Praha, 29. září 2010 – Společnost TANDBERG , která je nyní součástí Cisco, představila nové verze svých produktů Movi 4 a Movi Mac, univerzální řešení pro firemní videokonference a video hovory s HD kvalitou obrazu. Movi 4 a Movi Mac přinášejí řadu nových vlastností zaměřených na interoperabilitu a definují nový standard kvality ve firemní videokomunikaci.

S Movi mohou spolupracovníci, zákazníci i dodavatelé efektivně komunikovat napříč různými sítěmi s protokoly SIP a H.323 při zachování nejvyšší možné kvality videa i audio signálu. K připojení stačí běžný PC nebo Mac vybavený webkamerou, přičemž uživatelé získají komunikační platformu nesrovnatelně výkonnější, než jsou běžné služby pro videokonference.

Nová verze bude k dispozici od třetího kvartálu 2010 a přináší mnohá vylepšení a nové vlastnosti. Za zmínku stojí Far End Camera Control (FECC) pro ovládání kamery volaného, MultiwayTM, ClearPath a Interactive Connectivity Establishment (ICE) Protocol zajišťující optimalizaci přenosu a kvality hovoru a v neposlední řadě nový klient Movi Mac pro počítače s MacOS.

Díky spolupráci s TANDBERG Video Communication Server (VCS) dokáže Movi proměnit standardní PC či Mac ve video terminál a propojit jej s libovolnou komunikační sítí založenou na protokolu SIP nebo H.323. Navíc v kombinaci s HD webkamerou, například TANDBERG PrecisionHD USB camera , umožňuje Movi přenášet video v HD kvalitě (až 720p při 30fps) a plnohodnotně tak vstupovat i do videokonferencí pořádaných v některém z podnikových TelePresence řešení. Důsledné dodržování standardů zaručuje Movi kompatibilitu s komunikačními řešeními pro firmy a možnost využívat doplňkové služby včetně sdílených seznamů kontaktů či follow-me řešení (například TANDBERG FindMe™). S Multiway™ umožňuje Movi 4, jako jediné řešení na trhu, iniciovat konferenční hovor přímo na straně klienta (ad-hoc multi-site). Multiway využívá přímé spojení s videokomunikačním serverem (VCS ) a TANDBERG multipoint control unit (MCU ) – odpadá tak nutnost plánovat konferenční spojení na MCU.

Nová verze Movi se zaměřuje také na optimalizaci datových přenosů. Technologie ClearPath minimalizuje vliv ztracených paketů a představuje tak vhodné řešení i pro mobilní zařízení. Pro společnosti umožňující práci z domova se hodí další optimalizační služba - Interactive Connectivity Establishment (ICE). Dynamicky vyhledává nejkratší spojení koncových zařízení v internetu či WAN a optimalizuje datový tok oddělením videa od ostatních dat.

S uvedením Movi Mac mizí i problém s interoperabilitou ve stále oblíbenějších heterogenních prostředích – obě nejrozšířenější platformy, PC i Mac, mohou bezproblémově pracovat v jedné komunikační síti v rámci řešení TANDBERG Movi.

Kontaktní osoby:

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
email: tik@madisonpa.cz,
tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
email: hynek@madisonpa.cz,
tel.: +420 606 246 215