Praha 12. dubna 2012 –Společnost Cisco představila inovace ve svém portfoliu služeb a zařízení pro podporu komunikace a TelePresence. Novinky, zahrnující jak klientské aplikace Cisco Jabber pro Windows a Apple iPad, tak i plně integrované aplikace pro spolupráci v rámci systémů Cisco TelePresence, se zaměřují na zjednodušení spolupráce v post-PC éře. Rovněž umožní plynule přepínat mezi způsoby komunikace a přecházet mezi koncovými zařízeními. Cílem je zajistit nejvhodnější formou dostupnost komunikace a spolupráce kdykoliv a kdekoliv.

Nutnost dostupné a kvalitní online komunikace a stále rostoucí požadavky na vzdálenou spolupráci jsou důvodem neustálých inovací v oblasti telepresence. Ty představují zejména zavádění jednotné komunikační platformy pro co největší počet koncových zařízení. Podle výsledku studie Visual Networking Index bude v roce 2015 celosvětově uskutečněno přes 6 milionů let (3 triliony minut) videohovorů každý měsíc.

Cisco proto rozšiřuje dostupnost své komunikační platformy Cisco Jabber novými klientskými aplikacemi pro Windows a Apple iPad. Platforma je již dostupná na zařízeních s Android, iOS, Mac, BlackBerry a tabletech Cisco Cius. Současně Cisco představuje inovované řešení pro telepresence se třemi obrazovkami – Cisco TX9000, které v sobě integruje také Cisco WebEx a další nástroje pro spolupráci.

Aplikace Cisco Jabber pro iPad je založena na technologiích, které používají i desktopové aplikace a TelePresence systémy. Nabízí tak komplexní komunikační platformu pro HD video, hlasové hovory, instant messaging, sdílení desktopu, konference i voicemail s možností záznamu videa a umožňuje se připojit k probíhající komunikaci na telepresence systémech. Aplikace pracuje s kodekem H.264 (HD video) a protokoly XMPP a SIP, což z ní činí první skutečně integrované řešení pro komunikaci a spolupráci na iPadu. Také aplikace pro Windows využívá stejné technologie jako Cisco TelePresence systémy a přináší kvalitu videokonferencí s kodekem H.264 uživatelům desktopů s Windows.

Nový systém TelePresence TX9000 opět zvyšuje kvalitu komunikace díky třem 60 palcovým plazmovým obrazovkám, které zobrazují 1080p video se 60 snímky za sekundu. Navíc díky optimalizaci videopřenosu vyžaduje o 20 % menší datový tok, než předešlé systémy. Do TX9000 byly integrovány nástroje pro spolupráci (jako je Cisco WebEx), byla vylepšena práce s kamerou pro přirozenější udržení očního kontaktu při hovoru a také rozšířena kompatibilita s koncovými zařízeními jiných výrobců (s podporou standardu TIP - Telepresence Interoperability Protocol). TX9000 bude dostupné ve druhém kvartálu 2012.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.