Guest

Nové switche Cisco Catalyst a další novinky pro programovatelné sítě

Praha 1. srpna – Rostoucí poptávka po cloudových a mobilních službách s sebou nese nutnost změn v síťové architektuře, a to nejen co se rozšiřování kapacity týče. Současným trendem jsou inteligentní sítě, snazší nasazování stále náročnějších aplikací napříč rozdílnými typy síťových prostředí anebo moderní služby poskytované bez geografického omezení. Společnost Cisco proto neustále pokračuje v rozšiřování svého portfolia inteligentních sítí, které přinášejí flexibilitu, vysoký výkon i jednodušší správu a současně pomáhají snižovat celkové náklady na vlastnictví. Společnost Cisco tak představila řadu nových síťových prvků a také revoluční rozšíření architektury Cisco Open Network Environment (ONE).

Novinkou v portfoliu vysoce výkonných programovatelných síťových řešení jsou nové přepínače Cisco Catalyst a rozšíření rodiny Integrated Service Router (ISR). Všechny představené produkty jsou součástí nové architektury Cisco Enterprise Networks Architecture (ENA), která přináší výhody application-centric přístupu – plně programovatelná síťová řešení dodají aplikacím veškeré potřebné informace a ty pak mohou lépe využít možností síťových prvků a jejich kapacity. Inteligentní sítě také znamenají jednodušší konfiguraci, správu a vyšší výkon pro kritické aplikace.

Nově představená řešení jsou určena do náročných podmínek kampusových sítí i pro specifické prostředí firemních poboček. Pro nejnáročnější provozy je učena rodina přepínačů Cisco Catalyst 6800 s propustností 10/40/100 Gb/s, která je navíc zpětně kompatibilní s velmi oblíbenou řadou Catalyst 6500, což znamená značné úspory při inovaci již existujících sítí. Pro kritické služby v pobočkách je pak určen směrovač Cisco ISR 4451-AX, který přináší nejvýznamnější nárůst výkonu a vylepšení dostupnosti a dalších vlastností od uvedení prvního ISR v roce 2004.

Cisco ONE Enterprise Networks Architecture

Architektura Cisco ONE je založena na SDN (software-defined networking) přístupu k síťovým technologiím – umožňuje programovatelnost napříč síťovou infrastrukturou, zjednodušuje zavádění inovací a snižuje náklady na správu i vlastnictví.

Klíčovým prvkem strategie Cisco ONE je otevřené aplikační rozhraní a sada nástrojů pro vývojáře, onePK API toolkit umožňující přizpůsobit síťové prostředí náročným obchodním aplikacím.

Díky onePK je možné s libovolně sestavenou sítí pracovat jako s homogenním celkem – onePK vytváří nad fyzickou architekturou abstraktní vrstvu, která se chová shodně pro všechny typy sítí. Z pohledu aplikace je pak každá síť, bez ohledu na architekturu či geografii, jednotnou, standardizovanou entitou. Aplikaci tedy lze napsat jednou a provozovat ji v různých síťových prostředích.

Cisco plánuje začlenit podporu onePK do všech svých současných směrovačů a přepínačů během následujících 12 měsíců, jako první se během Q1 2014 dočkají podpory této technologie dnes představené novinky ISR 4451-AX a ASR 1000-AX.

Hlavní novinky v Cisco Enterprise Network:

  • Cisco Catalyst 6807-XL modular switch – sedmislotový modulární přepínač nové generace pro náročné provozy, s celkovou přepínací kapacitou 11,4 TB a propustností 880 Gb/s na slot, optimalizovaný pro přenosy 10/40/100 Gb/s. Plná kompatibilita s řadou Catalyst 6500 zaručuje ochranu investic při bezproblémovém rozšiřování kapacity sítě.
  • Cisco Catalyst 6880-X semi-fixed switch – přepínač střední třídy s pokročilými službami, výškou 4RU, s pozicí pro Supervisor Engine s šestnácti 10 Gb/s porty a čtyřmi sloty poloviční šířky pro další 10 Gb/s nebo 40 Gb/s linkové karty. Celkem podporuje až 80 portů s propustností 10 Gb/s nebo 20 portů s propustností 40 Gb/s.
  • Cisco Catalyst 6800ia Instant Access switch – konsolidací více samostatných přepínačů do jediného virtuálního rozprostřeného přepínače výrazně zjednodušuje správu rozsáhlých kampusových sítí a současně nabízí pokročilé funkce přepínačů Catalyst 6800 a 6500.
  • Cisco 4500E Supervisor Engine 8E – poskytuje výhody technologie Cisco Unified Access na populárních přepínačích Cisco Catalyst 4500E. Součástí SE 8E je plně programovatelný Cisco UADP ASIC (prvně představený u přepínače Cisco Catalyst 3850), který umožňuje konvergenci pevných a bezdrátových sítí. Přínosem je jednotné prosazování pravidel, řízení kvality služeb, výkon a rozšiřitelnost sjednocené sítě.
  • Cisco Integrated Services Router (ISR) 4451-AX – směrovač, určený pro náročné provozy, umožňuje nasadit síťové aplikace v řádech minut a přináší nativní WAN optimalizaci pro aplikace. V rámci WAN tak mohou i náročné aplikace pracovat stejně spolehlivě a rychle jako v prostředí LAN. Nové technologie zvyšují propustnost o 2 Gb/s v porovnání s předchozím modelem. Směrovač je možné pořídit v modelu pay as you grow.
  • Cisco Aggregation Services Router (ASR) 1000-AX – směrovač pro WAN agregaci, který optimalizuje aplikační provoz v rozlehlých sítích integrací technologie Virtual Wide Area Application Services (vWAAS) s Application Visibility and Control a AppNav.

Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products