Interaktívne video spojí tímy, hráčov a trénerov s ich fanúšikmi po celom svete.


San José/Johannesburg/Bratislava, 31. máj 2010 - Spoločnosť Cisco oznámila, že televízna sieť ESPN využije technológiu Cisco TelePresenceTM na prenos živého vysielania aj záznamov z futbalových zápasov počas 19.-tych Majstrovstiev sveta vo futbale 2010 v JAR. Umožní tak prepojenie tímov, hráčov a trénerov s ich fanúšikmi po celom svete. Využitie technológie Cisco TelePresence umožní spoločnosti ESPN prinášať televízny program efektívnejšie a ekonomickejšie, ako aj zdokonaliť zážitok fanúšikov zo sledovania zápasov. Technológia Cisco TelePresence, ktorá využíva video a audio s vysokým rozlíšením pre vytvorenie virtuálneho stretnutia "tvárou v tvár," tak zdokonalí pokrytie zápasov mesiac trvajúceho turnaja sieťou ESPN. Využitím širokopásmovej siete Cisco v Južnej Afrike títo dvaja lídri transformujú športové televízne prenosy a fanúšikom poskytnú včasnejší prístup k video obsahu, ako aj rozsiahlejšie analýzy zápasov a hráčske profily.

Technológia Cisco TelePresence zároveň poskytne celosvetovému lídrovi v športovom vysielaní zvýšenú flexibilitu, rozsiahlejšie pokrytie a bohatšiu obsahovú ponuku. Dokonalý divácky zážitok je možný vďaka nepostrehnuteľnému oneskoreniu, čo v konečnom dôsledku vytvára ešte podmanivejšie virtuálne stretnutie. Vďaka využitiu technológie TelePresence počas futbalového šampionátu bude môcť ESPN prinášať aj rozhovory s predstaviteľmi oficiálnych delegácií zúčastnených krajín, ako aj trénermi, hráčmi či fanúšikmi - to všetko z vysoko bezpečných a tichých lokalít s pohodlným prístupom k hlavným štadiónom. Zaznamenané rozhovory odvysielané prostredníctvom TelePresence budú následne k dispozícii pre priaznivcov futbalu na stránkach siete ESPN.

Biznis výhody ESPN:

  • Využitím technológie Cisco TelePresence na reportáže zo šampionátu z Kapského Mesta a Port Elizabeth dosiahne ESPN v porovnaní s tradičnými rozhovormi na diaľku výrazné úspory.
  • Aj napriek tomu, že tieto dve lokality sú od Medzinárodného vysielacieho centra v Johannesburgu vzdialené stovky míľ, technológia Cisco TelePresence odstraňuje potrebu vysielať do hosťovských miest spravodajské vozy a vytvorí tak „kedykoľvek dostupné“ virtuálne štúdio.
  • ESPN prinesie exkluzívne reportáže z Majstrovstiev sveta vo futbale z Kapského Mesta a Port Elizabeth vo svojich spravodajských a informačných reláciách.

Gól pre fanúšikov: Dynamický zážitok z videa

  • Väčšina priaznivcov futbalu bude chcieť mať čo najsilnejší zážitok zo sledovania turnaja aj vďaka lepšiemu prístupu k zákulisnému dianiu. Cisco TelePresence prináša ESPN možnosť odvysielať množstvo rozhovorov s hráčmi, trénermi alebo športovými analytikmi.
  • Všetky Cisco TelePresence rozhovory alebo konferencie uskutočnené počas šampionátu budú zaznamenané a konvertované na video súbory. Následne budú dostupné na stránke Soccernet spoločnosti ESPN.
  • V budúcnosti bude technológia Cisco TelePresence využitá pre virtuálne interaktívne prenosy aj počas iných športových podujatí.