Praha, 7. dubna 2011 – Společnost Cisco představila nový partnerský program zaměřený na cloud computing. Jeho prostřednictvím bude svým partnerům poskytovat potřebnou podporu v oblasti cloudu a umožní jim tak lépe využít potenciálu, který se zde nabízí. Cisco Cloud Partner Program pomáhá partnerům vybrat si jednu ze tří rolí, podle toho, na co se chtějí v tomto mnohamiliardovém byznysu zaměřit. Cisco zároveň inovovalo svůj program služeb pro partnery Collaborative Professional Services, který jim napomáhá zkvalitnit poskytované služby a rozvíjet se v oblasti prodeje IT řešení a architektur.

Cloud Partner Program

Partnerský program zaměřený na oblast Cloud Computingu je rozdělen do tří skupin, a to Cloud Builder, Cloud provider a Cloud Services Reseller. Aby v souvislosti s novým programem nevznikaly partnerům dodatečné náklady, vychází program ze současného schématu certifikací.

Cloud Builder je určený partnerům, kteří navrhují a implementují infrastrukturu určenou pro provoz veřejných či privátních cloudových řešení. Tento program zaručuje způsobilost partnerů ve třech oblastech důležitých pro budování cloudových řešení. Těmi jsou infrastruktura, aplikace pro správu a Cloud Profesional Services.

Cloud Provider se zaměřuje na partnery, kteří poskytují nebo chtějí poskytovat služby veřejných cloudů. Tato oblast programu pomáhá na trhu uspět partnerům, kteří nabízejí vlastní služby založené na technologii Cisco.

Cloud Services Reseller doplňuje kategorii Cloud Provider, neboť nabízí další způsob, jak se mohou poskytovatelé cloudových služeb uplatnit na trhu. Reselleři dále přeprodávají služby poskytované Cloud Providery, včetně možnosti prodeje těchto služeb pod vlastní značkou. Výhodou tohoto přístupu je rychlost a flexibilita. Umožňuje snadné rozšíření portfolia o cloudové služby nebo ve velice krátkém čase přijít na trh s novými službami.

„V České republice existuje několik providerů poskytujících cloudové služby založené na technologii Cisco, jako například České radiokomunikace. V současnosti připravujeme zařazení těchto partnerů do programu. Samozřejmě, že program je otevřen i novým partnerům, kteří se doposud na cloudové technologie nezaměřovali, ale spatřují v tomto segmentu příležitost," řekl k novému partnerskému programu Tomáš Novák, Business Development Manager společnosti Cisco.

Collaborative Professional Services

V současnosti pokrývají služby nabízené v rámci Collaborative Professional Services hlavní technologie Cisco a nyní k nim přibudou také služby pro cloud. Program díky přístupu ke znalostem, know-how a best practices, jimiž Cisco disponuje, pomáhá partnerům pronikat na trhy s novými technologiemi a zvýšit provozní efektivitu svých služeb.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
 Email pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
 Email tik@madisonpa.cz, tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
 Email hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215