Diváci budou v průběhu zápasu dostávat na své smartphony doplňující informace a cílenou reklamu

Praha 13. října 2011 – Společnost Cisco spolupracuje s Amterdam Arenou na návrhu a realizaci projektu, který přinese fanouškům revoluční sportovní zážitek. Díky technologii Cisco StadiumVision nabídne Amsterdam ArenA svým návštěvníkům video přímo na jejich mobilních zařízeních. Zároveň jim umožní získat jedinečné informace o dění na ploše i na stadionu, jako jsou profily hráčů či doplňující videa. Pomocí této technologie si rovněž budou moci objednat občerstvení.

Asterdam ArenA byla nedávno vybrána pro finálové utkání Evropské ligy v roce 2013 a je jedním z prvních stadionů v Evropě, kde bylo toto řešení Cisco nasazeno. Tím se tento stadion pasuje na zábavní, kulturní a sportovní centrum číslo jedna celého Amsterdamu a okolí. Technologie StadiumVision bude na stadionu nainstalována do 16. srpna 2012, tedy ještě před spuštěním modernizačního projektu Amsterdam ArenA 2.0. V rámci instalace bude na stadionu rozmístěno na 600 HD obrazovek, na kterých budou moci návštěvníci sledovat dění na ploše kdykoliv a téměř odkudkoliv. Navíc umožní jednotlivým skupinám návštěvníků zobrazovat přizpůsobený obsah a doplňující informace, a to včetně přesně cílené reklamy. Pro partnery a inzerenty se takto otevírá nový vysoce efektivní kanál k oslovení návštěvníků na stadionu.

V první fázi si budou moci exkluzivního obsahu užívat diváci ve sky boxech a VIP sekcích a pomocí interaktivního menu budou moci také dělat různé objednávky. V další fázi budou displeje k dispozici po celém stadionu a v posledním kroku bude systém prémiového obsahu rozšířen i mimo stadion. Fanoušci tak budou moci na svých mobilních zařízeních získat aktuální informace o zápase, o hráčích, shlédnout sestřihy nejnapínavějších momentů či si najít cestu na stadion.

Technologie Stadium Vision přináší maximální kulturní či sportovní zážitek a má tak potenciál přilákat nové diváky do ochozů stadionu. Podobný projekt běží i na stadionu v Kansas City - LIVESTRONG Sporting Park v Kansas City.

 

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

 

Poznámky pro editory: 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

***

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.