Guest

Cisco zvyšuje rychlost podnikových Wi-Fi sítí tak, aby zvládaly zátěž generovanou streamováním videa a růstem počtu mobilních zařízení

Praha 25. června – Společnost Cisco představila nové síťové produkty založené na bezdrátovém standardu příští generace - 802.11ac. Ty nabízejí rychlosti přenosu dat až jeden gigabit za sekundu, což bohatě dostačuje pro veškeré potřeby spojené s prací na webu při současném streamování videa. Nové produkty, které jsou již celosvětově nasazovány nemocnicemi, univerzitami, právními kancelářemi a dalšími organizacemi, umožňují jednoduše podporovat rostoucí počet zařízení připojených k bezdrátovým sítím, a také poskytují výkon postačující i pro provoz velmi náročných aplikací, jako jsou streamování HD videa, webové konference nebo zálohování.

Standard 802.11ac a spolu s ním i nově nabízené produkty společnosti Cisco přicházejí v době, kdy organizace kladou na své bezdrátové sítě stále vyšší nároky z hlediska propustnosti. Tento jev je způsoben zejména rostoucím počtem mobilních zařízení vlastněných zaměstnanci. Jejich nároky dle prognóz společnosti Cisco v blízké budoucnosti dále porostou, přičemž výhled do roku 2017 ukazuje, že se zvyšujícími se rychlostmi připojení mobilních sítí poroste i průměrný datový tok. Stále častěji se bude využívat video v HD rozlišení, jež se podle prognózy společnosti Cisco stane hlavním tahounem růstu objemů přenášených dat.

Díky provozu ve frekvenčním pásmu 5 GHz přinese standard 802.11ac koncovým uživatelům vyšší rychlost práce s bezdrátovou sítí a díky tomu i přístup k aplikacím náročnějším na datovou propustnost. Řešení od společnosti Cisco pomáhá připojeným uživatelům zajistit vysoký výkon a zvyšuje také životnost baterie mobilních zařízení.

Prvními zákazníky používajícími 802.11ac produkty společnosti Cisco se staly organizace Methodist Hospital System (MHS) a University of New South Wales (UNSW). MHS je třetím největším zdravotnickým zařízením v Houstonu a figuruje i v seznamu nejlepších nemocnic ve Spojených státech podle zprávy News World and Report. UNSW je přední australská univerzita, a to jak v oblasti výzkumu, tak i výuky. Obě organizace chtěly poskytnout dostatečnou kapacitu pro pokrytí rostoucího počtu mobilních zařízení a zaručit uživatelům požadovaný výkon. Po implementaci 802.11n produktů od společnosti Cisco mohou zákazníci uvažovat nad upgradem na standard 802.11ac, který poskytne kapacitu nutnou k obsloužení rostoucího přívalu osobních zařízení zaměstnanců, lékařů, či studentů.

Nejvýznamnější vlastnosti produktů 802.11ac

  • První 802.11ac Access Point určený pro nasazení ve firemním prostředí – Modul 802.11ac Wave 1 pro Cisco Aironet 3600®, představený v říjnu roku 2012, je v současnosti již dostupný a začínají jeho dodávky vybraným zákazníkům. Tento modul podporuje rychlosti Wi-Fi až do 1,3 Gb/s a nabízí vysokou míru ochrany realizovaných investic a bezdrátovou technologii s vedoucím postavením na trhu. Zákazníci se tak mohou snáze rozhodnout pro realizaci bezdrátových sítí a v budoucnu pak bez výrazných nákladů migrovat na vysokokapacitní Wi-Fi standard 802.11ac.
  • Podpora modulu 802.11ac Wave 2 – Plány společnosti Cisco zahrnují budoucí verze modulu pro upgrade Cisco Aironet® 3600 zajišťující podporu připravované druhé vlny standardu 802.11ac. Ta mimo jiné zahrnuje technologii MU-MIMO pro dosažení výkonu podobného směrovačům v prostředí bezdrátových sítí a podporu větší šířky pásma prostřednictvím přidání dalších kanálů.

Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products