Praha, 4. srpna 2011 - Společnost Cisco přichází na trh s novými technologiemi, které zvýší výkon a přinesou ještě větší bezpečnost sítím založeným na cloud computingu. Více lidí na více místech tak může sdílet informace a data okamžitě a tím nejbezpečnějším způsobem. Vizí společnosti Cisco je v tomto ohledu spojení světů privátních, veřejných a hybridních cloudů a poskytnutí konektivity všem mobilním zařízením, počítačům a televizním přijímačům. Takto navzájem propojené cloudy tak představují další fázi vývoje internetu.

Novinky v portfoliu Cisco podporují tři hlavní pilíře cloud computingu: virtualizaci datových center, bezpečnost a výkonnost sítě. To vše napříč celou infrastrukturou od koncového uživatele přes samotnou síť až po datová centra. Vylepšení zahrnují přepínače Nexus pro datová centra, Cisco Unified Computing System, Cisco Wide Area Application Service pro optimalizaci výkonu aplikací a Cisco IronPort Email Security.

Společnost Cisco obohatila svůj Unified Computing System o nové propojovací prvky (Fabric Interconnects Unified Port), o kartu podporující virtuální rozhraní (Virtual Interface Card) a o nový I/O modul. Díky tomu se zlepší výkonnost aplikací a celá infrastruktura datového centra bude lépe zvládat okamžité zvýšení výpočetního zatížení. Přepínací kapacita a propustnost směrem k šasi se zdvojnásobí, propustnost směrem k serverům vzroste na čtyřnásobek a latence se sníží o 40%. Flexibilní a unifikované propojovací porty mohou být používány jako ethernet, fibre channel nebo fibre channel over ethernet.

Do produktové řady WAAS (Cisco Wide Area Application Service) přidala společnost Cisco, jako vůbec první, funkci pro kontextovou eliminaci redundantních dat (DRE). Díky ní teď může WAAS snadno zvýšit propustnost sítě, což se projeví zejména ve větší výkonnosti aplikací provozovaných v pobočkách.

Třetí novinkou je technologie Cisco IronPort Outbreak Filters, která chrání e-mailové účty jednotlivců nebo malých skupin a vyniká především ochranou před personalizovanými útoky. Integrací technologií IronPort a ScanSafe identifikuje podezřelé zprávy a zároveň chrání uživatele blokováním přístupu na škodlivé webové stránky.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
Email pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
Email tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
Email hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215