Najnowocześniejsze rozwiązania do współpracy i komunikacji, w tym Cisco TelePresence®, połączą centrum w Krakowie z partnerami, klientami i innymi oddziałami Cisco

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Zdjęcia

Kraków, 31 maja 2012 – Firma Cisco poinformowała o otwarciu Cisco Global Support Center w Krakowie. Centrum zostanie włączone w globalną sieć podobnych ośrodków, w ramach której będzie świadczyć usługi zarówno klientom wewnętrznym, jak i zewnętrznym, w tym takim działom firmy Cisco, jak Cisco Services i dział finansowy, a także będzie wspierać działalność operacyjną firmy.

Cisco Global Support Center w Krakowie należy do sieci centrów wsparcia obejmującej swoim zasięgiem wszystkie kontynenty. Zajmie się ono obsługą klientów firmy Cisco z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji (EMEAR).

Pierwsza grupa pracowników Centrum już została zatrudniona. Do 1 sierpnia 2012 liczba zatrudnionych powinna wynieść ok. 80 osób.

Centrum wsparcia, mające siedzibę w krakowskiej dzielnicy Podgórze, zostało wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania do współpracy i komunikacji, takie jak Cisco TelePresence®. Umożliwią one krakowskiemu zespołowi prowadzenie wirtualnej komunikacji twarzą w twarz z innymi pracownikami firmy Cisco za pośrednictwem globalnej sieci składającej się z ponad tysiąca urządzeń Cisco TelePresence Suite® zainstalowanych w 270 głównych miastach 70 krajów. Dzięki możliwości zestawiania połączeń z urządzeniami Cisco TelePresence zainstalowanymi w innych przedsiębiorstwach i instytucjach, w wirtualnych konferencjach mogą także brać udział klienci i partnerzy firmy Cisco.

Cytaty:

  • Olivier Kohler, wiceprezes firmy Cisco odpowiedzialny za Global Business Services
    „Cisco Global Support Center w Krakowie jest istotną częścią naszej strategii polegającej na zapewnieniu naszym klientom, partnerom i interesariuszom wewnętrznym pełnego wsparcia dzięki wykorzystaniu wspólnej infrastruktury. Jesteśmy pod wrażeniem dostępności świetnie wykształconej kadry pracowniczej i doskonałej infrastruktury komunikacyjnej w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie. Cisco Global Support Center w Europie Środkowej umożliwi nam zbliżenie się do naszych klientów zarówno w sensie odległości geograficznej, jak i różnicy czasu. Pozwoli nam także zaoferować klientom wsparcie w różnych językach”.
  • Ana Pinczuk, wiceprezes firmy Cisco odpowiedzialna za Global Business Services
    „Jesteśmy zadowoleni z rozwoju naszego zespołu w Krakowie. Jest to kolejny krok umożliwiający poszerzenie naszej obecności w regionie EMEAR. Obecność utalentowanych pracowników, zarówno pod względem umiejętności technicznych jak i możliwości świadczenia usług pozwoli nam na dalsze podnoszenie jakości usług, które świadczymy klientom zarówno z regionu EMEAR jak i z innych państw”.

Dodatkowe informacje:

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl