Guest

Virtuální kabiny pro komunikaci s úředníky usnadňují lidem život v Evropských velkoměstech

Praha 6. června - Dvě evropská města, Barcelona a Nice, spustila letos na jaře unikátní projekt komunikace obyvatel se zástupci měst. Lidé již nemusí navštěvovat úřad osobně, ale mohou využít speciální kabinu vybavenou videokonferenční technologií a vše potřebné vyřídit na dálku. Tyto virtuální úřady mají za cíl ulehčení komunikace s úředníky i přístup k dokumentům a informacím, které jsou potřeba k dennímu fungování v moderním velkoměstě, a to vše bez nutnosti domlouvání schůzky a fyzické přítomnosti na úřadech. Virtuální spojení obyvatel a úředníků města je zajištěno prostřednictvím řešení Cisco Remote Expert for Government Services založeném na technologii Cisco TelePresence.

V obou městech, kde tento pilotní projekt v současnosti funguje, se jedná o TelePresenční kabiny od společnosti Cisco, které jsou umístěny ve frekventovaných a snadno dostupných lokalitách. V Nice jde o nákupní centrum a v Brceloně o centrum Casa del Mig.

Tyto kabiny jsou vybaveny dotykovou obrazovkou, která umožňuje občanům nahlížet a vyplňovat potřebné dokumenty, kamerou a scannerem pro kontrolu dokladů a formulářů a tiskárnou, díky které si každý člověk může odnést veškeré potřebné dokumenty přímo z virtuální schůzky. Hlavním vybavením kabiny je audiovizuální systém Cisco TelePresence pro obousměrný přenos HD videa a audia ve vysoké kvalitě. Po vstupu do kabiny se tak může občan setkat přímo s úředníkem prostřednictvím obrazovky stejně, jako by byl v jeho kanceláři.

Ačkoliv již dříve bylo možné řešit velkou část potřebné agendy na dálku, na příklad pomocí telefonického rozhovoru, možnosti, které se účastníkům schůzky otevírají díky TelePresenčnímu styku, jsou nezměrné. Tím, že má městský úředník i občan k dispozici nejen audio, ale i video a další technologie, mohou obě strany velice snadno vyřešit veškeré nejasnosti ohledně vyplňovaných dotazníků, potřebných dokladů a dalších postupů. Řešení TelePresence společnosti Cisco, které je v současné době využíváno spíše soukromým sektorem, tímto získává nový rozměr a ulehčuje do konceptu zapojeným městům i jejich obyvatelům každodenní život.

Již více než 10 let pracuje společnost Cisco na konceptu inteligentních a propojených komunit a na rozvoji "chytrých řešení", která umožňují reagovat na nové výzvy měst 21. století. Města, která používají internet jako platformu pro plánování, navrhování a řízení svých činností na denní bázi mohou sledovat, jak se každý aspekt společenského života stává efektivnějším a tím dochází ke zlepšení vedení města a kvality života obyvatel.


Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.

Dovolte nám pomoci

Kontaktujte Cisco

Got Small Business? Go to Cisco Small Business Products