Máte účet?

  •   Personalizovaný obsah
  •   Vaše produkty a podpora

Potřebujete účet?

Vytvořit účet

Společnost AGROSTROJ Pelhřimov

Cisco HyperFlex pomáhá společnosti AGROSTROJ Pelhřimov připravit se na nadcházející éru Průmyslu 4.0

Rozsáhlý projekt modernizace IT infrastruktury ve společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, který byl úspěšný díky technologii Cisco HyperFlex.

Souhrn

Výzva

  • V roce 2016 jsme zahájili rozsáhlý projekt modernizace IT infrastruktury. Naše servery byly na konci životnosti a cloud již nestačil k zajištění našich základních výpočetních a úložných potřeb. Věděli jsme, že můžeme přidávat server za serverem, ale nebylo v silách našeho osmičlenného týmu poskytovat podporu 750 uživatelům, protože bychom museli věnovat veškerý čas modernizaci zastarávající infrastruktury.
  • Generální ředitel nás vyzval, abychom zvážili veškeré možnosti. Uvažovali jsme o virtualizačním řešení s využitím veřejného cloudu, ale žádná varianta nevyhovovala našim požadavkům. Z bezpečnostních důvodů jsme potřebovali uchovat data a výpočetní zdroje v prostorách podniku.

Řešení

  • Cisco HyperFlex

Výsledek

  • Platforma Cisco HyperFlex nám poskytla vyšší výkon na menším prostoru. Naše datové centrum se zmenšilo o 80 % z původních 105RU na 21RU, kde běží 60 virtuálních serverů. Snížili jsme i mzdové náklady a namísto tří správců serverů stačí jediný. 
  • Dnes máme ničím neomezené bezpečné provozní prostředí. Stiskem tlačítka můžeme spustit nové úložné a výpočetní moduly. Máme dostatek systémových zdrojů na to, abychom mohli podle potřeby budovat a testovat nové aplikace pro SAP. Můžeme libovolně klonovat existující servery, instalovat aktualizace a nové aplikace a sledovat, jak vše funguje, a to při mimořádném nárůstu produktivity.
  • Z provozního hlediska nám HyperFlex poskytuje vysoce dostupné prostředí s efektivní obnovou po havárii. Máme záložní systémy a nemusíme se tedy bát výpadků, které by vyřadily podnikovou infrastrukturu z provozu.

Když jsme migrovali naši implementaci SAP na HyperFlex, lidé od našeho technologického partnera řekli: „Je čas nainstalovat váš nový systém. Začněte si připravovat disky a servery.“ Přál bych všem vidět, jak se tvářili, když jsme se za deset minut vrátili s tím, že máme vše připravené.

Jindřich Šustr, IT manažer ve společnosti at Agrostroj Pelhřimov, a.s.

Průmysl 4.0 a co dál

V současné době se soustředíme na vývoj nových aplikací pro SAP, ale naším cílem je celková transformace provozu s plným uplatněním principů a technologií Průmyslu 4.0.
AGROSTROJ Pelhřimov teprve začíná zkoumat potenciál automatizace, umělé inteligence a internetu věcí. Brzy oslavíme 125. výročí založení podniku. Ohlédneme-li se zpět, můžeme s jistotou prohlásit, že jsme vždy posouvali hranice. Těším se, o kolik je dokážeme posunout v příštích letech.