Cisco Connect Cloud a nové mobilní aplikace zcela mění význam pojmu domácí síť

Praha 27. června 2012 – Společnost Cisco dnes oznámila spuštění Cisco Connect™ Cloud – služby a softwarové platformy pro Smart Wi-Fi routery Linksys řady EA, která výrazně rozšiřuje možnosti těchto routerů a značně zjednodušuje správu všech zařízení připojených do domácí sítě. Služba Cisco Connect Cloud je navržena s ohledem na jednoduchost použití tak, aby běžný uživatel nemusel řešit technické detaily a mohl jednoduše spravovat bezpečnou domácí síť i všechna připojená zařízení a užívat si veškeré služby, které mu internet nabízí.

Spolu se službou byla uvedena aplikace Cisco Connect Cloud pro mobilní zařízení, umožňující správu a obsluhu sítě odkudkoliv. Jednou z nejzajímavějších vlastností aplikace je funkce SimpleTap™, která umožňuje připojit zařízení k routeru Linksys pouhým „klepnutím” či přiložením – veškerou konfiguraci obstará Cisco Connect Cloud. Pro přidání nového zařízení do domácí sítě tak stačí stisknout tlačítko v aplikaci nebo telefonem naskenovat NFC tag na kompatibilním zařízení.

Jako platforma pak Cisco Connect Cloud umožňuje vývojářům třetích stran vytvářet aplikace pro zařízení v domácích sítích s Linksys Smart Wi-Fi Routery. S uvedením Cisco Connect Cloud se tak vytváří nová vývojářská komunita Linksys Developer Community, poskytující podporu novým aplikacím. Dnes bylo představeno prvních šest aplikací, které rozšiřují možnosti využití inteligentních sítí v domácnostech. Mezi představenými aplikacemi je například dohledový program pro ovládání bezdrátových bezpečnostních kamer nebo aplikace, která „přeposílá” video z online služeb do zařízení s AirPlay nebo Smart TV.

SimpleTap – připojení na pouhé ťuknutí

Zapojení nového zařízení do domácí sítě tak, aby bylo dosaženo optimálního výkonu a bezpečnosti, je často složitá a časově náročná záležitost i pro experty. Díky novým možnostem Cisco Connect Cloud je ale nyní zdlouhavé nastavování minulostí. S funkcí SimpleTap je veškerá konfigurace záležitostí několika sekund. Uživateli stačí spustit konfiguraci přes zabezpečené bezdrátové připojení pomocí mobilního telefonu s aplikací Cisco Connect Cloud nebo jednoduše načíst údaje z NFC tagu (Near Field Communications), který bude brzy součástí kompatibilních zařízení. O samotnou konfiguraci se pak již postará Cisco Connect Cloud.

Společnost Cisco dlouhodobě pracuje s dodavateli domácí elektroniky a nabídka kompatibilních zařízení (Smart TV, IP kamery, tiskárny, tablety, domácí spotřebiče atd.) se bude rozrůstat. Nejnovějším partnerem společnosti Cisco je Onkyo a SimpleTap™ tak bude součástí jejich nového bezdrátového 7.1 AV receiveru.

Aplikace pro Cisco Connect Cloud

Šest představených aplikací je nyní dostupných na Apple App Store nebo Google Play. Tyto aplikace přinášejí nové možnosti využití zařízení připojených do inteligentní domácí sítě s Linksys Smart Wi-Fi Routery. V budoucnu pak budou uvedeny další aplikace. Dnes byly představeny tyto aplikace:

Aplikace Popis OS Autor
Block the Bad Stuff Aplikace Block the Bad Stuff blokuje přístup k obsahu z podvodných stránek, potenciálně nebezpečných zdrojů či k obsahu pro dospělé iOS Fresh Consulting
HipPlay Pomocí aplikace HipPlay je možné snadno bezdrátově přenášet multimédia a zobrazovat je na celé řadě koncových zařízení (telefony, tablety, PC a Mac, TV) kdekoliv chcete iOS Axentra
Gemini IP Camera Viewer Aplikace pro iPhone a iPad umožňuje odkudkoliv sledovat přenosy z domácích bezpečnostních kamer a také zjednodušuje samotnou instalaci zabezpečovací techniky iOS Gemini Solutions
Twonky Video Twonky Video je katalog online videoslužeb, určený pro mobilní zařízení (telefony, tablety). Vybrané video umí následně přehrát na Smart TV či zařízení s podporou AirPlay Android / iOS Packet Video
Device Monitoring Dohledová aplikace Device Monitoring sleduje v reálném čase všechna zařízení, připojená do domácí sítě, zobrazuje jejich stav, vytváří statistiky aktivity a umožňuje nastavit upozornění na změny a informuje vás, když se například děti připojí k herní konzoli i o tom kolik času strávily online iOS Xoriant
Netproofer Netproofer je vylepšený „rodičovský zámek” pro vzdálené omezení přístupu k vybraným službám, uzamčení konkrétního zařízení atd. Android / iOS Stratedge/Adroitent

Dostupnost Cisco Connect Cloud

Služba Cisco Connect Cloud je dostupná od dnešního dne a je poskytována zdarma. Aplikace Cisco Connect Cloud pro mobilní zařízení je ode dneška zdarma dostupná na Apple App Store, Google Play a Amazon Appstore. Další představené aplikace třetích stran jsou, či v průběhu několika dní budou, dostupné na Apple App Store nebo Google Play. Dosud prodávané Smart Wi-Fi Routery Linksys EA budou postupně automaticky aktualizovány, firmware pro manuální aktualizaci je dostupný na adrese www.linksys.com. Smart Wi-Fi Routey Linksys s novou verzí firmware s podporou Cisco Connect Cloud přijdou do obchodů v průběhu července.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.