Cisco Smart Storage NSS 300 – nový standard ve flexibilitě a bezpečnosti sdílení dat


San Jose, USA, 30. června 2010 – Společnost Cisco rozšiřuje svou nabídku pro malé a střední podniky o network attached storage řešení (NAS, síťové úložiště) Smart Storage NSS 300 určené pro podniky do 100 zaměstnanců. Kromě kapacity až 12 TB a snadné správy přichází tato řada desktopových NAS s integrovanými podnikovými aplikacemi, webovým serverem a především se šifrováním veškerých dat.

„Touto novou řadou storage řešení chceme pomoci malým a středním podnikům efektivně zvládnout záplavu elektronických informací. Naší prioritou i nadále zůstává nabízet cenově dostupná a snadno použitelná řešení pro rozvoj a růst SMB," uvedl Ian Pennell, místopředseda Small Business Council, Cisco.

Technologie NAS umožňuje efektivně spravovat a sdílet podnikové informace a data v rámci jednoho bezpečného centralizovaného síťového úložiště. Cisco NSS 300 nabízí možnost připojení až šesti SATA disků s kapacitou 2 TB a podporuje funkci hot-swap pro jejich výměnu či přidání za chodu. Systém disponuje také technologií advanced iSCSI pro potřeby vizualizace či zapojení do clusteru. Samozřejmostí je možnost využití pole RAID, a to v konfiguracích 0, 1, 5 a 6.

Cisco NSS 300 Smart Storage přináší bezpečnostní standardy enterprise řešení do segmentu SMB. Nejzajímavější vlastností je šifrování veškerých dat pomocí 256 bitového AES během zápisu, nehrozí tak jejich zneužití ani v případě fyzické krádeže disku. Komplexní správa přístupových práv, uživatelů a záznam jejich aktivit umožňuje bezpečný a plně kontrolovaný vzdálený přístup k podnikovým datům v rámci podnikové sítě nebo internetu. Za zmínku stojí i podpora importu SSL certifikátů a pokročilý IP filtr pro omezení přístupu.

Základní funkcionalitu dále rozšiřují integrované aplikace včetně kompletního web serveru s instalovaným publikačním systémem Wordpress. Cisco NSS 300 je tak připraven nahradit intranetový či internetový server. Dokáže pracovat i jako RADIUS server pro autentizaci uživatelů a díky integrovanému Syslog-serveru zastane i sledování aktivit v síti. Další aplikace, jako Magneto (internetový obchod) či Xdove (mail server), je možné přidávat dle potřeby.

NSS 300 Smart Storage pohání dvoujádrový procesor Intel Atom D510 1.66GHz, který v kombinaci s 1GB DDR II RAM poskytuje vysoký výkon při velmi nízké spotřebě. Konektivitu zajišťují dvě 1 Gbps síťové karty, další zařízení lze připojit pomocí pěti USB 2.0 a dvou eSATA portů.

Kontaktní osoby:

Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems CR
pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Jakub Hynek, mediální zástupce, Madison PA
hynek@madisonpa.cz, tel.: +420 606 246 215

Poznámky pro editory:

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.

Cisco, Cisco Systems, Networking Academy a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.