Guest

Studenti se utkali na soutěži Cisco Networking Academy Games v Praze

Devět výherců ze středních škol má možnost studovat na FIT ČVUT bez přijímacích zkoušek, účast v soutěži je i branou k atraktivnímu pracovnímu uplatnění

Praha 17. dubna 2014 – Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze hostila ve dnech 4. a 5. dubna již 9. ročník soutěže Cisco Networking Academy Games. V celkem čtyřech kategoriích se v ní utkali budoucí IT specialisté – studenti středních a vysokých škol z celé republiky. V kategorii NetRiders CCNA se na dvou ze tří vítězných míst umístili studenti FIT ČVUT a potvrdili tak pověst, kterou si fakulta stihla vybojovat za necelých pět let své existence. Soutěž je důležitou součástí odborného vzdělávání, které kombinuje teoretické a praktické znalosti a studentům otevírá dveře k atraktivnímu pracovnímu uplatnění.

Zástupci tří vítězných středoškolských týmů získali možnost studovat na Fakultě informačních technologií ČVUT bez přijímacích zkoušek. „Jejich umístění v soutěži je pro nás potvrzením toho, že mají znalosti potřebné k odbornému vysokoškolskému studiu,“ říká prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc., děkan fakulty. „Soutěž Networking Academy Games je pro nás příležitost inspirovat nadějné studenty ke studiu na naší fakultě. Těsné propojení teoretické výuky s praxí je v IT nezbytností a naše fakulta ho aktivně podporuje. Zřídili jsme například portál, na kterém mohou firmy zveřejňovat nabídku konkrétních pracovních a výzkumných úkolů pro studenty, a snadno se tak propojit s konkrétními zájemci,“ dodává Pavel Tvrdík.

„Podle studie Evropské komise bude do roku 2015 v celé Evropě 900 tisíc neobsazených pracovních míst v IT, protože na trhu jednoduše nebude dostatek vzdělaných odborníků,“ uvádí Karol Kniewald, Area Academy Manager pro regiony CEE a CIS, a doplňuje: „Abychom tuto mezeru zaplnili, intenzivně spolupracujeme se školami. V programu Cisco Networking Academy pomáháme firmám identifikovat nadané studenty a zároveň studentům získat potřebnou praxi pro jejich další rozvoj. Řada studentů má díky tomu šanci již během studia najít perspektivní práci a začít si budovat profesionální kariéru.“

Soutěž každoročně probíhá ve čtyřech kategoriích, které korespondují s kurzy Cisco Networking Academy. V těch je kladen důraz na základní hardwarové a softwarové schopnosti budoucích IT odborníků, správu sítí, odhalování chyb v jejich infrastruktuře, ale i na maximalizaci jejich přínosů. Konkrétně se jedná o kategorii NetRiders, která je dále rozdělena do podkategorií ITESS, CCENT a CCNA, a je otevřena jednotlivcům z řad středoškolských i vysokoškolských studentů. Soutěž kategorie HS3 je pak určena pro tříčlenné týmy ze středních škol. Vítězové národního kola Networking Academy Games mají šanci uspět i v dalších mezinárodních kolech.

Hlavním organizátorem soutěže jsou profesní organizace lektorů programu Networking Academy v ČR, spolek i-com-unity a společnost Cisco Systems. Soutěž proběhla s podporou partnerů Fluke Networks, Intercom Systems a Cesnet.

Výsledky soutěže Networking Academy Games 2014:

HS3 – soutěž tříčlenných středoškolských týmů

 1. Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
 2. Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Šumperk
 3. Vyšší odborná škola a Střední škola technická, Česká Třebová
NetRiders CCNA
 1. Lukáš Nagy - Fakulta informačních technologií ČVUT, Praha
 2. Marek Suchánek - Fakulta informačních technologií ČVUT, Praha
 3. Jiří Škorpil - Fakulta informačních technologií VUT, Brno
NetRiders CCENT
 1. Vojtěch Sajdl - Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín
 2. Jakub Šponiar - Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava
 3. Vojtěch Šimko - Střední škola informačních technologií, Frýdek-Místek
NetRiders ITE
 1. Pavel Ježek - Střední škola a Vyšší odborná škola aplikované kybernetiky, Hradec Králové
 2. Jan Klán - Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
 3. Jakub Žák - Střední průmyslová škola, Přerov


Kontaktní osoby:

Jan Lodl, mediální zástupce, Madison PA
tel.: 775 854 369
e-mail: lodl@madisonpa.cz

Kontakt pro média:

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
mob.: 606 246 215
e-mail: hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.


Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products