Kompaktní M2M router Cisco ISR 819 umožní připojit k internetu téměř vše, nabízí se nám tak svět nečekaných možnostíPraha, 5. září 2011 – Společnost Cisco představila miniaturní integrovanou gateway, kompaktní router, který umožňuje rozšířit schopnosti běžných „off-line zařízení“, jako jsou domácí spotřebiče lékařské přístroje bankomaty či různé automaty, o internetovou konektivitu. ISR je prvním integrovaným IP směrovačem pro M2M (machine-to-machine) komunikaci v rámci „internetu věcí“ (Internet of Things, infografika), který je možné použít s prakticky libovolným zařízením. Studie společnosti Cisco odhaduje, že v roce 2020 bude internetem propojeno více než 50 miliard zařízení a ISR 819 je dalším krokem k dosažení tohoto milníku, k realizaci internetu věcí.

„Rozvoj mobilních technologií, miniaturizace zařízení, široká dostupnost GPS a další inovace jsou odrazovým můstkem pro rychlý rozvoj komunikace strojů a internetu věcí. Věřím, že tento rozvoj nám přinese větší pohodlí a bezpečí, zvýší naši produktivitu a přinese nové možnosti zábavy. Kompaktní, inteligentní a odolný směrovač Cisco 819 poskytne spolehlivou a bezpečnou komunikaci širokému spektru zařízení,"řekl k revoluční novince Ivo Němeček ze společnosti Cisco.

ISR 819 integruje v kompaktním těle (s rozměry srovnatelnými s Apple iPad 2) komunikační rozhraní pro 3G/4G sítě (dual SIM) s pokročilými bezpečnostními technologiemi – jako je šifrované VPN spojení, komplexní firewall, proaktivní prevence narušení či filtrování obsahu. Samozřejmostí je centralizovaná vzdálená správa a monitoring všech připojených Cisco ISR 819 jednotek. K dispozici je také odolná varianta pro venkovní nasazení a extrémní podmínky (vybavení sanitek, bankomaty, odlehlé objekty apod.), která pracuje i při teplotách kolem -25 nebo +60 °C a přečká i dlouhodobé vibrace, pády či kontakt s vodou a prachem.

Využití propojených inteligentních zařízení přináší zcela novou úroveň automatizace – spojení ISR 819 a samostatného GPS modulu nabízí celou řadu nových funkcí pro dosud samostatně fungující zařízení. Lékařské přístroje mohou být rozšířeny o vzdálené sledování stavu pacientů a online reporting v reálném čase, v oblasti logistiky mohou M2M technologie autonomně informovat o pozici a stavu zásilek. Prodejní automaty získají schopnost informovat o nedostatku konkrétního zboží a, ve spojení s obdobně vybavenými zásobovacími centry, mohou zajistit optimální doplnění, případně zákazníka informovat o nebližším automatu s požadovaným produktem. Další využití najdou takto vybavená zařízení jak v domácnostech, tak i v zabezpečení a monitoringu, ve službách, v cestovním ruchu i v dalších průmyslových odvětvích – možnosti M2M internetu neboli internetu věcí, jsou prakticky neomezené a s ISR 819 dostupné pro téměř libovolné zařízení.
Na to, co všechno vydrží odolná varianta ISR 819 se můžete podívat na tomto videu. ISR 819 je již v prodeji za cenu od 2300 USD (odolná varianta) či od 1600 dolarů za základní verzi.

 

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
Email pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
Email tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
Email hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215