských účtů, nastavení pravidel přístupu, statistiky využití apod.

Cisco Spark pohání nová cloudová platforma Cisco Collaboration Cloud. Vedle základních služeb, které může začít využívat bezplatně kdokoliv, kdo projde registrací, nabídne do budoucna například integraci se stávajícími vnitrofiremními aplikacemi, jako jsou adresářové služby (Active Directory), jednotné přihlašování uživatelů (Single Sign On), firemní kalendáře nebo integraci s řídícími servery pro hlasovou a videokonferenční komunikaci,“ vysvětluje Jan Račanský, produktový specialista společnosti Cisco. „ Svým uživatelům Spark nabídne výhody stávající vnitrofiremní infrastruktury se všeobecnou dostupností základních služeb zcela zdarma,“ doplňuje Jan Račanský.

Cisco Spark nabízí dvoustranné a skupinové zasílání zpráv, sdílení souborů, dvoustranné videokonference a jednání se sdílením obrazovky pro maximálně tři účastníky. Oproti Project Squared nabízí navíc také integraci mobilního kalendáře a kontaktů nebo komplexní šifrování obsahu. Všechny tyto funkce zůstávají k dispozici zdarma a aplikaci si lze jednoduše stáhnout z obchodů Google Play či Appstore. Novinkou je také podpora 17 jazyků a také nový klient pro operační systém Windows umožňující pohodlné připojení ke službě i ze stolního počítače.

Nadstavbové služby

Souběžně s uvedením bezplatné služby Spark představila společnost Cisco také rozšiřující placené balíčky, které doplňují službu o funkce určené pro větší týmy. Balíček Cisco Spark Message rozšiřuje možnosti moderátora místnosti a uživatelům umožní využít výhody jednotného přihlašování, synchronizace adresářů a živé podpory. Pro firmy, které potřebují pořádat videokonference až pro 25 osob nebo potřebují mít přístup ke WebEx Meeting Center nebo Enterprise Edition, je určen balíček Cisco Spark Message and Meet.

Balíčky budou na jednotlivé trhy uváděny postupně a v České republice budou k dispozici později. Bezplatné verze služby Cisco Spark lze ale využívat bez jakýchkoli omezení.


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
mob.: 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products