Nová web stránka Warner Music Group bude využívať softvérovú platformu Cisco EosTM pre umelcov ako Paramore, Trey Songz, Halestorm, Sean Paul a mnohých ďalších

Bratislava, 21. augusta 2009 - Spoločnosti Warner Music Group (NYSE: WMG) a Cisco (NASDAQ: CSCO) oznámili rozšírenie partnerstva podpisom strategickej dohody, na základe ktorej bude WMG využívať platformu pre sociálnu zábavu Cisco Eos na internetových stránkach mnohých zo svojich umelcov. WMG bude môcť využívať platformu Eos pre neobmedzený počet stránok umelcov a značiek.

Cisco Eos predstavuje platformu štandardu "softvér ako služba", ktorá umožňuje spoločnostiam v mediálnom a zábavnom priemysle vytvárať, spravovať a predávať rôzne formy zábavy. WMG uplatnila platformu Eos pre 4 nové stránky - rockovej skupiny Paramore (nominovaná na cenu Grammy), R&B speváka Trey Songz, rockovej formácie Halestorm a vylepšenej stránky reggae speváka Seana Paula. WMG zároveň oznámila, že do konca využije platformu Eos na vytvorenie ďalších minimálne 12 stránok, vrátane úplnej novej stránky speváka, autora hudby a účastníka súťaže American Idol Jasona Castra, ako aj pre R&B speváčku Estelle a hip-hop umelca Lupe Fiasco.

"Spôsob, akým spotrebitelia pristupujú k zábave, sa v poslednej dobe dramaticky zmenil. Preto neustále hľadáme nové možnosti, ako uspokojovať dopyt po digitálnej zábave," povedal Michael Nash, výkonný viceprezident Divízie digitálnych stratégií a rozvoja obchodu skupiny WMG. "Platforma Cisco Eos nám poskytuje rýchlosť a flexibilitu, ktoré naše značky potrebujú pre vytváranie vysoko výkonných stránok s množstvom funkcií pre našich umelcov a ich čoraz náročnejších fanúšikov."

Fakty o Eos

  • platforma Eos umožňuje sprostredkovanie vysoko prispôsobiteľnej formy zábavy
  • integrované administratívne prostredie Cisco Eos umožní WMG rýchlejšie spúšťanie stránok
  • prostredníctvom jedinej integrovanej platformy môže WMG vytvoriť neobmedzené množstvo stránok
  • zjednotená administratívna podpora Cisco Eos zjednoduší správu stránok
  • riešenie integruje prvky sociálnych sietí, správy obsahu a analytiky do zjednoteného administratívneho prostredia

Pre bližšie informácie navštívte stránku Cisco Eos, kompletnú správu nájdete tu.

O spoločnosti Warner Music Group

Warner Music Group je od mája 2005 jedinou samostatnou verejne obchodovanou hudobnou spoločnosťou v USA. Jej rozsiahle portfólio zahŕňa nové hviezdy, legendárnych umelcov, aj svetoznáme nahrávacie značky hudobného priemyslu, ako napr. Asylum, Atlantic, Bad Boy, Cordless, East West, Elektra, Nonesuch, Reprise, Rhino, Roadrunner, Rykodisc, Sire, Warner Bros. a Word. Warner Music International, ktorá je vedúcou spoločnosťou na domácom aj medzinárodnom hudobnom trhu, je prostredníctvom siete partnerov a licencovaných spoločností aktívna vo viac ako 50 krajinách. Pod Warner Music Group zároveň patrí aj jedno z najvýznamnejších hudobných vydavateľstiev Warner/Chappell Music, ktorého katalóg obsahuje viac ako milión nahrávok chránených autorskými právami.

O portfóliu Cisco Consumer Business

Divízia Cisco Consumer Business ponúka produkty pre domáce siete, káblové prijímače (set-top boxy), mediálne riešenia a systémy pre dodávanie obsahu. Prostredníctvom spolupráce s technologickými partnermi, poskytovateľmi služieb a obsahu, predajcami a výrobcami spotrebnej elektroniky spoločnosť Cisco rozširuje tzv. sieť ľudí (Human Network) s cieľom vytvoriť inteligentnú sieť od poskytovateľa obsahu až k zákazníkovi.