Guest

Cisco rozšiřuje síť partnerů pro Intercloud, plánuje do něj investovat další miliardu dolarů

Do rozvoje globálního „cloudu cloudů“ se zapojí společnosti jako Deutsche Telekom, BT, NTT Data nebo Equinix

Praha 2. října 2014 – Více než 30 dalších partnerských společností – mezi nimi Deutsche Telekom, BT (British Telecom), NTT DATA nebo Equinix – se tento týden připojilo k podpoře nové globální sítě propojených cloudů, kterou před časem pod názvem Intercloud představila společnost Cisco. Rozsah Intercloudu se tak zvětšuje o dodatečných 250 datových center v padesáti zemích světa. Zapojení mnoha lokálně působících společností umožní uživatelům služeb, aby měli svá data uchována pod jurisdikcí státu, ve kterém sami působí.

Cílem projektu Intercloud je nabídnout zákazníkům po celém světě novou generaci cloudových aplikací na bázi propojených a vysoce zabezpečených hybridních cloudů. Poptávka po takovém řešení v budoucnu poroste v souvislosti s rozšiřováním konceptu Internet of Everything (IoE).

„Před desítkami let se začaly propojovat izolované sítě LAN a tvořit základ dnešního internetu. Technologie Cisco v tom hrály důležitou roli – a budou ji hrát i v propojování izolovaných cloudových služeb do jednoho společného systému, který naplní skutečný potenciál cloudu a otevře novou éru IT,“ řekl Rob Lloyd, prezident společnosti Cisco pro vývoj a prodej.

Dceřiná společnost Cisco Capital nově vyčlenila 1 miliardu dolarů na financování projektů zákazníků a partnerů v zájmu urychlení přechodu na cloudové technologie. Tyto prostředky doplní již dříve oznámené investice Cisco do rozvoje Intercloudu ve výši jedné miliardy USD.

Deutsche Telekom a BT nabídnou nové služby

Velkou výzvou současných cloudových služeb je „datová suverenita“ – nedotknutelnost dat zákazníků a jejich legislativní ochrana. Společnosti Deutsche Telekom (DT) a Cisco společně vybudují uzly Intercloudu v datových centrech DT v Německu. Bude je provozovat společnost T-Systems ze skupiny DT a zákazníkům nabídne zabezpečené služby Infrastructure as a Service (IaaS), které budou v souladu s přísnými německými předpisy v oblasti ochrany dat.

Společnost BT využije technologií Cisco v rámci své sítě datových center ve 20 zemích na pěti kontinentech. Nasazení řešení pro Intercloud umožní rozvoj globálních hybridních cloudů pod hlavičkou služby BT Cloud Compute. Ta zákazníkům umožňuje vytvořit, nastavit a provozovat vlastní cloudové služby podle svých potřeb. Navíc využívá infrastrukturu přímo v zemích, kde sídlí konkrétní uživatelé služby, takže jejich data podléhají legislativě a jurisdikci daného státu.

Přehled nových partnerů Cisco Intercloud

Poskytovatelé služeb: Adapt, ANS Group, BT, CGI Group, Cirrity, CTI, Deutsche Telekom, Ethan Group, Infront Systems, LightEdge Solutions, LG CNS, Logicalis, Long View, Netelligent, NWN, NTT DATA, OneNeck IT Solutions, OnX Managed Services, Peak 10, Presidio, Proxios, PT Portugal/Oi, Quest Media and Supplies, Steria, Virtustream a Wipro

Implementační partneři: Dimension Data, Forsythe Technology, Presidio a World Wide Technology

Distributoři: Comstor, Ingram Micro Inc. a Tech Data


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products