Cisco uzavřelo další partnerství na cestě za ke „smart domácnosti“, tentokrát s LG

Praha 1. listopadu 2012 – Společnost Cisco oznámila, že na trhu je již k dispozici její nejvyšší model z řady Smart Wi-Fi routerů pro domácnosti EA6500, který podporuje nejnovější standard bezdrátových přenosů 802.11ac. Spolu s ním, a to včetně České republiky, je na pultech a v e-shopech k dostání také AC bridge Universal Media Connector.

Tento router disponuje díky standardu AC přenosovou rychlostí až 1300 + 450 Mb/s. A má integrovanou funkci SimpleTap, která prostřednictvím NFC tagu umožňuje připojit zařízení do sítě jediným mávnutím. S přechodem na nový standard pomůže zákazníkům Universal Media Connector, který připojí jejich stávající zařízení (Smart-TV, herní konzole atd.) k Wi-Fi síti standardu 802.11ac.

Stejně jako všechny ostatní směrovače řady Linksys Smart Wi-Fi Router přichází i EA6500 s podporou nové platformy Cisco Connect Cloud, která umožňuje přístup k připojeným zařízením odkudkoliv. Uživatelům jsou k dispozici mobilní aplikace (iOS, Android) pro ovládání domácí sítě a připojených zařízení a další budou přibývat. Cisco totiž spolupracuje s celou řadou výrobců bílé a černé elektroniky, kterou bude možné prostřednictvím domácí sítě ovládat na dálku.

Partnerství s LG

Nově Cisco uzavřelo partnerství se společností LG Electronics. To umožní zákazníkům naplno využívat možnosti jejich Smart TV, a užívat si video on demand služeb v HD kvalitě a bez omezení. Nyní například Smart Wi-Fi technologie Cisco umožňuje prioritizovat data plynoucí do LG Smart TV takovým způsobem, aniž by došlo ke znatelnému poklesu výkonu u ostatních zařízení připojených k síti, jak jsou smartphony nebo jiná smart zařízení.

Specifikace

Linksys Smart Wi-Fi Router 802.11ac
Model EA6500
Pásmo 2.4GHz
Standard Wi-Fi 802.11n (zpětně kompatibilní s 802.11b/g)
Rychlost až 450Mbps
MIMO Vstup/Výstup 3 x 3
Antény 6 integrovaných antén se zesilovači
Pásmo 5GHz
Standard Wi-Fi 802.11ac (zpětně kompatibilní s 802.11a/n)
Rychlost až 1300Mbps
MIMO Vstup/Výstup 3 x 3
Antény 6 integrovaných antén se zesilovači
Další specifikace
Cisco Connect Cloud Ano
Mobile Apps Ano
USB 2 (storage, virtual USB a media server)
Porty 4 x Gigabit LAN / 1 x Gigabit WAN
Podpora IPv6 Nativní IPv6
Ovladače pro OS Windows & Mac
Linksys Universal Media Connector
Model WUMC710
Standard Wi-Fi 802.11ac (zpětně kompatibilní s 802.11a/n)
Podpora pásem 5 GHz
MIMO Vstup/Výstup 3 x 3
Antény 3 integrované antény se zesilovači
Porty 4 x Gigabit
Konfigurace Push-Button Wi-Fi Protected Setup™


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.