Nová platforma bola vyvinutá pre podporu novej vlny videa, dátových centier, mobilných a cloudových služieb


San José/Bratislava, 16. marec 2010 - Spoločnosť Cisco oznámila zásadný pokrok v oblasti internet networkingu - Cisco® CRS-3 Carrier Routing System (CRS), ktorý vytvára základy internetu novej generácie. Zariadenie je dizajnované tak, aby spĺňalo požiadavky internetu nasledujúcej dekády, v ktorom bude hrať najdôležitejšiu úlohu obrovský nárast prenášaného videa, používania mobilných zariadení a nových online služieb.

Kapacita systému Cisco CRS-3 je 12-krát vyššia, ako kapacita najbližšieho konkurenčného systému. Vďaka tomu bude router schopný transformovať širokopásmovú komunikáciu aj zábavný priemysel s maximálnym využitím multimediálnej paltformy.

Kľúčové fakty:

 • Cisco CRS-3 prináša trojnásobne vyššiu kapacitu ako jeho predchodca - systém Cisco CRS-1 Carrier Routing System - až 322 Terabitov (Tb) za sekundu. Pri tomto výkone je možné stiahnuť ekvivalent celej tlačenej zbierky Kongresovej Knižnice (USA) približne za jednu sekundu; umožniť každému obyvateľovi Číny uskutočniť video hovor v tom istom čase; a za menej ako 4 minúty môže byť streamovaný každý film, ktorý bol kedy vytvorený. 
 • Systém Cisco CRS-3 umožňuje zjednotené poskytovanie internetových a cloudových služieb s inteligenciou poskytovateľa služieb na úrovni sietí internetového protokolu novej generácie (Internet Protocol Next-Generation Networks, IP NGN) a dátových centier. Systém Cisco CRS-3 zároveň poskytuje úspory a ochranu investícií pre takmer 5.000 systémov Cisco CRS-1 inštalovaných po celom svete. Kumulované investície spoločnosti Cisco do systémového radu CRS dosahujú úroveň 1,6 miliardy USD.
 • AT&T ako jedna z najväčších telekomunikačných spoločností na celom svete nedávno otestovala systém Cisco CRS-3 a úspešne spustila testovaciu prevádzku 100-Gigabitovej chrbticovej sieťovej technológie. Test sa uskutočnil na živej sieti AT&T spájajúcej mestá New Orleans a Miami a priniesol pokrok v rozvoji ďalšej generácie technológie chrbticovej siete spoločnosti AT&T. Technológia podporí sieťové nároky narastajúceho počtu pokročilých služieb pevnej aj mobilnej siete, ktoré AT&T ponúka svojim zákazníkom.
 • Systém Cisco CRS-3 je v súčasnosti v testovacej fáze, jeho cena sa bude pohybovať od 90.000 USD.

Internet novej generácie: Fakty

 • Prenosová kapacita:  Vďaka overenej viac systémovej (multi-chassis) architektúre dokáže systém Cisco CRS-3 poskytnúť kapacitu až 322 Tb/s, čím viac ako 3-násobne prevyšuje kapacitu systému Cisco CRS-1 a viac ako 12-násobne prevyšuje kapacitu akéhokoľvek iného smerovača na trhu.
 • Výnimočná inteligencia jadra, dátových centier a cloudových služieb:  Okrem nárokov na kapacitu vytvára rozmach mobilných a video aplikácií aj novú štruktúru mnohosmernej prevádzky s narastajúcim využitím cloudových dátových centier. Nový systém služieb dátových centier Cisco vytvára úzke prepojenie systémov Cisco CRS-3, produktového radu Cisco Nexus a systému Cisco Unified Computing System (UCS), čo umožňuje zjednotené poskytovanie cloudových služieb. Zároveň ponúka aj technológie IPv6 (CGv6) a IP/MPLS, vďaka ktorým je možné dosahovať novú efektivitu architektúry IP NGN potrebnú pre udržanie tempa s rapídne narastajúcim trhom cloudových služieb. K jeho unikátnym vlastnostiam patrí:
  • Network Positioning System (NPS) - poskytuje aplikačné informácie úrovne 3 až 7 pre zabezpečenie najlepšej cesty k požadovanému obsahu, čím zdokonaľuje výkon a znižuje náklady.
  • Cloudová VPN pre poskytovanie infraštruktúry ako služby (IaaS) - umožňuje priebežnú metódu platby (pay-as-you-go) za výpočtové, úložné a sieťové zdroje prostredníctvom automatizácie dátových spojení systémov Cisco CRS-3 a Cisco Nexus pre Cisco UCS.
 • Úspory:  Systém Cisco CRS-3 ponúka výrazné zníženie prevádzkových nákladov a až 60-percentné energetické úspory v porovnaní s konkurenčnými platformami. Cisco CRS-3 zároveň umožňuje významné úspory kapitálových výdavkov, ako aj ochranu investícií pre súčasných zákazníkov systémov Cisco CRS-1. Nové vlastnosti tejto platformy je možné dosiahnuť napríklad aj využitím už existujúceho rámu, procesorov, ventilátorov a napájacích systémov a pridaním nových elementov. Takúto aktualizáciu je možné realizovať počas prevádzky prostredníctvom Cisco Services, čím sa zabezpečí plynulosť prechodu.
 • Kremíková inovácia:  v systéme Cisco CRS-3 funguje nový procesor Cisco Flow Array Processor, ktorý prináša zjednotenú kapacitu šiestich procesorov, čím zabezpečuje bezprecedentnú úroveň služieb a výpočtovej kapacity. Jedinečnosť systému spočíva aj v jeho schopnosti poskytovať tento výkon len so zlomkom spotreby menej výkonných čipsetov. Čipová sada Cisco Flow Array bola vytvorená tak, aby umožňovala rozširovanie systému s neustále narastajúcimi nárokmi na IP NGN nespočetným množstvom aplikácií a zariadení využívaných zákazníkmi v tejto Zettabajtovej ére.