Novinka z oblasti videokomunikácie prináša reálne súkromné stretnutia.


SAN JOSÉ/ Bratislava, 12. október 2010. Cisco uviedlo Cisco ūmi, prvý produkt svojho druhu, ktorý pomocou HD videa sprostredkúva reálne stretnutia na akúkoľvek fyzickú vzdialenosť. Cisco ūmi stačí pripojiť k HD televízii a internetu, a jediným dotykom spustiť komunikáciu s čistým a prirodzeným obrazom. Špičková technológia vytvára dojem skutočnej prítomnosti ľudí, ktorí sú reálne vzdialení stovky či tisíce kilometrov.

Cisco ūmi sa skladá z HD kamery, konzoly a diaľkového ovládania. Technologicky vychádza z „predkov", vyvinutých hlavne na firemné videokonferencie. Ūmi zapadne do akejkoľvek domácnosti, automaticky sa prispôsobí svetelným podmienkam a rôznym veľkostiam miestností, pričom poskytuje výbornú kvalitu zvuku a obrazu.

Hneď ako pripojíte ūmi k HD televízii a internetu, diaľkovým ovládaním máte prístup k menu na obrazovke, cez ktoré môžete uskutočňovať ūmi hovory, prezerať video správy, upravovať svoje kontakty a nastavenia profilu. Cez ūmi tiež nahráte video, ktoré sa dá okamžite zdieľať na Facebooku, Youtube, alebo e-mailom. Dokonca sa spojíte aj s ľuďmi, ktorí nemajú ūmi, ale len PC s webkamerou a Google video chatom.

"Cisco spája ľudí a prináša nové zážitky s videom, ktoré menia spôsoby, ako komunikujeme, ako sa spájame a užívame si zábavu, či už doma, v práci alebo za pochodu," hovorí John Chambers, predseda predstaventsva a generálny riaditeľ Cisco. "Cisco ūmi prinesie zatiaľ nepoznané spôsoby komunikácie na diaľku priamo do vašej obývačky. Zmení to našu schopnosť byť spolu s priateľmi a rodinou. Vidíme budúcnosť, v ktorej technológie ako táto budú hrať významnú rolu v kontakte firiem so zákazníkmi. Firmy budú schopné dodávať nové služby, počnúc vzdelávaním, cez zdravotníctvo, až po finančné služby, to všetko priamo domov ku klientom."

Cisco taktiež spolupracuje s firmou Verizon, aby prinieslo tieto možnosti aj zákazníkom služby FiOS už začiatkom budúceho roka. Obidve firmy vyskúšali ūmi na kompletne fiber-optickej sieti Verizonu, ktorú zákazníci v časopise PCMAG.COM ohodnotili ako najrýchlejšiu za rok 2010 v USA.

Špecifické výhody a prednosti Cisco ūmi

  • Extrémne ostrý, čistý a realistický obraz v rozlíšení full HD
  • Stačí mať HD televíziu a pripojenie k internetu
  • Ūmi sa jednoducho nastavuje a používa - užívatelia sa spoja vďaka jedinému tlačidlu
  • Videohovory je možné realizovať aj s PC vybaveným len webkamerou a službou Google video chat
  • Videá vytvorené pomocou ūmi je možné okamžite zdieľať cez Facebook, YouTube alebo e-mailom
  • Vaše prijaté videohovory môžete priebežne sledovať napríklad na notebooku
  • O nových videosprávach sa dozviete SMS notifikáciou na váš mobilný telefón
  • Jediným dotykom môžete priblížiť a oddialiť obraz snímanej miestnosti
  • Ūmi obsahuje bezpečnostné aplikácie - register a blokovanie hovorov, kryt webkamery
  • Štýlový dizajn

Cena a dostupnosť

Cisco umi je možné si objednať od 6.októbra cez umi.cisco.com a od 18.októbra z bestbuy.com. V Spojených štátoch bude dostupný v sieťach Best Buy a Magnolia Home Theatre od 14.novembra za predbežných 599 dolárov, dátumy dostupnosti pre Európu budú oznámené v najbližších týždňoch. Mesačný poplatok za umi hovory, videosprávy a dátový priestor výrobcovia stanovili na približne 25 dolárov.