Cisco představuje zásadní inovace ve svém portfoliu služeb a řešení pro datová centra. Druhá generace switchů Nexus, rozšíření portfolia Unified Computing System a zejména novinky pro cloud computing a virtuální prostředí: Virtual Security Gateway a Virtual WAAS.


Praha, 23. září 2010 – Společnost Cisco dnes představila rozšíření svého portfolia produktů a služeb pro datová centra. Inovovaná architektura produktů pro datová centra přináší podporu nových business modelů, jako je virtualizace pro desktopy a podpora cloud computingu, zjednodušuje rozšiřování datových center a umožňuje sjednocení investic do IT pro jejich rychlejší návratnost.

Cisco představilo tři technologie, které společně tvoří architekturu Cisco Data Center Business Advantage, jež zvyšuje efektivitu klasických i virtualizovaných datových center a umožňuje snadnou adaptaci na měnící se požadavky a nové business strategie.

Nově uvedené Unified Network Services představují platformu pro síťové služby, která umožňuje jejich fungování napříč různými síťovými prostředími. Inovované technologie Unified Fabric a Unified Computing pak snižují celkové náklady, zvyšují flexibilitu a v neposlední řadě zjednodušují správu datových center.

„Nově představená technologie Unified Network Services a rozsáhlé inovace u produktových řad Unified Fabric and Unified Computing jsou naší reakcí na dynamický rozvoj datových center a požadavky našich zákazníků. Díky architektuře Cisco Data Center Business Advantage nyní poskytujeme nejširší portfolio inovativních řešení odpovídající aktuálním trendům v oblasti datových center,“ uvedl John McCool, senior vice president, Data Center, Switching and Services Group, Cisco.

Cisco Unified Network Services zahrnují fyzické i virtuální služby a nabízejí maximální flexibilitu díky použití provisioningu (automatická konfigurace a správa služeb). Výhodou je jednoduchá správa a plná přenositelnost v rámci síťových a výpočetních prostředí a cloudů. Do rodiny Unified Network Services patří například Cisco Virtual Security Gateway (VSG) zajišťující bezpečnostní politiky na úrovni virtuálního stroje v rámci sítí VLAN a sdílených výpočetních infrastruktur v datových centrech. Software VSG je v současnosti k dispozici pro zařízení Nexus 1000V. Cisco virtual Wide Area Application Services (vWAAS) zase představuje první optimalizační řešení pro cloud WAN, které zrychluje poskytování služeb v rámci privátních a privátních virtuálních cloud infrastruktur. vWAAS umožňuje poskytovatelům cloudů velmi snadno optimalizovat provoz služeb a zároveň redukuje náklady a rizika při migraci mezi privátními a privátními virtuálními cloudy.

Další informace a odkazy:
Kompletní informace o Cisco Unified Computing:
http://www.cisco.com/en/US/products/ps10265/index.html

Kompletní informace o Cisco Unified Fabric:
http://www.cisco.com/en/US/netsol/ns945/

Web s informacemi o řešení pro datová centra:
http://www.cisco.com/en/US/netsol/ns340/ns394/ns224/index.html

Kompletní informace o Cisco Unified Network Services:
http://www.cisco.com/en/US/products/svcs/services_area_root.html

Přečtěte si blog o datových centrech:
http://blogs.cisco.com/datacenter

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
email: pryvola@cisco.com,
tel.: +420 221 435 034

Jaroslav Tík, mediální zástupce, Madison PA
email: tik@madisonpa.cz,
tel.: +420 775 854 369

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
email: hynek@madisonpa.cz,
tel.: +420 606 246 215