Praha 3. května 2012 – Společnost Cisco zajistí IP technologie pro přenosy NBC Olympics (divize televizní stanice NBC) z Olympijských her v Londýně. Vysílání pokryje všech 17 olympijských dnů od 27. července do 12. srpna. Hlavním úkolem společnosti Cisco bude zajistit hladkou konektivitu pro přenos videa mezi Londýnem a New Yorkem. Díky tradičně velkému zájmu o informace z Olympiády a stále větším nárokům na kvalitu videa se dají očekávat rekordní objemy přenášených dat.

Cisco přitom nasadí své síťové komponenty a pokročilou platformu pro poskytování televizních služeb Cisco Videoscape™. Konvergovaná IP infrastruktura společnosti Cisco umožní NBC Olympics nejenom přenosy videa (včetně souborů a datových toků o obrovském objemu), jeho ukládání a editování, ale např. i datově náročné logistické operace, správu obsahu a další síťové technologie. Zaměstnanci NBC budou moci na několika geograficky vzdálených pracovištích v reálném čase sledovat několik videopřenosů a ihned z nich vybírat obsah, který bude doručen zákazníkům, ať už na PC, televizory, mobilní telefony nebo tablety.

Jedná se už o třetí olympijské hry, kdy Cisco a NBC Olympics spolupracují obdobným způsobem. Společnost Cisco zajistila technologii postavenou výhradně na protokolu IP už při olympiádách ve Vancouveru a Pekingu. Očekává se, že kolem portálu NBCOlympics.com vznikne i letos obrovská komunita sportovních fanoušků.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.