Nowoczesna i efektywna komunikacja bez granic.

LinkedInGoogle+
Podziel się:

Warszawa, 17 maja 2012 roku, Firma Cisco organizuje cykl konferencji „Cisco Borderless Collaboration – Komunikacja bez granic” poświęcony efektywnej komunikacji w biznesie. Konferencje odbędą się  w dniach 17-31 maja 2012 roku 5 miastach w Polsce (Poznań, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków)

Zapewnienie efektywnej współpracy pracowników jest fundamentalną kwestią w sytuacji, gdy przebywają oni w różnych miejscach, różnych miastach, a nawet w różnych krajach, wydatki (także na podróże służbowe) są redukowane, nadmiar informacji jest chlebem powszednim, a dynamiczna, oparta na Internecie gospodarka wymaga szybkiego podejmowania racjonalnych decyzji. Tymczasem w firmach coraz większą rolę odgrywają pracownicy wychowani w Internecie, dla których telefon i poczta elektroniczna są równie nowoczesne, jak indiańskie sygnały dymne, a których środowisko naturalne tworzą media społecznościowe, podkasty, blogi i komunikatory. Łańcuchy dostawwgospodarce opartejnazaawansowanych technologiach informatycznychpowodują, że praca nie ogranicza się jedynie do współdziałania wewnątrz firmy. Pracownicy muszą wykonywać swoją pracą niwelując granice pomiędzy grupami, organizacjami a nawet poza samymi przedsiębiorstwami. Dlatego, jak wynika z niedawnego badania firmy Forrester Research, siedem na dziesięć firm inwestuje w rozwiązania informatyczne usprawniające współpracę w ramach organizacji i poza nią.

Współczesną komunikację charakteryzują cztery główne trendy. Przede wszystkim platformą dla niej jest Internet, komunikujemy się w sposób wirtualny. Ponadto współpracujemy ze sobą używając mediów społecznościowych. Komunikacja jest również wizualna, ponieważ coraz częściej używamy przekazu wideo. Do 2016 roku liczba urządzeń do obsługi mobilnego Internetu przekroczy liczbę mieszkańców Ziemi. Według prognoz firmy Cisco w latach 2011-2016 wielkość ogólnoświatowego ruchu mobilnego przekroczy trzykrotnie wielkość transmisji danych w sieciach stacjonarnych. Tak szybki rozwój mobilnych urządzeń zmienił również sposób w jaki się komunikujemy i współpracujemy.

Między innymi dlatego coraz większą rzeszę zwolenników zyskuje koncepcja Bring Your Own Device (BYOD), polegająca na wykorzystywaniu przez pracowników ich własnych urządzeń mobilnych do działań służbowych. Jednym z największych problemów w wykorzystaniu koncepcji BYOD jest kontrola dostępu do sieci korporacyjnych i ochrona danych poufnych na prywatnych urządzeniach pracowników. Dlatego też trend BYOD i rozwiązania z nim związane będą jednym z głównych tematów konferencji. Podczas sesji firma Cisco zaprezentuje szereg aplikacji i rozwiązań, które pozwolą pracownikom na bezpieczne korzystanie z dowolnych urządzeń mobilnych, w dowolnym miejscu i czasie.

Ponadto podczas konferencji eksperci z firmy Cisco przedstawią praktyczne zastosowania rozwiązania do współpracy z przedsiębiorstw oraz instytucji sektora publicznego. Spotkanie pozwoli na przedstawienie kwestii związanych z bezpieczeństwem mobilnych urządzeń komunikacyjnych a ponadto zaprezentowane zostaną narzędzia pozwalające na efektywne zarządzanie i monitorowanie usług głosowych i wideo w sieci. Eksperci zastanowią się również czy szkolenia wirtualne mogą zastąpić tradycyjne metody, a także w jaki sposób poprawić ich efektywność i dostępność przy pomocy narzędzi i aplikacji wykorzystujących technologie wideokonferencji. Dodatkowo zostaną zaprezentowane rozwiązania praktyczne i sposoby wdrożenia rozwiązań przeznaczonych do skutecznej i bezpiecznej komunikacji B2B i B2C.

„Pracownicy żądają od pracodawców nie tylko zgody na używanie własnych urządzeń w pracy, ale również większej swobody w wyborze metod, czasu i miejsca wykonywania codziennych obowiązków. Wyniki raportu Cisco® Connected World Technology Report wykazały, że dla 66 % studentów urządzenia mobilne (laptop, smartfon, tablet) są »najważniejszą technologią w ich życiu«. Natomiast 40 % oczekuje, że w przyszłości będzie w stanie pracować zdalnie. Mobilny pracownik w wielu przypadkach jest zdecydowanie bardziej efektywny niż ten pracujący za biurkiem w biurze” – powiedział Wojciech Bogucki z firmy Cisco w Polsce.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dostępne na stronie: Cisco Borderless Collaboration


Informacje o firmie Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych, które zmieniają sposób, w jaki ludzie kontaktują się ze sobą, komunikują i współpracują. Więcej informacji na temat Cisco można znaleźć na stronach http://www.cisco.pl i http://www.cisco.com. Polskie informacje prasowe firmy można znaleźć na stronie www.cisco.com.pl/prasa, natomiast centralny serwis informacyjny znajduje się pod adresem http://newsroom.cisco.com.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Dunin-Kęplicz
Manager
Solski Burson-Marsteller
ul. Krakowskie Przedmieście 47/51
00-071 Warszawa
tel. +48 501 132 395
email: jdunin-keplicz@solskibm.pl
www: www.solskibm.pl