Slovenskí pedagógovia boli vo finále súťaže iCompetition najúspešnejší


Bratislava, 1. jún 2009 - Inštruktori sieťových akadémií zo Slovenska dosiahli veľký medzinárodný úspech. Vo finále 2. ročníka súťaže pedagógov škôl zo strednej a východnej Európy zapojených do programu Sieťových akadémií Cisco, ktoré sa konalo na Polytechnickej univerzite v Bukurešti, obsadili prvé, štvrté a siedme miesto. Slovensko sa tak stalo najúspešnejšou spomedzi 29 krajín strednej a východnej Európy.

Do súťaže iCompetition 2009 sa zapojilo viac ako 200 pedagógov stredných a vysokých škôl, ktorí museli prejsť sitom troch kvalifikačných kôl prostredníctvom internetového portálu. Do bukureštského finále sa prebojovalo desať najlepších z nich. Okrem troch slovenských to boli po dvaja pedagógovia z Ukrajiny a Rumunska a po jednom z Česka, Bulharska a Turecka. Slovensko tak malo najúspešnejšie zastúpenie v počte finalistov.

Finále sa skončilo veľkým úspechom inštruktorov zo Slovenska. Víťazom súťaže sa stal Peter Palúch zo Žilinskej univerzity s celkovým skóre 94,65 bodu zo 100 možných. Peter Feciľak z Technickej univerzity v Košiciach sa umiestnil na 4. mieste a Tomáš Kanocz z rovnakej školy skončil na 7. mieste. "Súťaž iCompetition 2009 ukázala, že úspechy, ktoré dosahujú študenti programu Sieťových akadémií zo Slovenska v medzinárodných súťažiach nie sú náhodné. Aj ich učitelia patria k medzinárodnej špičke," povedal koordinátor programu NetAcad František Jakab. Záujemcovia mohli priebeh dvojdňovej súťaže sledovať prostredníctvom video IP streamingu, ktorého vysielanie zabezpečoval tím z Technickej univerzity v Košiciach.

O programe Sieťových akadémií

Sieťový akademický program spoločnosti Cisco, je najvýznamnejšou globálnou vzdelávacou iniciatívou, ktorej cieľom je
príprava žiadaných špecialistov v oblasti počítačových sietí a zavádzanie nových informačných a komunikačných
technológií do vzdelávacieho procesu.

Program je funkčným príkladom spolupráce verejných a privátnych inštitúcii - Ministerstva školstva SR, spoločnosti
Cisco Systems a partnerov programu v Slovenskej republike. Dlhodobým cieľom programu v SR je každoročne pripraviť
minimálne 300 sieťových odborníkov s medzinárodným certifikátom (CCNA alebo CCNP). Školy zapojené do programu
Sieťových akadémií sú medzinárodne uznávanými centrami prípravy profesionálov v oblasti implementácie
komunikačných technológií a riešení.News, also available as PDF:
pdf file icon Víťazstvo slovenských inštruktorov sieťových akadémií (PDF - 105KB)