Integrované produktové portfólio Cisco TelePresence™ získa nové možnosti


San José/ Bratislava, 19. apríl 2010 - Americká spoločnosť Cisco dnes oznámila ukončenie dobrovoľnej ponuky pre nórsku spoločnosť TANDBERG, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti videokomunikácie. Uzatvorením tejto transakcie sa kompletný produktový rad TANDBERG stal súčasťou portfólia TelePresence™ spoločnosti Cisco. Prostredníctvom tejto kombinovanej ponuky prináša technológia Cisco TelePresence zákazníkom prístup k plne integrovanej architektúre - komplexnému portfóliu sieťových koncových bodov a infraštruktúry.

Cieľom novej otvorenej architektúry je poskytovať interoperabilitu so systémami TANDBERG a iných spoločností, ako aj prinášať jedinečnú skúsenosť, nastaviteľné aplikácie a flexibilné modely zavádzania.

"Dnešný deň je výnimočný pre nás aj pre zákazníkov. Podarila sa nám ďalšia zmena v spôsobe, akým pracujeme," povedal Marthin De Beer, senior viceprezident pre divíziu Emerging Technologies Business Group spoločnosti Cisco. "Sme presvedčení, že technológia TelePresence - ďalšia generácia videokonferencií - spolu s portfóliom nástrojov a riešení spolupráce bude poháňať spôsob práce, v ktorom môže byť každý a kdekoľvek produktívnejší prostredníctvom využívania videa a tzv. face-to-face spolupráce."

Cisco zaplatí za dohodnutú akvizíciu 19 mld. NOK (2,38 mld. EUR), čo predstavuje 170 NOK (21,30 EUR) za akciu.

Viac informácií o akvizícii nájdete na http://newsroom.cisco.com/dlls/2010/corp_041910.html

O spoločnosti TANDBERG
TANDBERG je popredným dodávateľom TelePresence riešení, video-konferenčných riešení s vysokým rozlíšením, ako aj mobilných video produktov a služieb. Spoločnosť sídli v New Yorku aj v Osle. TANDBERG navrhuje, vyvíja a predáva systémy softvér pre video, hlasovú a dátovú komunikáciu. Spoločnosť poskytuje služby predaja a podpory vo viac ako 90 krajinách sveta. TANDBERG je registrovanou spoločnosťou na burze cenných papierov v Oslo pod označením TAA.OL. Bližšie informácie získate na adrese www.tandberg.com.