Guest

Integrovaná architektura FlexPod boduje. Zvolilo ji přes 4 100 zákazníků. Desítky z nich i v Česku

Celkem o 81 procent se meziročně zvýšil počet prodaných systémů FlexPod, společnostem Cisco a NetApp to přineslo více než 3 miliardy dolarů. Podle odhadů společnosti Gartner budou právě integrované systémy nejrychleji rostoucím segmentem na trhu IT

Praha 2. července 2014 – Architektura FlexPod v sobě integruje servery a síťovou infrastrukturu společnosti Cisco a výkonné FAS úložné systémy od společnosti NetApp. Využitím integrovaného řešení výrazně snižuje riziko problémů s nasazením nových technologií. Referenční architektura FlexPod tak zvyšuje efektivitu a flexibilitu infrastruktury datových center a podporuje další rozvoj cloudových technologií. Společnost Gartner očekává, že segment integrovaných systémů poroste do roku 2016 ročně o 56,3 procenta.

V České republice zvolily společný produkt společností Cisco a NetApp již desítky zákazníků. Celosvětově se jejich počet jen za poslední rok téměř zdvojnásobil, když se z loňských 2 300 zákazníků zvýšil na 4 100 zákazníků v letošním roce. Velký podíl na úspěchu této integrované architektury mají především partneři. V současné době nabízí portfolio FlexPod celosvětově již více než 1 000 partnerů. Celkem 110 z nich se navíc na prodej a podporu integrovaných systémů specializuje. V Česku se jedná celkem o 10 partnerů.

Volbou integrované architektury FlexPod získá zákazník připravené řešení obsahující vzájemně sladěné komponenty. Doba od rozhodnutí o nákupu nových technologií až po jejich uvedení do provozu se díky tomu radikálně zkracuje,“ říká Tomáš Wasserburger, Product Sales Specialist Data Center ze společnosti Cisco a dodává: „ Nezanedbatelnou výhodou pro zákazníky je i jednotná podpora, které se jim dostává jak ze strany společnosti Cisco, tak NetApp. V případě jakýchkoli problémů tak nemusí hledat jejich příčinu v některém z prvků, ale dostane se jim profesionální podpory týmu zaměřeného právě na portfolio NetApp .“

„Platforma FlexPod našim společným zákazníkům nabízí výhody, které by jinde hledali jen obtížně,“ říká Jan Jiskra country manažer pro Českou republiku a Slovensko ze společnosti NetApp. „Poskytuje jim kombinaci toho nejlepšího ze světa storage, networkingu a serverů, validovanou architekturu, jednotnou podporu a management.“

Pro zákazníky jsou k dispozici připravené scénáře umožňující bezproblémové a rychlé uvedení nových technologií do provozu. Dokonalé sladění jednotlivých komponent celého řešení navíc umožňuje výrazně zvýšit výkon datových center. Přesvědčila se o tom například stuttgartská burza, jejíž hlavní výhodou oproti konkurenci byla vždy rychlost a nízké náklady. Nasazení architektury FlexPod umožňuje burze obsloužit dvojnásobek transakci než v minulosti a bez jakýchkoli dopadů na kvalitu služeb zvládat i neočekávané masivní pohyby na kapitálovém trhu.

Zvýšení kapacity serverů o polovinu při viditelném zvýšení odezvy aplikací, a zároveň snížení účtu za energie o 50 procent přineslo nasazení integrované architektury FlexPod i městu Salford. Městská rada přibližně dvěstětřicetitisícového sídla nacházející se v blízkosti Manchesteru ve Velké Británii se rozhodla přesunout svá tradiční centra do cloudu vybudovaném na architektuře FlexPod. Přestože její datová centra splňovala všechny standardy veřejného sektoru, začínalo jejich využití narážet na kapacitní hranice. To vedlo k postupné fragmentaci IT infrastruktury a zvyšovalo to možná bezpečností rizika. Nasazení integrované infrastruktury FlexPod a vytvoření vlastního cloudu problém vyřešilo. Kromě dalších přínosů se podařilo snížit nároky na diskový prostor na pětinu.


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.:+420 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz

NetApp:

Pavel Jína, mediální zástupce, Hill+Knowlton Strategies
tel.: +420 724 666 602
e-mail: pavel.jina@hkstrategies.com

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products