Linksys, Küçük İşletmeler Için SSL ve IPSec Özellikli Yeni Vpn Yönlendiriciyi Piyasaya Sundu

Yeni VPN yönlendirici uzaktaki kullanıcılara yüksek güvenlik erişimi sunarken küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu performansı ve ağ özelliklerini de sağlıyor.

Kablolu ve kablosuz ev ve küçük ofis ağlarında uzmanlaşan, bu alanda pazarın en çok tercih edilen ürünlerini sunan ve Cisco'nun bir birimi olan Linksys®, küçük işletmeler serisinin yeni ürünü olan 4-Portlu SSL/IP Sec VPN Yönlendiriciyi (RVL200) piyasaya sundu.

Bu yeni geliştirilmiş yönlendirici, küçük işletmeler ve onların uzaktaki çalışanları için güvenli ağ çözümleri sunarken küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu performansı ve ağ özelliklerini de sağlıyor.

Küçük işletme ağının tam kalbinde bulunan SSL / IPSec VPN yönlendirici, herhangi bir yönlendirici gibi, birden çok ofis bilgisayarının tek internet bağlantısını kullanmasına izin veriyor.

SSL/IPSec güvenlik yönlendiricisi gömme VPN tünellerinin Secure Socket Layer (SSL) teknolojisini kullanarak ofis ağından uzaktaki 5 kullancıya 10/100 bağlanırlık sağlıyor. Ayrıca küçük işletmelerin ihtiyaç duyduğu bağlantının yanı sıra merkezden merkeze VPN bağlantısı için bir de IPsec tünel sunuyor.

Linksys İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü Tunji Akintokun "İnternetin getirdiği uygulamalar ve yetenekler küçük işletmelerin bu özelliklere talebini artırıyor" diyor ve ekliyor: "Biz küçük işletmelerin internetin tüm olanaklarını güvenli bir şekilde kullanmalarını istedik. İnanıyoruz ki bizim yönlendiricilerimiz küçük işletmelere bu fırsatı sağlayacak".

4-Portlu SSL/IPSec VPN Yönlendiricinin (RVL200) özellikleri
RVL200 sunduğu VPN güvenlik motoru ile internete encrypted SSL tünelleri ile erişilmesini sağlıyor.SSL VPN tünelleri uzaktaki kullanıcılara, evlerinde ya da yolda, ofis ağına kablolu ya da kablosuz genişbant bağlantısıyla ve büyük kurumsal ağların güvenlik özellikleriyle bağlanma kolaylığı sağlar. SSL tünel sistemi internet bankacılığı ile aynı teknolojiyi kullanır. Böylece küçük işletmeler bu tür işlemlerde sektör lideri güvenliğine erişmiş olurlar.

Linksys 4, 8 ya da 16-portlu VPN yönlendiricileri kullanıldığında, IPSec şubeden şubeye bağlantı uzaktaki ofisteki kullanıcıların kurumsal ağa ulaşmasını sağlar.

RVL200'ün diğer ek özellikleri

  • Uzaktaki kullanıcı bağlantısı için 5 SSL tüneli ve 1 IPSec şubeden şubeye tüneli destekler
  • 4-Portlu 10/100 Switch, Auto-MDI/MDIX'i destekler ve port başına 200Mbps'e kadar erişim sağlar
  • 4-LAN portları 16 VLAN'a kadar eşlenebilir
  • IP filtreleme Internete ve diğer ağ kaynaklarına sınırlandırılmış erişim sağlar
  • Denial of Service Prevention (DoS)
  • Quality of Service (QoS)'ı destekler
  • DMZ 4 10/100 portlarının herhangi birine yapılandırılabilir.