Praha 21. dubna 2012 – Ve dnech 25. a 26. dubna proběhne již 13. ročník konference Cisco Expo, jedné z největších v české republice se zaměřením na informační a komunikační technologie. Na více než tisíc účastníků čeká řada zajímavých témat, ale tím hlavním, které bude provázet celou konferenci, jsou inteligentní služby sítě. Síť je nervovou soustavou firem a dnes vlastně již celé ekonomiky a světa. Přes ni proudí kritické informace a jejím prostřednictvím vzájemně komunikují lidé i zařízení. Na IP sítích dnes závisí obchodní úspěchy. Sítě jsou základem jak pro datovou komunikaci, tak i pro video a hlasové služby. Zaměstnanci jsou díky nim flexibilnější a efektivnější, mohou přistupovat k firemním datům odkudkoliv a lépe komunikovat jeden s druhým. A cloud computing, jeden z hlavních nastupujících IT trendů, by také nemohl existovat bez sítě.

"V dnešním světě jsou miliardy chytrých mobilních zařízení a jejich počet bude i nadále narůstat. Svá soukromá zařízení při práci s firemní sítí dnes velmi často chtějí využívat i zaměstnanci. Podle našeho nedávného výzkumu má o takovou možnost zájem přes 80 % studentů, kteří brzy vstoupí na pracovní trh. Tomuto trendu se říká BYOD – Bring your own device a je jasné, že představa desítek různých typů smartphonů a tabletů připojených do firemní sítě dělá vrásky IT manažerům. Na Cisco Expo ukážeme, že není čeho se obávat a že firmy mohou nový trend využít ve svůj prospěch. Kromě toho návštěvníci uvidí nespočet dalších moderních technologií, které mění způsob, jakým firmy a jejich zaměstnanci fungují, komunikují a žijí," říká ke konferenci generální ředitel společnosti Cisco Jiří Devát.

Program konference je připraven tak, aby byl zajímavý a přínosný jak pro manažery IT oddělení, síťové architekty nebo specialisty na datová centra, tak i pro poskytovatele služeb či bezpečnostní experty. Na své si přijdou i účastníci z řad manažerů, kteří se dozvědí, jak moderní technologie pomohu plnit jejich podnikové cíle, snížit náklady a zvýšit efektivitu. Během dvou dnů nabídne Cisco Expo celkem 26 přednášek v několika tematických okruzích a 6 techtoriálů (technických seminářů s praktickými ukázkami). Mezi témata přednášek budou patřit například trendy v oblasti vysokorychlostních přenosů, bezpečnosti, správy mobilních zařízení, video technologií nebo otázky o budoucnosti internetu. Tradičně na návštěvníky čeká společenský večer a bohatý doprovodný program.

Řadu zajímavých informací nabídnou také partneři konference. Jejím generálním partnerem je společnost Telefónica Czech Republic a hlavním technologickým partnerem je společnost Intel. K dalším pak patří společnosti NetApp, ICZ, NextiraOne, ALEF NULA, Dimension Data a řada dalších. Cisco expo se bude konat v pražském hotelu Clarion. Podrobný program konference a řadu dalších informací, včetně možnosti registrace, naleznete na adrese www.ciscoexpo.cz.


Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.