Praha 16. února 2012 – Rostoucí očekávání od bezdrátových zařízení, nároky na stále vyšší výkon, bezproblémový přístup ke službám cloudu, nepřetržitou konektivitu a také stále rostoucí počet mobilních zařízení - to znamená náročné požadavky, kterým musí čelit infrastruktura bezdrátových sítí. Aby jim mohla i nadále vyhovovat, přichází Cisco s novým přístupovým bodem Aironet 3600, který je schopen poskytnout nejrychlejší a nejspolehlivější bezdrátovou síť na trhu.

Jakožto první přístupový bod standardu 802.11n pro tříprostorové vysílání se čtvrtou anténou (4x4:3) je Cisco Aironet 3600 navržený tak, aby umožnil bezproblémové připojení z jakéhokoliv bezdrátového zařízení. Dokonce i na velké vzdálenosti, kdy je síla signálu obvykle velmi malá, nabízí Cisco Aironet 3600 o 30 % větší výkon a rychlost než kterýkoliv jiný přístupový bod. V roce 2015 by mělo být na světě již více než 7,1 miliardy mobilních zařízení a nový přístupový bod nabízí zákazníkům záruku, že infrastruktura jejich bezdrátových sítí bude schopna se s takto rychle rostoucími požadavky vypořádat.

Cisco Aironet 3600

  • Vyšší výkon: Přístupový bod Cisco Aironet 3600 standardu 802.11n nabízí o 30 % vyšší výkon. Je navržen tak, aby lidé mohli neomezeně využívat výhod cloudové služby a provozovat kvalitnější videohovory nebo virtuální pracovní plochy s kratší dobou odezvy.
  • Vyšší rychlost na větší vzdálenost: Čtvrtá anténa umožňuje větší mobilní flexibilitu. Najedenou tak může být připojeno více lidí a zařízení, a to i na větší vzdálenosti od přístupového bodu a bez ztráty rychlosti a spolehlivosti připojení.
  • Zajištění výkonu: Přístupový bod Cisco Aironet 3600 obsahuje technologii Cisco CleanAir, zajišťující vysoký výkon a zvyšující spolehlivost provozu v rádiové oblasti spektra. Nový monitorovací modul pro Cisco CleanAir poskytuje plné zobrazení kompletního wi-fi spektra – nejen jediného servisního kanálu, ale všech 23 kanálů. Proaktivním a simultánním skenováním celého wi-fi spektra kvůli interferencím a bezpečnostním rizikům může tento monitorovací modul inteligentně a automaticky vybrat nejlepší kanál pro provoz.
  • Podpora inovací s využitím standardů 802.11r a 802.11u: Společnost Cisco pokračuje v inovacích v oboru. Její nový přístupový bod jako první podporuje standardní rychlý roaming IEEE 802.11r. Tato technologie umožňuje klientům přesun mezi přístupovými body bez přerušení provozu, což představuje kritický požadavek pro mnohé aplikace.
  • Jednodušší správa a zabezpečení: Přístupový bod Cisco Aironet 3600 nabízí jednotná pravidla a kontrolu přístupu. Technologie pro správu Cisco Prime NCS společně s dalšími technologiemi a produkty společnosti Cisco pro bezdrátové sítě LAN zjednodušuje správu a nabízí vysoký stupeň zabezpečení mobilního provozu.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
tel.: +420 221 435 034
pryvola@cisco.com

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 775 854 369
tik@madisonpa.cz

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
tel.: +420 606 246 215
hynek@madisonpa.cz

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.