V práci si díky nim nezahrajete hru na Facebooku, ale firemní profil zůstane přístupný

Praha 29. února 2012 – Společnost Cisco představila inovace své celosvětově nejrozšířenější firewallové platformy – Cisco ASA (Adaptive Security Appliance). Ve spojení s platformou SecureX nyní nabízí Cisco context-aware (analyzující obsah provozu) řešení Cisco ASA CX, které rozšiřuje možnosti ASA o novou úroveň kontroly obsahu a zabezpečení. Díky context-aware přístupu je možné definovat daleko konkrétnější bezpečnostní pravidla, nejen na úrovni přístupu ke konkrétní službě, ale i v rámci jednotlivých funkcí či obsahu dané služby – například selektivní blokování herní platformy na Facebooku, bez omezení přístupu na firemní stránky. Rozšířeny byly také možnosti nástroje pro správu bezpečnostních politik Cisco TrustSec a řešení pro monitoring – Cisco Identity Services Engine (ISE), které nyní umožňují okamžitou detekci a identifikaci připojených zařízení a jemnější definování bezpečnostních pravidel.

Hlavní novinky Cisco Adaptive Security Appliance (ASA)

  • Cisco ASA CX rozšiřuje možnosti stávajících ASA firewallů o přesnější rozlišení jednotlivých aplikací a jejich komponent. V základu rozpoznává více než 1000 aplikací (jako je Facebook, Twitter či iTunes) a dále je rozděluje na více než 75000 mikro-aplikací. Umožňuje tak přesně definovat konkrétní funkce (mikro-aplikace) jednotlivých aplikací, které budou uživatelům dostupné – u Facebooku například stránky, hry, chat, firemní nebo soukromé profily a podobně.
  • Díky použití frameworku Cisco SecureX získává a vyhodnocuje ASA informace o provozu lokálních sítí (z Cisco AnyConnect Secure Mobility) i globální data z Cisco Security Intelligence Operation (Cisco SIO) prakticky v reálném čase. To umožňuje dynamicky reagovat na aktuální trendy, hrozby a neustále optimalizovat funkce firewallu i politik.
  • Řešení nabízí komplexní přehled o zařízeních připojených k síti (integrace Cisco Identity Services Engine, ISE), monitoring v reálném čase poskytuje nejen identifikaci zařízení, ale také další informace, jako je používaný operační systém, aktuální oprávnění či přiřazení bezpečnostních pravidel.

Další novinky

  • Aktualizovaná řešení Cisco TrustSec 2.1 a Cisco Identity Services Engine 1.1 poskytují přesnější přehled o všech připojených zařízeních v síti. Nové senzory integrované do síťové infrastruktury automaticky detekují připojená zařízení a přiřazují jim příslušná oprávnění. TrustSec 2.1 navíc podporuje technologii Security Group Access (SGA) pro pevné i bezdrátové sítě, která umožňuje využívat bezpečnostní pravidla založené na vysoce granularizované sadě pravidel a podmínek.
  • Rozšíření série Cisco ASA 5500-X o modely s novou generací ASA CX – konkrétně o firewally ASA 5512-X, 5515-X, 5525-X, 5545-X a 5555-X. Zařízení jsou vhodná pro nasazení od malých po velké podnikové provozy a v kompaktním těle 1RU přinášejí flexibilitu i vysoký výkon content-aware filtrování a SecureX frameworku.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.