Praha 6. prosince 2012 – Společnost Cisco uvedla na trh nový přírůstek své řady X, konkrétně X1000. Do této řady spadají zařízení schopná fungovat jako klasický Wi-Fi router nebo jako ADSL modem. X1000 je tedy wi-fi router standardu 802.11n se zabudovaným ADSL modemem a rychlostí přenosu až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Kromě toho nabízí také nativní podporu IPv6. Linksys X1000 disponuje zabezpečením WPA2 a pro přenosy využívá anténní technologii MIMO 2x2.

Tento model je také prvním z této řady, který se může pyšnit konceptem designu, jaký mají ostatní zařízení Linksys a který již získal několik designových ocenění. Stejně jako ostatní produkty Linksys řady X také X1000 umožňuje správu sítě prostřednictvím mobilní aplikace Cisco Connect Express. Z mobilního telefonu tak lze snadno nastavovat například přístup počítačů či chytré televize do sítě nebo umožnit na dálku připojení do sítě pro hosty. Stejně tak je možné na dálku aktivovat rodičovské fitry. Aplikace Cisco Connect Express je k dispozici zdarma na Apple App Store ai na Google Play Store.

Více informací o domácích síťových produktech Cisco Linksys najdete na adrese www.linksys.com.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com
tel.: +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz
tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz
tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.